První recenze Amazon Kindle Voyage

První recenze Amazon Kindle Voyage

Prémiová ebook čtečka Kindle Voyage, kterou Amazon představil v září 2014 (viz článek na blogu zde), se dočkala první recenze. Byť se prvním americkým zákazníkům bude expedovat ze skladu Amazonu v průběhu listopadu (první na začátku listopadu, současné předobjednávky až 23. listopadu), německému serveru Gizmodo se podařilo zajistit tuto novinku již nyní a připravit první recenzi, respektive krátký test. Celou recenzi na Amazon Kindle Voyage si můžete přečíst v originále zde.

kindle_voyage_pouzdra

Zde uvádím výtah informací z recenze Gizmoda na Kindle Voyage:

 • Písmo je doslova ostré jako břitva. Díky zvýšenému rozlišení a tedy i jemnosti. 300 ppi ve Voyage vs 212 v Kindle Paperwhite 2 vs 167 ppi v obyčejném Kindlu 6. Rozdíl je znát i v praxi.
 • Podsvícení je jasnější než tomu bylo doteď. Recenzent to nepovažuje za nějakou extra výhodu a v tomto se s ním shodnu. Důležitý je kontrast displeje, ale ne na úkor “vypálení očí” čtenáře. Nasvícení se většinou využívá jen ve špatných světelných podmínkách, v noci stačí velmi malá intenzita nasvícení. Samozřejmě to se dá i u Voyage plynule regulovat a tak je výkonější nasvícení bonusem, který můžete, ale nemusíte využít.
 • Co považuji za důležitějíš je fakt, že z fotografií i videí vypadá nasvícení displeje velmi rovnoměrné a barevně neutrální. Bílá barva integrovaných LED diod je to pravé ořechové pro imitování stránky knihy. Max. ještě tak žlutá jako u PocketBooku Ultra, ale prosím ne do modra.
 • Celá přední strana je v jedné rovině, což je první opravdová ebook čtečka, která to má takto řešeno. Řešení připomíná spíše tablet, ale speciální tvrzené sklo je nejen odolné proti poškrábání, ale také je leptáno pro zamezení odleskům a údajně i pro lepší pocit na dotyk, který by měl připomínat papír. Recenzent toto tvrzení řadí mezi marketingové bláboly :-) Sklo je prý velmi příjemné, trochu zdrsněné, ale rozhodně nejde přirovnat k papíru. Nevím, co budu říkat, až budu mít čtečku v ruce, ale z fotek a videí si nejsem schopen zvyknout na sklo přes E-Ink displej.
 • Bohužel recenze sice zmiňuje senzor jasu, ale nepopisuje uživatelskou zkušenost v praxi. To si asi budeme muset počkat na obsáhlejší recenze.
 • “Tlačítka” pro otáčení stránek jsou hodnocena dobře. Jde navíc nastavit, jak moc budete muset tlačit na senzor a jak silná má být vibrační vazba na stisk.
 • Horní zadní část je z lesklého plastu. V recenzi se uvádí, že klavírní lak bude náchylný na otisky prstů. První věc co mě napadla po shlédnutí videa, byla, že lesklá část bude brzy poškrábána, kam se hrabou otisky…
 • Zadní díl je údajně vyroben z hořčíku, avšak nepůsobí jako kov, spíše jako plast a je na dotek příjemný.
 • Dle sdělení výrobce má Kindle Voyage na střední jas a jedné hodině čtení denně vydržet na jedno nabití osm týdnů. To je paráda, pokud to bude pravda.
 • Kindle Voyage je opravdu tenký – jen 7,6 mm!
 • Pokud se podíváte na video z výstavy, budete překvapeni bleskurychlým otáčením stránek a reakcemu uživatelského rozhraní a displeje.

Amazon Kindle Voyage (nesprávně Voayger) vypadá pořád jako zajímavá a dospělá čtečka elektronických knih. Zda však bude stát za ty peníze, alespoň pro určitou část zákazníků, to se dozvíme až z obsáhlejších recenzí odborných ebook serverů.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 206 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Ebook čtečky 0 komentářů

PocketBook Sense – první zahraniční dojmy

O novince jsem již informoval v článku PocketBook 630 Sense (Fashion) – čtečka se senzorem okolního světla a Kenzo krytem. Zahraniční média však mají lepší možnosti a autorům německého serveru allesebook.de se

Tipy/Triky/Návody 1 komentář

Jak nainstalovat české předčítání do čtečky C-Tech Lexis

Aktualizace 12/2019: Pokud hledáte čtečku e-knih s E-Ink displejem a možností doinstalovat české předčítání textu, tak pokračujte tudy. Aktualizace 7/2018: do nových čteček Lexis již není možné české předčítání nainstalovat.

Hlavní stránka 0 komentářů

Zahraniční dojmy a recenze Kindle Paperwhite 3 2015

V první půlce tohoto týdne zahájil Amazon distribuci své vylepšené čtečky elektronických knih Paperwhite. Tu nazval, jak je už blbým zvykem, “All-New Kindle Paperwhite“, tedy úplně přesně jako předchozí verze

7 komentářů

 1. Kája
  Říjen 11, 15:03 Odpovědět

  koukám, lze použít jako svítilnu… :-O
  jinak rychlost je zajímavá, to už jde použít i na animace.

 2. Erik1131
  Říjen 12, 10:16 Odpovědět

  Premyslim o koupi, ale zarazi me jasnejsi ledka. Ctu vic hodin v kuse a radsi si pockan opravdu na vic recenzi :/ jinak asi pujdu do PW2 pokud to bude namahave na oci

 3. […] Zato senzor jasu nevypadá až tak dobře, údajně je trochu nervózní :-) Při testování se intenzita nasvícení několikrát relativně brzy za sebou změnila, což zbytečně ruší. Nicméně tato funkce jde samozřejmě vypnout a třeba bude i vylepšena, jedná se o softwarovou záležitost. Kindle Voyage na tom s chováním automatického nasvícení bude pravděpodobně lépe, první dojmy z konkurenční čtečky můžete načerpat z výtahu informací z první zahraniční recenze Kindle Voyage. […]

Komentuj