PocketBook Sense – první zahraniční dojmy
O novince jsem již informoval v článku PocketBook 630 Sense (Fashion) – čtečka se senzorem okolního světla a Kenzo krytem. Zahraniční média však mají lepší možnosti a autorům německého serveru allesebook.de se již dostala čtečka PocketBook Sense do rukou.
Pojďme si zrekapitulovat důležité informace a shrnout první dojmy ze čtečky elektronických knih PocketBook Sense:
- Sense je velmi malá a sympatická. Zmenšení rozměrů mohlo být dosaženo mj. odstraněním tlačítek pod displejem. Hmotnost nakonec není avizovaných 175 gramů, ale jen 155. Váha konkurenčních čteček s 6″ E-Ink displejem s nasvícením se přitom pohybuje okolo 200 gramů. Sense se tak řadí mezi neřku-li ultrapřenosné ebook čtečky. S dodávaným pouzdrem váží cca 226 g.
- Čtečka PocketBook Sense není tlačítek prosta, ale krom tlačítka on/off jsou na čtečce pouze dvě další tlačítka. Po vzoru PocketBooku Ultra, viz recenze, jsou zezadu po stranách a slouží k otáčení stránek. Prošly však drobnou evolucí a měly by jít mačkat snadněji a přirozeněji i z více úhlů. Odstranění tlačítek jedna skupina uživatelů uvítá, druhá odsoudí. Někomu přijde otáčení stránek přes dotykový displej horší, bojí se upatlání displeje, apod. Pokud se vám z tohoto důvodu nelíbí Sense, sáhněte po PocketBook Touch Lux 2, což je velmi podobná čtečka s tlačítky pod displejem.
- Pouzdro, byť černé a designové, je z vnitřní strany nezajímavé, nudné a ještě k tomu světlé. Letos však na čtečku PocketBook Sense bez krytu od módní značky Kenzo můžeme zapomenout. Zatím se bude dodávat čtečka v balení s pouzdrem.
- PocketBook Sense používá nové uživatelské rozhraní, které bylo poprvé použito ve čtečce PocketBook Ultra. Chystá se i pro starší čtečku PocketBook Touch Lux 2. Podívat se můžete na snímky nového rozhraní, majitelé zmíněné PB Touch Lux 2 mohou rovnou vyzkoušet betaverzi. Nové rozhraní jsem probral v druhé části recenze na PB Ultra. Hodnotím jej pozitivně a Sense bude pravděpodobně velmi slušet. Odezva systému je prý lepší než u Ultry. Což může, ale nemusí souviset s případnými rozdíly mezi testovanými verzemi firmwaru. Přeci jen se jedná o novinku a předpokládám, že ještě PocketBook zapracuje na optimalizaci celého prostředí.
- 6″ E-Ink Pearl displej s rozlišením 1024×758 bodů a jemností 212ppi je stejný, jaký je používán u PocketBooku Touch Lux 2. Stejné je i nasvícení. Ve výsledku je tak čtečka velmi konkurenceschopná, co se týče kontrastu a rovnoměrnosti nasvícení.
- Zato senzor jasu nevypadá až tak dobře, údajně je trochu nervózní :-) Při testování se intenzita nasvícení několikrát relativně brzy za sebou změnila, což zbytečně ruší. Nicméně tato funkce jde samozřejmě vypnout a třeba bude i vylepšena, jedná se o softwarovou záležitost. Kindle Voyage na tom s chováním automatického nasvícení bude pravděpodobně lépe, první dojmy z konkurenční čtečky můžete načerpat z výtahu informací z první zahraniční recenze Kindle Voyage.
O autorovi
Další zajímavé články
Jak vybírat e-book čtečku – rádce s výběrem čtečky elektronických knih (1. část)
Chcete pořídit svou první e-book čtečku a vůbec se v této problematice neorientujete? Nezoufejte, v článku vám poradím podle čeho vybírat, na co se zaměřit a na co si dát
První zkušenosti s PocketBook Inkpad 840 před recenzí
Zatímco v USA začal Amazon expedovat hi-tech čtečky Kindle Voyage prvním zákazníkům a notná část ČR žije začátkem prodeje mobilního telefonu Apple Iphone 6, příznivci ebook čteček mají také co
Jakou čtečku na Vánoce 2017
Čtečka elektronických knih může být pro spoustu lidí ten nejlepší dárek. Modelů e-čteček sice není na trhu takové velké množství jako např. telefonů, ale přesto asi u většiny “Ježíšků” zůstává otázka
0 komentářů
Zatím žádné komentáře!
Můžeš být první, napiš svůj komentář!