První zkušenosti s PocketBook Inkpad 840 před recenzí

První zkušenosti s PocketBook Inkpad 840 před recenzí

Zatímco v USA začal Amazon expedovat hi-tech čtečky Kindle Voyage prvním zákazníkům a notná část ČR žije začátkem prodeje mobilního telefonu Apple Iphone 6, příznivci ebook čteček mají také co prožívat. V pátek 24. října se do ČR dostala první dodávka dlouho a s nadějí očekávané ebook čtečky PocketBook Inkpad 840. Osobně jsem si vzal hned jeden Inkpad na testy a v tomto článku přináším první dojmy a zkušenosti.

PocketBook Inkpad

PocketBook Inkpad ve zkratce

Na Inkpad byli natěšení hlavně uživatelé, kteří chtěli pravou ebook čtečku, tedy čtečku s displejem na bázi elektronického inkoustu, ale kterým se běžná 6″ úhlopříčka displeje zdála málo. Větší displej, byť jen o dva palce (1 palec = 2,54 cm), znamená výrazné procentní zvětšení zobrazované plochy. Navíc Inkpad má nezvykle vysoké rozlišení 1600×1200 bodů, na 8″ displeji to dělá skvělou jemnost 250 ppi. Tedy detailnější a jemnější podání textu, než u čteček s HD displejem (PocketBook Touch Lux 2, Kindle Paperwhite 2). Čtečka s takovým displejem se může hodit všem, nejvíce však lidem s perfektním zrakem. Mohou si nastavit malé písmo, textu bude na stránce habaděj, nemusí tak často otáčet stránky a použitelnější budou i různá PDFka (proč, se můžete dozvědět v článku Jak číst PDF na ebook čtečkách). Vlastně i naopak – mohou ji uvítat lidé se zrakem špatným. Mohou si zvětšit písmo a mají k dispozici větší plochu, takže nebudou muset tak často otáče stránky.

Displej je navíc vybaven technologií nasvícení, kterou výrobce dobře zvládl ve čtečkách PocketBook Touch 2 a Touch Lux 3. Dá se říct, že “černobílá” čtečka s úhlopříčkou displeje 8″ a integrovaným nasvícením zde není, proto Inkpad nemá v současné době konkurenci. Byť se chystá Cybook Ocean.

Hardware je dostatečně silný, čtečka Inkpad má 1GHz procesor a 512MB RAM. Co se týče výbavy, má benefity čteček PocketBook (bohatá podpora formátů, široké nastavení, aplikace, podpora paměťových karet, české menu, slovníky, apod.). Navíc je ve čtečce konektor na sluchátka pro poslech hudby či audioknih a předčítání textu (TTS). Zvukový výstup je na ebook čtečkách současnosti unikát. Kindly od Amazonu jej nemají, z aktuální nabídky jej má jen PocketBook Ultra a právě Inkpad.

PocketBook Inkpad v prvních dojmech

 • Součástí balení je standardně jen čtečka, brožurky a USB kabel pro propojení s počítačem a pro nabíjení. Při nákupu PocketBook Inkpad v e-shopu aXOs.cz dostanete mj. nabíječku a další bonusy.
 • Čtečka PocketBook Inkpad používá starší uživatelské rozhraní, které známe z jiných čteček PocketBook, např. Basic Touch 624 a Touch Lux 3 626-2.
  Po zapnutí vás překvapí gigantické písmo (je třeba vybrat jazyk menu, atd.). Vlastně vše je gigantické, protože vidíte menu z 6″ čteček na 8″ displeji. Vše je obrovské a ikonky a grafika kostrbatá. Texty samozřejmě nikoliv. Nepřizpůsobení starého rozhraní pro novou čtečku s unikátním displejem je na jedné straně zavrženíhodné, na druhé straně může tento (alespoň prozatímní) “gigantismus” menu uvítat jedna skupina potencionálních kupců – starších lidí, kteří hůře vidí a méně si tykají s dotykovým ovládáním (což nemusí být jen případ starších lidí, ale přeci jen všichni operujeme se stereotypy :-). Abych řekl pravdu, nevím, zda jsem si to prostě sám vsugeroval, ale čekal jsem, že Inkpad bude mít stejně jako Ultra nové uživatelské rozhraní. Co není, může být, ale zatím není.

  PocketBook Inkpad 840 a PocketBook Touch Lux 2 626

  PocketBook Inkpad 840 a PocketBook Touch Lux 2 626

 • Ve čtečce je firmware 4.4.1073. Aktuálnější nenajdete ani na stránkách výrobce ani není k dispozici přes automatický update. Za těch pár hodinek testování se čtečka chovala stabilně a bezproblémově.
 • Byl jsem doslova překvapen rychlými reakcemi čtečky už od prvního zapnutí. I připojení k wi-fi, které bylo vždy línější nyní proběhlo velmi rychle. Pořád čtečka nesnese srovnání s rychlostí nového Kindlu 6, avšak musím jí pochválit, co se týče rychlosti, je na tom dobře (obdobně jako PB626 s posledním firmwarem). Kupodivu i v PDFku s běžnou knihou (ať už naskenovanou nebo v režimu reflow) otáčí stránky bleskově.
 • Krom tlačítka on/off jsou na čtečce jen dvě další tlačítka – pro posun stránek. Jsou uprostřed gumového panelu, který je na boku čtečky. Tlačítka jsou až příliš mikrospínačová. Je třeba většího stisku pro jejich stlačení a jejich zvukový projev je poměrně hlasitý. Určitě mohla být zvládnuta lépe, třeba tlačítka v PB626 a PB650 jsou dle mého perfektní. Pokud by vám tlačítka na Inkpadu nevyhovovala, můžete otáčet stránky přes dotyky na displeji.
 • Co se týče PDF, mohu čtečku doporučit. Nedělá ji problém ani skenované PDFka. Umím si jí představit i pro čtení časopisů – v režimu čtení na šířku displeje je použitelná pro čtení Computeru. Technická literatura by měla být v pohodě, beletrii zvládne s prstem v nose.
 • Po zapnutí ukazuje čtečka kapacitu vnitřní paměti 3,21GB, z toho volných 1,96GB. Vymazáním cizojazyčných e-knih, které jsou v Inkpadu od výroby,  se dá dostat na 2,33GB volného prostoru.
 • Zarovnání displeje do jedné roviny s rámečkem vypadá efektně. Respektive zarovnání krycím sklem. Sklo asi není správný výraz, chování při (ne)odrážení světelných zdrojů je totožné se čtečkou Touch Lux 2, která má displej pod úrovní okolního rámečku a která nemá krycí vrstvu ze skla, ale pravděpodobně z nějakého plastu. Problémy s odlesky tedy i na Inkpadu nejsou, respektive pro hnidopichy: nedají se srovnávat s tablety, které se na sluníčku stávají zrcadly. Když jsem u těch zrcadel, tak to je samozřejmě jako u jiných čteček s E-Ink displejem ve čtečce přítomno – uvnitř. Proto pozor na pády a protlačení displeje. Pouzdra pro Inkpad zatím nejsou k mání, dle zkušeností předpokládám, že budou za 2-3 týdny od uvedení čtečky na trh (na východních trzích se již vesele prodávají).
 • Velmi jsem byl zvědav na integrované nasvícení. Skvělou zprávou je, že je barevně neutrální. Ani do žluta, ani do modra, perfektní. Rovnoměrnost nasvícení má své chybky, ale přesto je dobré. U dvou kusů, které jsem měl v ruce, nebyl dle mého žádný závažný problém. Jen dole si všimnete klasické nerovnoměrnosti a vystřelujících kuželů světla. Ty končí “jako když utne” na čáře, která odděluje text knihy a dolní stavový řádek. Takže to vypadá spíš efektně, než rušivě.  Překvapil úzký šedší proužek na pravé straně displeje. Jestli dole mají problém všechny ebook čtečky s nasvícením, napravo jde to světový unikát :-) Jedna část displeje byla při nasvícení mírně světlejší než druhá, ale všechny popisované nedokonalosti jsou dle mého v normě a nijak nebrání spokojenému užívání čtečky. Uvědomte si prosím, že ani displeje vašich notebooků a tabletů, ani samotné LCD monitory, nemají podsvícení zcela rovnoměrné. Těžko to tak můžeme chtít po ebook čtečkách.

  PocketBook Inkpad 840

  PocketBook Inkpad 840

 • Intenzitu nasvícení je možno ovládat senzorovým pruhem nad displejem. Reaguje plynule a rychle, palec nahoru výrobci pro rychlé a bezproblémové nastavení. Podsvícení je možné samozřejmě zcela vypnout.
 • Efekt slabšího kontrastu, který jsem u čteček PocketBook zaznamenal poprvé u Ultry 650, je zde bohužel také. Při přímém srovnání s displejem PB626 je podklad mírně tmavší a černá mírně slabší. Což ještě zvýrazní zapnutí podsvícení, kdy se “černá” stane šedou. Přestože to zní tragicky, neměl jsem problém s používáním, četlo se mi dobře jak za denního světla, tak za tmy. Nejvíce výrazné to je na větších černých plochách, ikonky v menu, apod. Mohlo by to být lepší, hlavně když vidíme, že jinde to jde, ale zas tak hrozné to také není.
 • Po nějaké chvíli používání v naprosté tmě jsem si všiml, že nasvícení prosvítá v celé délce kolem gumového panelu s tlačítky a vlastně i na druhé straně v místě styku začerněného krycího skla s šasi čtečky, byť tam méně.  Je to díky (dovolím si říci) nedomyšleného návrhu a méně precizním sestavení čtečky. Krycí sklo je mimo zónu displeje začerněno, ale to nedokáže zcela zabránit prostupu světla ven skrz jeho “konce” – tam kde je z nějakého důvodu vidět hrana krycího skla, tam prosvítá světlo. Což u obou testovaných kusů bylo vpravo, vlevo a i u zapínacího tlačítka, kde sklo viditelně vystupuje – byť tedy pokud přejedu v tomto místě prstem, nenarazím na ostrou hranu a ničeho divného si tak pohmatem nevšimnu.  Pocitově je tam tedy vše v pořádku, pohledem bohužel ne. Popsané prosvítání naštěstí NERUŠÍ ani v úplné tmě, neboť se výrazněji projevuje jen v úhlech pohledu při kterých neuvidíte na displej :-) Naopak při běžném čelním pohledu vypadají dvě slabé linky vpravo a vlevo efektně…pokud si jich tedy vůbec všimnete.

  PocketBook Inkpad

  PocketBook Inkpad – prosvítání nasvícení při určitém úhlu pohledu

 • Na testovaném kusu je mezi krycím sklem a gumovou částí s tlačítky další nepřesnost. V dolní části jsou obě části u sebe, v horní je drobná mezírka. Zpracování čtečky tak nemůžu ohodnotit jako 100%. Přes popisované nepřesnosti v lícování, čtečka vypadá, že se nechystá rozpadnou :-) Špatné dojmy jdou na vrub kosmetickým a ne užitným vlastnostem. Bude však před nákupem nutné s horším slícováním InkPadu počítat.
 • Inkpad se dobře drží obouruč nebo v pravé ruce. Při držení pravačkou se prsty dotýkají pogumované zadní části. Čtečka je přitom dobře vyvážená a dobře dosáhnete na obě tlačítka. Držení čtečky nad hlavou (např. když ležíte na zádech) není v jedné ruce možné, na to už je Inkpad příliš těžký. Dvěma to jde.

Co dodat? I přes popisované nedostatky u mně dobrý. Vy se můžete rozhodnout, nyní víte, do čeho reálně půjdete…
Více informací snad někdy v recenzi zde na blogu. (Aktualizováno: recenze na PocketBook Inkpad 840  vyšla 15. 11. 2014)
Zaujala vás tato čtečka? Pořiďte si PocketBook Inkpad u mně na aXOs.cz.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 207 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Novinky na trhu ebook čteček 2 komentářů

Novinky ze světa e-book čteček #2

Máte rádi e-book čtečky a zajímá vás, co se ve světě elektronického čtení událo nového? Čtěte :-) Pocketbook Sense “uvolněn do prodeje” Čtečku Pocketbook Sense jsem recenzoval, ve své době

Ebook čtečky 18 komentářů

Amazon Kindle Voyage aneb Paperwhite 3 se letos nekoná

Tak a je to tady! Amazon nakonec stejně jako každý rok na podzim, představil nové modely ebook čteček Kindle.  Stalo se tak bez bombastické tiskové konference. V podstatě v tichosti

Ebook čtečky 5 komentářů

Kindle Paperwhite 3 s ohebným displejem aneb první šuškanda

Podle zahraničního serveru Goodereader.com a jeho zdroje u Amazonu, by měl pokračovatel čtečky Amazon Kindle Paperwhite 2 používat flexibilní displej Mobius.  Displej Mobius není založen na technologii elektronického inkoustu (jako E-Ink

33 komentářů

 1. Vojta
  Říjen 25, 21:21 Odpovědět

  Takže jinými slovy… při srovnání s konkurencí (pokud se 6″ čtečky za konkurenci dají považovat) si stojí bledě, jedinou výhodou je 8″ displej, který je dá se říct unikátní. To je docela smutné, na to kolik za ní chtějí :( Sám jsem jí plánoval koupit, teď váham… Větší displej by byl dobrý, ale za cenu kvatily… prosvítání světla, slícování, horší kontrast displeje, tuhá listovací tlačítka… co na to říct. Každopádně moc děkuju za článek, rozhodně užitečný a objektivní.

  • Vojta
   Říjen 25, 21:26 Odpovědět

   PS nebyla by fotka displeje PW2 vs 840? s minimum/50%/100% podsvícení? Ať je nějaké objektivní porovnání? To by bylo myslím velice užitečné :)

  • Tomáš
   Říjen 26, 08:58 Odpovědět

   Displej je horší, nemyslím si že o jednotku “bledě” :-) Je použitelný, dobře použitelný. V článku je fotka Inkpadu a PB626, tedy druhé nejlepší čtečky co se týče kontrastu displeje. Můj názor a jeho formulace nemusí být pro lidi tak přesný jako fotografie. Pokud by člověk neměl vůbec srovnání s jinou čtečkou, bude na 99% spokojen co se týče displeje. Tím jsem si ze zkušenosti prodejce jistý :-) Výhoda 8″ bude pro spoustu lidí zásadní, zatím to vypadá na nejlepší dostupnost čtečku pro PDF. Ta čtečka není špatná, má jen své chybky, které nebrání užívání. Osobně bych si ji nevybral z jediného důvodu a není to žádná z popisovaných nedokonalostí. Důvodem je, že je velká. Což je důvod, proč jí spousta lidí chce :-) Každý má holt jiné požadavky.

 2. Pája
  Říjen 27, 19:29 Odpovědět

  trochu bych se bál, že se displej může poškrábat, přeci jen, zapuštěný je více chráněný. Teda pokud to není gorilla glass. Zapuštěný mi až tak nevadí, pokud by byla ta vnitřní hrana plastu zkosená (lampička lehce vrhá stín, není pohodlné nechat text zobrazovat od kraje ke kraji). Osm palců na beletrii je moc i dle méh názoru. Mě by se líbilo spíš 6,8″ :) tedy o fous větší šestka.

 3. Dominik
  Říjen 29, 13:17 Odpovědět

  Rád by som sa spýtal, ako funguje stránkovanie pri čítaní naležato?
  Napríklad pri čítaní PDF A4.

  Vtedy sa zobrazí povedzme horná polovica strany. Ako sa dá dostať na spodnú polovicu a ako na nasledujúcu stránku? Harvdvérovými listovacími tačítkami, alebo klepnutím na displej, alebo oboma? A ako je to v takomto prípade s listovaním späť (vždy sa dostanem len na začiatok predch. stránky, alebo na spodnú polovicu)?

  Ďakujem.

  • Tomáš
   Říjen 29, 13:21 Odpovědět

   Vždy se otáčejí “segmenty”, které se vejdou na displej. Tzn. že to vždy na sebe navazuje, ať už listujete dopředu nebo dozadu.
   Mají to tak všechny čtečky pokud vím. I to je jediné správné chování.

   • Dominik
    Říjen 29, 15:11 Odpovědět

    Ďakujem za odpoveď.

    PB Pro 912 to má málinko inak:
    sú tam totiž tlčítka na otáčanie stránok – tie vždy idú na nasledujúcu stránku;
    potom je tam štvorsmerové tlačítko – pomocou nich sa dá ísť “dole” na nasledujúci segment (napr. spodnú polovicu) stránky; ale keď sa listuje opačným smerom, oba druhy tlačítok skočia vždy na začiatok predch. strany (teda nie na nadväzujúcu dolnú polovicu).

    Práve preto som sa pýtal, lebo InkPad má iba jeden druh tlačítka.

    Ešte raz vďaka za odpoveď.

    • Tomáš
     Říjen 29, 15:17 Odpovědět

     Aháááá :-) Není zač.
     Upravuji tedy na “…všechny čtečky z aktuální nabídky na aXOs.cz” :-)

 4. ELFI
  Říjen 30, 21:42 Odpovědět

  Zdravím pane Tomáši. Sháním čtečku, která by zvládla písničky s akordy. Zobrazovat, ne hrát :o) Místo abych sebou tahla na akce kilogramy zpěvníků, rád bych vše převedl do elektronické podoby. Podsvícení je právě dost zajímavé, jelikož se dost často hraje u ohně. Jen mě odrazuje představa jiskřičky, která dopadne na display a to bude konec. Pokud tedy nebude skleněný. Tato čtečka je právě zajímavá jednak podsvícením, ale také velikostí. Přeci jen musím mít text trošku dál a některé písničky jsou dost dlouhé. Pro šťourali – samozřejmě jich znám dost zpaměti, ale jako na potvoru chtějí lidé kolem to, co z paměti neznám. Díky za návrhy či informace.

  • Tomáš
   Listopad 02, 20:15 Odpovědět

   Dobrý den. Čtečky zvládnou zobrazit cokoliv. Záleží ne co, ale v jakém formátu to máte. Pokud budete digitalizovat zpěvníky, tak asi do PDF formátu. Co se notového zápisu a zpěvníků týče, jsem absolutní neznalec, takže vám nedokáži poradit, která čtečka by pro vás byla vhodná. Předpokládám, že právě Inkpad kvůli ploše displeje. Popř. tablet.

 5. Ladislav Zoch
  Říjen 31, 12:23 Odpovědět

  Lze změřit, jak dlouho trvá a) zapnutí čtečky (doba od stisknutí tlačítka po možnost listovat), 2 změna stránky (v txt i pdf dokumentu). Dále mě zajímá seznam formátů (PDB, PRC, EPUB, FB2, DOCX, RTF atd.)
  Děkuji za odpověď.

 6. Zin
  Říjen 31, 23:12 Odpovědět

  Dobrý den,
  tato čtečka výborná, veliká , jde vypnout podsvícení, internet běží svižně, vše rychlé a intuitivní.
  Má to jen jeden háček.Na oficialních stránkách se objevil nový firmware 5.4 a to co jsem řekl se týká jen této aktualizace . Automatická aktualizace ho nenajde, ale lze ručně stáhnout a rozbalit do rootu ctečky. Se starým firmware 4.6. je jiné prostředí, a vše o mnoho pomalejší !!!

  • Tomáš
   Listopad 02, 20:02 Odpovědět

   Zajímavé, mám opačnou zkušenost. Starší rozhraní bylo svižnější.

 7. Mr.Rincewind
  Listopad 02, 11:24 Odpovědět

  Přešel jsem z PocketBook 623 Touch Lux černý na inkpad a jsem nadmíru spokojen písmo je i v menších znacích dobře čitelné a oproti 623 je i o něco ostřejší a díky 8 palcůmje na stránce konečně tolik textu kolik jsem si na čtečce vždy přál mít . Nasvícení na přejezd prstem je skvělé nemusím v autobuse vyhledávat funkční lamu pro nastavení podsvícení stačí jen přejet prstem a už svítí jak je třeba.Staré menu pred aktualizací nového firmwaru bylo naprosto stejné jako u čt. 623 lux ,ale to nové s FW. 5.4 je alespoň pro mě o dost lepší.
  ted k nevýhodám: na inkpadu mi vadí akorát velmi chatrné pohyblivé a malé zapínací tlačítko špatně se pri šeru hledá a mačká.čtečka mi během dvou dní co jí používám 3X zamrzla nefungovala dot. obrazovka ani žadná tlačítka až po 5 minutách když se měla sama vypnout se opět rozběhla. Až když jsem sehnal český návod tak jsem zjistil že po 10 s stisknutí vypínacído tlačítka se to dá obejít a čt. restartovat.další a rto dost kritická chyba čtečky je že neumí zobrazovat fotky jpg což je napsáno v manuálu jako podporovaná funkce ani po nainstalování noveho firmwaru 5.4 se mi ve složce fotky nechtějí ony fotky i ty co jsou tam už z výroby nahrané zobrazit .Až na tuto kritickou chybu z fotkami jsem se čtečkou spokojen. Napište mi nekdo prosím jestli to není vada jen u mé čtečky a pokud ne tak doufám že to výrobce napraví v příští opravě.

  • Tomáš
   Listopad 02, 20:19 Odpovědět

   Děkuji za Vaše postřehy.

   Co se týče zapínacího tlačítka, je pořád na stejném místě a je hmatatelné, osobně v něm nevidím problém. Už jsem viděl lepší on/off tlačítka, ale to na Inkpadu je dobře použitelné.

   K obrázkům se nepřistupuje přes Knihovnu, ale přes aplikaci Galerie. PocketBooky to tak mají už dlouho. Knihovna zobrazuje pouze dokumenty v textových formátech. Teď jsem to i zkoušel a funguje to (přes Galerii!), takže pokud Vám ne, máte něco špatně.

 8. Martin
  Listopad 03, 13:37 Odpovědět

  Zdravím, jsem majitelem této čtečky, zatím to vypadá vše ok a v pohodě, jen řeším základní problém, nejde mi nic příjmout službou send-to-pocket, služba aktivní při synchronizaci, při odeslání na mojí adresu mojeadresa@pbsync.com nikdy nic nedojde, jediné co chodí při jsou aktivační a deaktivační emaily při aktivaci/odebrání účtu na registrační email. Dokonce nechodí ani info o přidání jiného emailu než registračního do “white list” . Takže ted nevím zda má problém pocketbook se svou službou, již jsem jim psal na podporu, tak uvidíme. Jen mě zajímá zda to někomu chodí korekně? Už nemám co jiného vyzkoušet, zkoušel jsem i zaregistrovat a aktivovat nový účet, ale úplně stejný problém.

  • Tomáš
   Listopad 03, 14:35 Odpovědět

   Jde o problém služby jako takové. Přestala fungovat, dle podpory bude opět funkční během několika dní. Důvod nevím. Nemá to návaznost na vadu konkrétní čtečky či typu čtečky, pro diskuzi nad tímto problémem prosím pokračujte na fóru – https://ebookexpert.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=66 s tímto článkem to nemá nic společného. Děkuji.

   • Martin
    Listopad 03, 15:16 Odpovědět

    OK děkuji za info, už jsem se bál, že je to problém konkrétního nového modelu.

 9. Roman
  Listopad 25, 15:22 Odpovědět

  Tak, nevim … velký displej je super. Ale bez podsvícení je podle mne displej moc tmavý – musím mít podsvícení na 70-100 procent, jinak subjektivně cítím špatný kontrast. Dotykové ovládání zklame ty, co jsou zvyklí na smartfouny :-) Často to nereaguje a musíte buchnout dvakrát třikrát než “to veme”. U DRM epubů se v náhledech nezobrazují titulní obrázky. Ale nevím, jestli je to čtečkou nebo je to tak normální – InkPad je moje první čtečka. Další připomínky se týkají práce s EPUB formátem (PDF se mi moc rozchodit nepodařilo, takže prostě EPUB). Firmware mám nahraný ten poslední 5.4. Občas se stává, že při přechodu na další stránku (tlačítkem nebo dotykem na okraji) se další stránka zobrazí jako prázdná. Musím párkrát obrátit tam a zpět než si to zase “sedne”. Tohle DOST vadí. Dále – pokud někdo přechází mezi stránkymi gestem “listování”, další/předchozí stránka se sice správně zobrazí, ale je špatně počítadlo stránek – zůstává pořád na té, na které jste listovat začali. Knihy je možné seskupovat podle sérií, ale nikde jsem nenašel, jak přiřadit knize sérii (dost možná jen má neznalost, třeba je to někde uvnitř titulu?). Pokud chcete (u EPUB) nastavit vlastní font a velikost fontu, tak budete dost zápasit s tou velikostí která se nastavuje POUZE posuvníkem :-) To ale už píše i autor recenze. To by byly tak všechny moje připomínky a doufám, že další FW to pořeší. Jinak – pokud se vám podaří nastavit vyhovující font a jeho velikost a stránkování neblbne, je tahle čtečka naprosté žůžo. Takže zatím zaujímám optimistický postoj a cítím se celkem spokojen.

  • Tomáš
   Listopad 25, 16:52 Odpovědět

   Na dotykové ovládání čteček je nutno si zvyknout. Je to něco jiného, než u tabletu. Že vám to nejde, je znamení, že to děláte špatně, že jste moc zvyklý z tabletu :-) Zkuste dotyky trošku delší a “jistější”. Co se týče bílých stránek, tohle je asi chyba posledního FW, osobně jsem se s tím nesetkal ani jednou, ale už jsem to někde viděl, že si na to někde stěžovali také. Napište/zavolejte na technickou podporu PocketBooku, ať se to pohne :-)

   • Roman
    Listopad 28, 11:42 Odpovědět

    Prázdnou stránku ve firmware 5.4 Lze snadno reprodukovat takto: titul “kupec benátský” zadara stažený z městské knihovny http://web2.mlp.cz/koweb/00/03/88/41/53/kupec_benatsky.epub, nastavení knihy fornt DejaVuSans, 33pt, řádkování střední, okraje střední. Otevřít na titulní straně. Tlačítkem pro přechod na další stránku dojít na stranu 7 (počítadlo stránek ukazuje stranu 7). Poté stisknout tlačítko pro přechod o stránku zpět. Et voilá! :-)

 10. Martin
  Leden 22, 13:58 Odpovědět

  Mám stejný problém FW 5.4. při listování se často stává, že naskočí jako další stránka prázný list a musí se zalistovat zpět nedo další dvě stránky a znovu zpět a už naběhne. Je to docela nepříjemné, doufám že nový FW to vyřeší.

Komentuj