Jakou ebook čtečku na Vánoce 2014

Jakou ebook čtečku na Vánoce 2014

Má někdo z vašich blízkých rád četbu a vy jste si řekli, že pod stromeček dotyčné osobě pořídíte čtečku elektronických knih? Skvělý nápad! Že se v tom vůbec nevyznáte a nemáte čas to moc řešit? Pokusím se to po vás trochu zjednodušit a nabídnout vám pár tipů pro nákup ebook čtečky.

Ebook čtečka pro děti

PocketBook Basic 2 614 - vánoční dárek

Co si budeme povídat, do svého syna, dcery, vnuka či vnučky rádi investujete. Vždyť čtení dítě rozvíjí. Ale investici ocaď-pocaď, přeci jen je to dítě a nezná ještě hodnotu peněz a taky se dětem často stávají nehody a čtečka by brzy mohla skončit rozbitá v koši. Z tohoto důvodu doporučuji druhou nejlevnější ebook čtečku z nabídky na aXOs.cz a to PocketBook Basic 2 (614). Dětem bude (muset) stačit :-) Přes nízkou cenu není se čeho bát. Jedná se čtečku s bohatou podporou formátů, českým menu a jednoduchou obsluhou. Byť ne přes dotykový displej, ale tlačítka, ale to se pozitivně projevuje na kontrastu, který je lepší než u dotykového modelu (Basic Touch). Proto doporučuji právě model 614. PocketBook Basic 2 seženete v šedé nebo bílé barvě.

TIP: Ke čtečce můžete zakoupit hravé a roztomilé pouzdra Tuff-Luv Fluffies, které jsou teď v akci a děti z něj budou nadšeni.

Ebook čtečka pro náctileté

Pokud k náctiletým nechcete přistupovat při nákupu čtečky jako k mužům a ženám (viz dále) a chcete ještě spíše levnější čtečku, doporučuji Amazon Kindle 6 (Touch). V této cenové kategorii ještě nenajdete nasvícení displeje, ale čtečka už má dotykový displej, který jistě každý teenager ocení. S menší podporou formátů a anglickým menu si každý středoškolák hravě poradí. Další důvody, proč vybrat Kindle 6? Super kontrast, skvělá rychlost a navíc Kindly jsou in a na to mladí hrají, takže se zavděčíte ;-)

TIP: Pokud budete kupovat rovnou i pouzdro pro Kindle 6, tak vemte na vědomí, že některá pouzdra podporují funkci sleep, tedy automatické uspání čtečky při zavření pouzdra. Super vychytávka.

Ebook čtečky pro ženy

PocketBook Touch Lux 2 626 - vánoční dárek

Vypomůžu si stereotypem a doufám, že se na mne nebude žádná dáma zlobit. Ženy nejsou technické typy a technika je nezajímá. Hledáme tedy čtečku maximálně jednoduchou na obsluhu. Na dospělých už nebudeme šetřit, ale naopak se budeme snažit najít tu nejvýhodnější nabídku bez ohledu na cenu. Požadujeme HD displej, na kterém je písmo detailnější a hlavně nasvícení displeje, které umožňuje používání v jakoukoliv denní dobu. Pro jednoduchou obsluhu trváme na českém menu a na dobré podpoře tří hlavních formátů – ePub, Mobi a PDF. Vyjdou nám z toho dvě čtečky, obě jsou super a opět budu stručný, liší se v tomto:

PocketBook Touch Lux 2 – lepší design(?), ucelenější ovládací prostředí, častější updaty (větší potenciál podpory výrobce), rovnoměrnější kontrast nasvícení, větší nabídka pouzder, vyrábí se i v bílé barvě.

eReading.cz 4 Touch Light – lepší hardwarové zpracování, čtečka je svižnější, možnost doinstalování aplikací (nemusí být pro tuto cílovou skupinu zásadní), napojení na eReading.cz (hlavně možnost eVýpůjček).

Ebook čtečky pro muže

Amazon Kindle Paperwhite 2 - vánoční dárekUdělám to maximálně jednoduché, protože pro muže můžete vybrat v podstatě skoro jakoukoliv čtečku. Ale tento článek má být jednoduchý, takže doporučuji Amazon Kindle Paperwhite 2 pro čtení beletrie a PocketBook Inkpad pro čtečku s pracovními ambicemi.

Amazon Kindle Papewrhite 2 – kromě zobrazování e-knih toho zase tak moc neumí, ale pro četbu souvislého textu je bezkonkurenční. Skvěle zpracovaná, rychlá a s nejlepším displejem za dne i v noci. Prostě kvalita, muž bude nadšen. Dostupná také ve verzi Kindle Paperwhite 2 special offers, která je levnější výměnou za zobrazování reklam mimo otevřenou e-knihu.

PocketBook Inkpad 840 – nejen pro doktory, právníky, techniky. Pro všechny ty, kteří uvítají velký displej a vysoké rozlišení. Inkpad je vhodná nejen na beletrii, ale oproti ostatním čtečkám také na technickou literaturu se vzorečky, tabulkami, časopisy v PDF, apod.

Ebook čtečky pro dříve narozené

Pro babičky a dědy byl výběr nejhorší. Možná, že pro mnohé z nich není ebook čtečka vhodný dárek – to musíte vědět vy, jak “Ti vaši” reagují na výdobytky moderní doby. Budeme hledat čtečku s jednoduchou obsluhou, bohatou podporou formátů, bez dotykového displeje a s českým menu. Osobně by se mi zde líbila čtečka, která však na trhu není – nedotyková s nasvícením displeje. Nasvícení tedy oželíme a dostaneme se ke čtečce PocketBook Basic 2, kterou jsem doporučoval pro děti. Proč ne, je to prostě nejvhodnější volba z dostupných čteček e-knih.

Pokud náš “dříve narozený” špatně vidí, ocení možnost zvětšit si písmo v e-knize. Na standardní 6″ čtečce však může v závislosti na velikosti písma nastat situace, že písmo bude krásně velké a čitelné, ale nevleze se tak na displej moc textu. Proto pro špatně vidící navrhuji alternativu – PocketBook Inkpad (840). Osmipalcový displej nabízí mnohem větší plochu, dokonce získáme i nasvícení displeje. Jen bude třeba čtečku ovládat dotyky na displej a váha stoupne na úroveň tabletů.

TIP: Nákup ebook čtečky pro tuto věkovou skupinu opravdu dobře zvažte a vyberte uvážlivě.

Ebook čtečku od odborníka

Doufám, že vám přehled výše pomohl při zorientování se. Na závěr ještě jeden tip – nedarujte jen prázdné zařízení, pořiďte a nahrajte do čtečky i nějakou pěknou e-knihu. To vám vyřeší nákup v mém e-shopu aXOs.cz – specialista na ebook čtečky, kde jsou ke každé čtečce e-knihy zdarma jako bonus do začátku.

Tak šťastnou ruku při výběru a šťastné a veselé Vánoce!

O autorovi

Tomáš
Tomáš 201 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Ebook čtečky 0 komentářů

Nová základní čtečka od Pocketbooku – Basic Touch 2 625

Pro někoho poněkud na poslední chvíli před Vánoci, ale je to tak – výrobci čteček se mohou přetrhnout, kdo vydá vylepšený model a urve si tak něco z předvánočního koláče.

Ebook čtečky 21 komentářů

Recenze PocketBook Ultra 650 – 1. část

O recenzované čtečce jsem informoval na blogu již letos v březnu, kdy na svět unikly první informace o PocketBook Ultra. Ultra lákala především použitím E-Ink Carta displeje s nasvícením a

Tipy/Triky/Návody 1 komentář

Jak nainstalovat české předčítání do čtečky C-Tech Lexis

Aktualizace 12/2019: Pokud hledáte čtečku e-knih s E-Ink displejem a možností doinstalovat české předčítání textu, tak pokračujte tudy. Aktualizace 7/2018: do nových čteček Lexis již není možné české předčítání nainstalovat.

5 komentářů

 1. h4wk3y
  Prosinec 08, 23:53 Odpovědět

  Dobry den,
  diky za Vase stranky a predevsim za provozovane forum…
  Diky tomu jsem dokazal vybrat, doufam, idealni ctecku pro pritelkyni a timto clankem jste mi sice pozde /uz po objednani/, ale prece potvrdil, ze jsem vybral spravne… eReading ctecku…
  Diky moc a preju krasne a klidne svatky a hodne uspechu do noveho roku!

  • Tomáš
   Prosinec 09, 07:47 Odpovědět

   Dobrý den. Děkuji za pochvalné slova. Krásné svátky i Vám a ať dělá čtečka radost :-)

 2. Václav
  Prosinec 23, 11:29 Odpovědět

  Dobrý den,

  taktéž děkuji za Váš blog, vybírání čtečky činí skutečně lehčí. Podobně jako pro h4wk3y i pro mě tento článek sice přišel až s křížkem po funuse, neboť jsem čtečku zakoupil již dříve, ale alespoň potvrdil můj výběr čtečky pro mamku, a to PocketBook Touch Lux 2.

  Každopádně děkuji za Váš blog i obchod (více jsem napsal do své recenze na Heurece) a přeji také pěkně strávené svátky a mnoho štěstí a spokojených zákazníků do nového roku.

  • Tomáš
   Prosinec 23, 21:18 Odpovědět

   Dobrý den. Děkuji pane Václave, pěkné svátky i Vám.

Komentuj