Bookeen Cybook Muse – představení nové 6″ ebook čtečky

Bookeen Cybook Muse – představení nové 6″ ebook čtečky

Francouzský výrobce ebook čteček Bookeen také práskl do koní a krom snad již konečného termínu vydání 8″ čtečky Ocean zveřejnil i zcela novou čtečku s 6″ dotykovým displejem – Cybook Muse. Vánoce se blíží, je třeba aktualizovat modelovou řadu :-)

Bookeen Cybook Muse

Cybook Muse navazuje na tradici Cybooků, např. Cybook HD FrontLight, Cybook 2013, apod.

Bude se vyrábět ve dvou variantách:

Druhá zmíněná má, jak název prozrazuje, integrované nasvícení displeje.

Čtečka Muse se pyšní “edge to edge” obrazovkou, tedy displejem s krycí vrstvou, která pokrývá celou přední stranu čtečky. Toto řešení se v současnosti stává velmi oblíbené u výrobců. Podobný design ne nepodobný tabletům nalezneme také ve čtečkách PocketBook Inkpad a Amazon Kindle Voyage.

Nový vzhled čtečky nepřehlédnete, nová generace čteček od Bookeenu vsadila na ostřeji řezané rysy. Čtečka se zmenšila o 17% oproti původní Cybook Odyssey. Rozměry čtečky Muse jsou 155 x 116 x 8 mm při váze 190 gramů. Obojí je slušné, čtečka to bude pěkně kompaktní.

Rozlišení obrazovky 1024×758 bodů dosahuje na 6″ úhlopříčce jemnosti 212 ppi. Displej čtečky Muse tak můžeme označit jako displej s HD rozlišením, podobně jako u čteček Amazon Kindle Paperwhite 2 a PocketBook Touch Lux 2. Zmíněné čtečky jsou přímými rivaly na českém trhu. Použitý panel je E-Ink Pearl, pokud jej výrobce nezprzní (což např. u Cybook Frontlight neudělal), bude mít čtečka skvělý kontrast.

Bookeen Cybook Muse

Výrobce zcela přetvořil uživatelské rozhraní, které též dovybavil novými funkcemi. Byť zde se spíše jedná o dohnání konkurence. Vytváření kolekcí, vyhledávání textu, apod., jsou standardní možnosti u konkurenčních ebook readerů.

Použit bude 800 Mhz procesor, jsem tedy zvědav na odladění systému. Přeci jen novější čtečky již používají procesor o frekvenci 1Ghz, ale hrubá síla není všechno. Vnitřní paměť 4GB bude opět možné rozšířit microSD kartou.

V ebook čtečce Cybook Muse bude přítomen font Caecilia, který je optimalizováno pro čtečky elektronických knih. Měl by poskytnout kontrastnější a ostřejší podání textu. Což jak víme ze čteček Kindle, platí.

U předešlých Cybooků byly velkým tahákem hardwarové tlačítka pro otáčení stránek v ideální poloze – na bocích čtečky. Muse tuto výhodu zachovává. Stejně tak očekávám, že zůstane přímé napojení čtečky na obchod s e-knihami palmknihy.cz.

Muse se začne expedovat zákazníkům 14. listopadu. Zda bude k dostání v ČR a v mém e-shopu aXOs.cz, ještě uvidím…

O autorovi

Tomáš
Tomáš 207 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Ebook čtečky 4 komentářů

Nový low-end Kindle pro rok 2014

Aktualizace 26. 9. 2014: Amazon nakonec na svých stránkách změnil specifikaci nové čtečky Kindle, respektive specifikaci displeje. Čtečka nebude mít displej E-Ink Carta, ale starší E-Ink Pearl, který byl i

Recenze čteček 51 komentářů

Pocketbook Inkpad 3 – první pohled

Je to tady, čekali jsme a dočkali jsme se. Je půlka února a Inkpad 3 je skladem v e-shopu aXOs.cz – specialista na e-book čtečky. Původní (nevypuštěné) informace předpovídaly vydání této čtečky v

Novinky na trhu ebook čteček 0 komentářů

Limitovaná edice Pocketbook Ultra 650

Loni před Vánoci přišel Pocketbook s limitovanou edicí čtečky Pocketbook Touch Lux 3, která je univerzální čtečkou elektronických knih a pravděpodobně nejvýhodnější čtečkou v poměru cena/výkon. Letos se dočkala limitované

9 komentářů

  1. Michal
    Říjen 26, 10:14 Odpovědět

    Docela mě zajímá srovnání téhle čtečky s dvojicí od Pocketbook – Touch lux 2 a Sense. Z těch asi budu vybírat vánoční dárek pro sebe. Jen mě mrzí že žádná nemá audio výstup ten by u mě rozhodl. Já vím ultra ho má ale recenze ji zrovna nevychválila. Jaká je aktuálně dobrá čtečka 6´ s audio výstupem. Nepotřebuji text to speech ten mám na telefonu chci to jako podkres na vytěsnění okolí při čtení (vlak autobus) a číst čtečku a ještě zapínat kabel do mobilu to už si přijdu jako blázen.

    • Tomáš
      Říjen 26, 10:33 Odpovědět

      Z mé nabídky umí MP3 pouze PocketBook Ultra a PocketBook InkPad – http://axos.cz/pocketbook-840-inkpad-tmave-hneda-p125

      Pokud budete hledat čtečky od jiných výrobců, doporučuji zaměřit se pouze na takové, které mají dobrou podporu od výrobce a které nejsou poruchové. Z tohoto důvodu na aXOs.cz neprodávám jiné značky v ČR dostupné. Je to většinou “přebarvená” Čína. Takovými čtečkami se nemá cenu zabývat.

      PS. recenze na ebookexpert.cz tu nejsou od chválení, ale popsání reálných zkušeností se čtečkou :-)

  2. Michal
    Říjen 26, 10:55 Odpovědět

    Právě recenzi vítám, asi obětuji MP3 a počkám na srovnání Touch lux 2 x Sense. Inkpad už mi přijde moc velký. Díky

  3. Michal
    Říjen 28, 16:04 Odpovědět

    Tak jsem psal na podporu a sami uvádí že to je chyba. MP3 to nemá

  4. PetrJan
    Prosinec 21, 14:43 Odpovědět

    Rád bych se zeptal na technologii E-Ink použité u čteček Bookeen Cybook Muse. Zde v článku je uvedeno, že používá technologii E-Ink Pearl. Jinde je uváděno, včetně stránek výrobce, že je použita nejnovější technologie E-Ink Carta. Jak je to tedy? Děkuji PJ

    • Tomáš
      Prosinec 21, 14:49 Odpovědět

      Článek je rok starý a obsahuje informace “co bude”. Někde se však mezitím stala změna :-) Čtečky Muse používají E-Ink Pearl i E-Ink Carta, ve skutečnosti jsou tři verze Muse čtečky. Nejlevnější z nich má Pearl. Ideální je, držet se informací přímo od prodejců. Co inzerují, ať dodají :-) Cybook Muse Frontlight má Carta displej.

  5. Zdeňka
    Leden 17, 21:29 Odpovědět

    Dobrý den, vybírám si čtečku k narozeninám. Bookeen Cybook Muse Frontlight mě zaujala. Chci se jen zeptat, jak je to v ČR se záručním a hlavně pozáručním servisem?
    Děkuji za odpověď.

Komentuj