Pocketbook Inkpad 2

Pocketbook Inkpad 2

Byl oficiálně zveřejněn Pocketbook Inkpad 2. Vypadá jako původní Inkpad, ale v trošku jiném těle. Není tedy o čem moc psát, protože rozdílů je velmi málo. Připomenu, že před skoro dvěma roky jsem Inkpad recenzoval a dodneška jsem jej mohl považovat za nejlepší prodávanou 8″ čtečku. Důvod je jednoduchý – oproti jiným větším čtečkám má nejlepší rozlišení s dobrou jemností 250 ppi. Jiné 8″ čtečky nemají co nabídnout, funkčně na tom nejsou lépe a mají horší rozlišení displeje. Snad kromě čtečky inkBOOK 8, která má Android, takže lze na ní nainstalovat aplikaci pro vypůjčování e-knih z knihoven. To na Pocketbooku nejde.

Pocketbook Inkpad 2

Hardwarová specifikace novinky je stejná jako předešlý model, tedy 1Ghz procesor, 512MB operační paměti a 4GB interní paměti pro ukládání dokumentů – s možností rozšířit až 32GB kartou. Displej zůstává stejný, tj. 8″ E-Ink Pearl s jemností 250 ppi (rozlišení 1600×1200 bodů). Samozřejmě s “podsvícením”, které lze vypnout či regulovat jeho intenzitu. Z fotek se zdá, že se “ztratil” šikovný posuvník nad displejem, kterým šel jas nasvícení regulovat, to by byla určitě škoda.

Zvukový výstup na sluchátka rovněž zůstává, takže čtečku lze použít k poslechu hudby či audioknih. Nebo k předčítání textu (funkce TTS), ale na češtinu zapomeňte.


Pocketbook Inkpad 2

Kde lze aktuálně pozorovat rozdíl je design, jen se člověk musí více soutředit :-) Byť na první pohled vypadá čtečka úplně stejně jako původní Inkpad, přeci jen jde nalézt pár rozdílů. Hardwarové tlačítka pro otáčení stránek již vypadají jako klasické tlačítka (předtím byly skryty pod gumou) a čtečka už nemá flat-design (displej v jedné rovině s rámečkem), ale z fotky je patrné, že je displej zapuštěn do okolního rámečku. Designově to vypadá jako krok zpět, výrobce ale slibuje lepší kontrast a nižší váhu (305 namísto 350 gramů). Rozdíl bych hledal v nové, byť archaicky vypadající konstrukci. Jestli to ale přinese lepší ergonomii a lepší kontrast, nemám s tím problém :-) Předpokládám, že se zlepší i dílenské zpracování, které jsem u jedničky kritizoval.

PocketBook-InkPad-2-03

Předpokládáme, že co se týče softwaru, bude na tom na chlup stejně jako předchůdce. Mj. zůstává bohatá podpora formátů, zvládne: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML.
Stejně tak je možno se těšit na ovládací prostředí v češtině a slovenštině a ranec doprovodných funkcí, např. napojení na Dropbox, funkci Send-to-Pocketbook, atp.

Pocketbook Inkpad 2 předpokládám převezme otěže svého předchůdce a bude nejlepší volbou pro drtivou většinu uživatelů, kteří budou potřebovat čtečku s větším než 6″ displejem – ať už to bude z důvodu častého prohlížení PDF souborů se složitější sazbou, nebo pro hůře vidící, pro které se bude hodit každý centimetr plochy displeje pro zvětšení písma, atp. Samozřejmě, jak jsem psal v recenzi jedničky – na velkou plochu se velmi rychle zvyká, ale není podmínkou pro fajn počtení souvislého textu. Větší čtečka se hodí převážně na (některé) PDF. Potřebujete vy osmipalcovou čtečku na čtení PDF? Přečtěte si článek Jak číst PDF na e-book čtečkách.

Hlavním konkurentem bude předpokládám nově oznámená čtečka Kobo Aura One, která má mít displej s úhlopříčkou 7,8, ale s novějším typem displeje – E-Ink Carta. Čtečka od Kobo určitě nebude levná a tak bude hrát roli nejen rozdíl cen, ale také jak Pocketbook u Inkpadu dvojky vylepší kontrast. Pokud jej vylepší na úroveň čtečky Lux 2, tak to bude bomba.

Čtečku e-knih Pocketbook Inkpad 2 můžete objednat v e-shopu aXOs.cz – specialista na e-book čtečky. Můžete ji mít s fůrou bonusů, dopravou zdarma a samozřejmě odpovídající technickou podporou, která může být k nezaplacení.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 207 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Nejprodávanější e-knihy v ČR za září 2015

Vždy za uplynulý měsíc zveřejňuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů desítku nejlépe prodávaných titulů, které jsou dostupné v elektronickém formátu. Hledáte-li k přečtení něco, co teď frčí, můžete se inspirovat :-)

Pocketbook Touch HD – vstup do nejvyššího segmentu

O čem někteří ani netuší, na aXOs.cz – specialista na e-book čtečky brzo skladem :-) Uběhlo jen 14 dnů od představení vylepšeného 8″ Inkpadu a vynořila se nám nová čtečka od

Novinky na trhu ebook čteček 0 komentářů

Zahraniční dojmy a recenze Kindle Paperwhite 3 2015

V první půlce tohoto týdne zahájil Amazon distribuci své vylepšené čtečky elektronických knih Paperwhite. Tu nazval, jak je už blbým zvykem, “All-New Kindle Paperwhite“, tedy úplně přesně jako předchozí verze

5 komentářů

  1. Milan
    Srpen 17, 15:50 Odpovědět

    Mám (tedy měl jsem, než jsem si zničil display) Inkpad I. A nejlepší co na této čtečce bylo, tak je ovládání osvětlení proužkem nad displayem. Používal jsem často. Dívám se teď po nové čtečce, ale asi to bude zase první verze. Tohle jak čtu popis, je obrovským skokem zpět.

    • Tomáš
      Srpen 17, 17:00 Odpovědět

      Proč je to pro Vás krok zpět? Krom toho, že (pravděpodobně) nemá tu opravdu super fičurku na rychlou změnu intenzity nasvícení? Tlačítka či zapuštěný displej mohou být naopak zlepšením. Přiznám se, že Inkpad 2 již mám, ale neměl jsem čas rozbalit. Dejte mi pár dnů a sepíšu na blog nějaké postřehy ;-)

  2. Milan
    Srpen 17, 22:31 Odpovědět

    Myslím ta změna regulace osvětlení. Používal jsem ji často. Pokud tam opravdu nebude, tak asi půjdu opět do 1-ky. Nebo si počkám na recenzi KOBO AURA ONE. Ale opět si od vás nechám poradit. Posledně jsem opravdu nelitoval. Kdybych nebyl blbej a nesedl si na ni / neustála to ani s obalem / tak ji mám doteď.

  3. Meliach
    Září 21, 10:50 Odpovědět

    Displej se dá poměrně levně (necelé 2 000) a snadno vyměnit. Taky se mi poštěstilo na cestách.. :-/

Komentuj