Bookeen Cybook Muse – představení nové 6″ ebook čtečky

Bookeen Cybook Muse – představení nové 6″ ebook čtečky

Francouzský výrobce ebook čteček Bookeen také práskl do koní a krom snad již konečného termínu vydání 8″ čtečky Ocean zveřejnil i zcela novou čtečku s 6″ dotykovým displejem – Cybook Muse. Vánoce se blíží, je třeba aktualizovat modelovou řadu :-)

Bookeen Cybook Muse

Cybook Muse navazuje na tradici Cybooků, např. Cybook HD FrontLight, Cybook 2013, apod.

Bude se vyrábět ve dvou variantách:

Druhá zmíněná má, jak název prozrazuje, integrované nasvícení displeje.

Čtečka Muse se pyšní “edge to edge” obrazovkou, tedy displejem s krycí vrstvou, která pokrývá celou přední stranu čtečky. Toto řešení se v současnosti stává velmi oblíbené u výrobců. Podobný design ne nepodobný tabletům nalezneme také ve čtečkách PocketBook Inkpad a Amazon Kindle Voyage.

Nový vzhled čtečky nepřehlédnete, nová generace čteček od Bookeenu vsadila na ostřeji řezané rysy. Čtečka se zmenšila o 17% oproti původní Cybook Odyssey. Rozměry čtečky Muse jsou 155 x 116 x 8 mm při váze 190 gramů. Obojí je slušné, čtečka to bude pěkně kompaktní.

Rozlišení obrazovky 1024×758 bodů dosahuje na 6″ úhlopříčce jemnosti 212 ppi. Displej čtečky Muse tak můžeme označit jako displej s HD rozlišením, podobně jako u čteček Amazon Kindle Paperwhite 2 a PocketBook Touch Lux 2. Zmíněné čtečky jsou přímými rivaly na českém trhu. Použitý panel je E-Ink Pearl, pokud jej výrobce nezprzní (což např. u Cybook Frontlight neudělal), bude mít čtečka skvělý kontrast.

Bookeen Cybook Muse

Výrobce zcela přetvořil uživatelské rozhraní, které též dovybavil novými funkcemi. Byť zde se spíše jedná o dohnání konkurence. Vytváření kolekcí, vyhledávání textu, apod., jsou standardní možnosti u konkurenčních ebook readerů.

Použit bude 800 Mhz procesor, jsem tedy zvědav na odladění systému. Přeci jen novější čtečky již používají procesor o frekvenci 1Ghz, ale hrubá síla není všechno. Vnitřní paměť 4GB bude opět možné rozšířit microSD kartou.

V ebook čtečce Cybook Muse bude přítomen font Caecilia, který je optimalizováno pro čtečky elektronických knih. Měl by poskytnout kontrastnější a ostřejší podání textu. Což jak víme ze čteček Kindle, platí.

U předešlých Cybooků byly velkým tahákem hardwarové tlačítka pro otáčení stránek v ideální poloze – na bocích čtečky. Muse tuto výhodu zachovává. Stejně tak očekávám, že zůstane přímé napojení čtečky na obchod s e-knihami palmknihy.cz.

Muse se začne expedovat zákazníkům 14. listopadu. Zda bude k dostání v ČR a v mém e-shopu aXOs.cz, ještě uvidím…

O autorovi

Tomáš
Tomáš 207 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Ebook čtečky 17 komentářů

PocketBook Ultra 650 – otázky a odpovědi k nové ebook čtečce

Již zítra (8. 8. 2014) bude v e-shopu aXOs.cz – specialista na ebook čtečky skladem nová čtečka PocketBook Ultra. Čtečka elektronických knih s několika nevídanými či nezvyklými parametry (první čtečka

Hlavní stránka 1 komentář

Kindle Paperwhite 3 s displejem z Kindle Voyage

Oblíbená čtečka Amazon Kindle Paperwhite 2 se dočkala vylepšení. Už po několikáté. Hlavní změna je nyní nasazení displeje s vyšším rozlišením, který známe z ultraluxusní čtečky Kindle Voyage. Rozlišení se

Hlavní stránka 0 komentářů

PocketBook Basic 3 zvyšuje rozlišení

Aktualizace 6. 6. 2017: “Pravá” čtečka Pocketbook Basic 3 prodávaná v ČR byla představena až v půlce roku 2017. Více informací v článku Nová čtečka Pocketbook Basic 3 nebo v

9 komentářů

 1. Michal
  Říjen 26, 10:14 Odpovědět

  Docela mě zajímá srovnání téhle čtečky s dvojicí od Pocketbook – Touch lux 2 a Sense. Z těch asi budu vybírat vánoční dárek pro sebe. Jen mě mrzí že žádná nemá audio výstup ten by u mě rozhodl. Já vím ultra ho má ale recenze ji zrovna nevychválila. Jaká je aktuálně dobrá čtečka 6´ s audio výstupem. Nepotřebuji text to speech ten mám na telefonu chci to jako podkres na vytěsnění okolí při čtení (vlak autobus) a číst čtečku a ještě zapínat kabel do mobilu to už si přijdu jako blázen.

  • Tomáš
   Říjen 26, 10:33 Odpovědět

   Z mé nabídky umí MP3 pouze PocketBook Ultra a PocketBook InkPad – http://axos.cz/pocketbook-840-inkpad-tmave-hneda-p125

   Pokud budete hledat čtečky od jiných výrobců, doporučuji zaměřit se pouze na takové, které mají dobrou podporu od výrobce a které nejsou poruchové. Z tohoto důvodu na aXOs.cz neprodávám jiné značky v ČR dostupné. Je to většinou “přebarvená” Čína. Takovými čtečkami se nemá cenu zabývat.

   PS. recenze na ebookexpert.cz tu nejsou od chválení, ale popsání reálných zkušeností se čtečkou :-)

 2. Michal
  Říjen 26, 10:55 Odpovědět

  Právě recenzi vítám, asi obětuji MP3 a počkám na srovnání Touch lux 2 x Sense. Inkpad už mi přijde moc velký. Díky

 3. Michal
  Říjen 28, 16:04 Odpovědět

  Tak jsem psal na podporu a sami uvádí že to je chyba. MP3 to nemá

 4. PetrJan
  Prosinec 21, 14:43 Odpovědět

  Rád bych se zeptal na technologii E-Ink použité u čteček Bookeen Cybook Muse. Zde v článku je uvedeno, že používá technologii E-Ink Pearl. Jinde je uváděno, včetně stránek výrobce, že je použita nejnovější technologie E-Ink Carta. Jak je to tedy? Děkuji PJ

  • Tomáš
   Prosinec 21, 14:49 Odpovědět

   Článek je rok starý a obsahuje informace “co bude”. Někde se však mezitím stala změna :-) Čtečky Muse používají E-Ink Pearl i E-Ink Carta, ve skutečnosti jsou tři verze Muse čtečky. Nejlevnější z nich má Pearl. Ideální je, držet se informací přímo od prodejců. Co inzerují, ať dodají :-) Cybook Muse Frontlight má Carta displej.

 5. Zdeňka
  Leden 17, 21:29 Odpovědět

  Dobrý den, vybírám si čtečku k narozeninám. Bookeen Cybook Muse Frontlight mě zaujala. Chci se jen zeptat, jak je to v ČR se záručním a hlavně pozáručním servisem?
  Děkuji za odpověď.

Komentuj