Bookeen Cybook Muse – představení nové 6″ ebook čtečky

Bookeen Cybook Muse – představení nové 6″ ebook čtečky

Francouzský výrobce ebook čteček Bookeen také práskl do koní a krom snad již konečného termínu vydání 8″ čtečky Ocean zveřejnil i zcela novou čtečku s 6″ dotykovým displejem – Cybook Muse. Vánoce se blíží, je třeba aktualizovat modelovou řadu :-)

Bookeen Cybook Muse

Cybook Muse navazuje na tradici Cybooků, např. Cybook HD FrontLight, Cybook 2013, apod.

Bude se vyrábět ve dvou variantách:

Druhá zmíněná má, jak název prozrazuje, integrované nasvícení displeje.

Čtečka Muse se pyšní “edge to edge” obrazovkou, tedy displejem s krycí vrstvou, která pokrývá celou přední stranu čtečky. Toto řešení se v současnosti stává velmi oblíbené u výrobců. Podobný design ne nepodobný tabletům nalezneme také ve čtečkách PocketBook Inkpad a Amazon Kindle Voyage.

Nový vzhled čtečky nepřehlédnete, nová generace čteček od Bookeenu vsadila na ostřeji řezané rysy. Čtečka se zmenšila o 17% oproti původní Cybook Odyssey. Rozměry čtečky Muse jsou 155 x 116 x 8 mm při váze 190 gramů. Obojí je slušné, čtečka to bude pěkně kompaktní.

Rozlišení obrazovky 1024×758 bodů dosahuje na 6″ úhlopříčce jemnosti 212 ppi. Displej čtečky Muse tak můžeme označit jako displej s HD rozlišením, podobně jako u čteček Amazon Kindle Paperwhite 2 a PocketBook Touch Lux 2. Zmíněné čtečky jsou přímými rivaly na českém trhu. Použitý panel je E-Ink Pearl, pokud jej výrobce nezprzní (což např. u Cybook Frontlight neudělal), bude mít čtečka skvělý kontrast.

Bookeen Cybook Muse

Výrobce zcela přetvořil uživatelské rozhraní, které též dovybavil novými funkcemi. Byť zde se spíše jedná o dohnání konkurence. Vytváření kolekcí, vyhledávání textu, apod., jsou standardní možnosti u konkurenčních ebook readerů.

Použit bude 800 Mhz procesor, jsem tedy zvědav na odladění systému. Přeci jen novější čtečky již používají procesor o frekvenci 1Ghz, ale hrubá síla není všechno. Vnitřní paměť 4GB bude opět možné rozšířit microSD kartou.

V ebook čtečce Cybook Muse bude přítomen font Caecilia, který je optimalizováno pro čtečky elektronických knih. Měl by poskytnout kontrastnější a ostřejší podání textu. Což jak víme ze čteček Kindle, platí.

U předešlých Cybooků byly velkým tahákem hardwarové tlačítka pro otáčení stránek v ideální poloze – na bocích čtečky. Muse tuto výhodu zachovává. Stejně tak očekávám, že zůstane přímé napojení čtečky na obchod s e-knihami palmknihy.cz.

Muse se začne expedovat zákazníkům 14. listopadu. Zda bude k dostání v ČR a v mém e-shopu aXOs.cz, ještě uvidím…

O autorovi

Tomáš
Tomáš 207 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Ebook čtečky 0 komentářů

Jak ne-vybrat čtečku elektronických knih

“Jak vybrat čtečku elektronických knih”…se jmenuje článek na serveru Novinky.cz, který vyšel 1. 10. 2019, ale myslím, že by se měl spíše jmenovat tak, jak název tohoto článku. Jde o

Hlavní stránka 14 komentářů

Recenze Kobo Aura H2O – výjimečná vodotěsná ebook čtečka

Aura H2O je aktuálně nejvyšší model kanadské společnosti Kobo, která je stejně jako Amazon v USA, gigantem co se týče prodeje knih a e-knih. Stejně jako americký konkurent, i ona vyvíjí a

Hlavní stránka 0 komentářů

Jakou čtečku na Vánoce 2019

Vánoce se blíží mílovým tempem a vy si možná říkáte, že taková čtečka e-knih by mohla být perfektní dárek pro někoho vám blízkého. A máte pravdu, pro knihomola nebo knihomolku

9 komentářů

  1. Michal
    Říjen 26, 10:14 Odpovědět

    Docela mě zajímá srovnání téhle čtečky s dvojicí od Pocketbook – Touch lux 2 a Sense. Z těch asi budu vybírat vánoční dárek pro sebe. Jen mě mrzí že žádná nemá audio výstup ten by u mě rozhodl. Já vím ultra ho má ale recenze ji zrovna nevychválila. Jaká je aktuálně dobrá čtečka 6´ s audio výstupem. Nepotřebuji text to speech ten mám na telefonu chci to jako podkres na vytěsnění okolí při čtení (vlak autobus) a číst čtečku a ještě zapínat kabel do mobilu to už si přijdu jako blázen.

    • Tomáš
      Říjen 26, 10:33 Odpovědět

      Z mé nabídky umí MP3 pouze PocketBook Ultra a PocketBook InkPad – http://axos.cz/pocketbook-840-inkpad-tmave-hneda-p125

      Pokud budete hledat čtečky od jiných výrobců, doporučuji zaměřit se pouze na takové, které mají dobrou podporu od výrobce a které nejsou poruchové. Z tohoto důvodu na aXOs.cz neprodávám jiné značky v ČR dostupné. Je to většinou “přebarvená” Čína. Takovými čtečkami se nemá cenu zabývat.

      PS. recenze na ebookexpert.cz tu nejsou od chválení, ale popsání reálných zkušeností se čtečkou :-)

  2. Michal
    Říjen 26, 10:55 Odpovědět

    Právě recenzi vítám, asi obětuji MP3 a počkám na srovnání Touch lux 2 x Sense. Inkpad už mi přijde moc velký. Díky

  3. Michal
    Říjen 28, 16:04 Odpovědět

    Tak jsem psal na podporu a sami uvádí že to je chyba. MP3 to nemá

  4. PetrJan
    Prosinec 21, 14:43 Odpovědět

    Rád bych se zeptal na technologii E-Ink použité u čteček Bookeen Cybook Muse. Zde v článku je uvedeno, že používá technologii E-Ink Pearl. Jinde je uváděno, včetně stránek výrobce, že je použita nejnovější technologie E-Ink Carta. Jak je to tedy? Děkuji PJ

    • Tomáš
      Prosinec 21, 14:49 Odpovědět

      Článek je rok starý a obsahuje informace “co bude”. Někde se však mezitím stala změna :-) Čtečky Muse používají E-Ink Pearl i E-Ink Carta, ve skutečnosti jsou tři verze Muse čtečky. Nejlevnější z nich má Pearl. Ideální je, držet se informací přímo od prodejců. Co inzerují, ať dodají :-) Cybook Muse Frontlight má Carta displej.

  5. Zdeňka
    Leden 17, 21:29 Odpovědět

    Dobrý den, vybírám si čtečku k narozeninám. Bookeen Cybook Muse Frontlight mě zaujala. Chci se jen zeptat, jak je to v ČR se záručním a hlavně pozáručním servisem?
    Děkuji za odpověď.

Komentuj