PocketBook CAD Reader – první vlaštovka s EPD displejem (E-Ink Fina)

PocketBook CAD Reader – první vlaštovka s EPD displejem (E-Ink Fina)

PocketBook na svém profilu na YouTube uveřejnil reklamu na model CAD Reader, po jejímž zhlédnutí budete chtít takový kousek vlastnit, i když nejste stavební inženýr…nebo právě proto :-)

Toto zařízení však už není obyčejná čtečka elektronických knih, její zaměření je více specializované a i použitý hardware a technologie napovídají, že to cenově nebude nic pro běžné smrtelníky. I sám PocketBook to přiznává, respektive zdůrazňuje, že jde o velmi specializované zařízení určené pro stavaře, respektive k zobrazování výkresů tvořených v AutoCADu od společnosti Autodesk. Tohle v krámě nekoupíme…

Nový druh displeje – EPD – E-Ink Fina

Displej o úhlopříčce 13,3″ používá jako první zařízení na světě nový displej Fina od E-Inku, který je novou generací displejů EPD (Electronic Paper Display). I přes jméno výrobce displeje není tento zobrazovač postaven na bázi elektronického inkoustu, ale jedná se spíše o upravený “bezbarvý” TFT displej, který se pyšní nízkou váhou a rozměry, hlavně díky zeštíhlení skleněné vrstvy. Údajně má mít tento displej i rychlé překreslování, čemuž by se dalo věřit….jak je však energeticky náročný oproti E-Ink displejům, to nevíme. Výrobce slibuje extrémní energetickou nenáročnost stejně jako skvělé zobrazení i za denního světla.

pocketbook_cad_reader

Tak trochu jiný Reader

  • CAD Reader je odolný proti prachu a vlhkosti a displej dle propagačního videa není náchylný na rozbití tak jako klasické E-Ink displeje. Je to zařízení, které by se jeho majitel neměl bát brát všude s sebou, i na stavbu.
  • Toto netypické zařízení běží na operačním systému Android 4.0.4., pohání jej dvoujádrový procesor s frekvencí 1 GHz. Operační paměť je 2GB.
  • Vnitřní uložiště má kapacitu 16GB, pojme až 200 výkresů. Ty mohou být v zařízení rovnou upravovány a sdíleny.
  • Kapacita baterie je úctyhodných 8000 mAh.
  • Displej je dotykový a má rovnou dvě dotykové vrstvy. Kapacitní pro snímání dotyků prstů a digitalizér Wacom, pro přesné ovládání stylusem.
  • Rozlišení displeje je 1600×1200, což dává jemnost 150 ppi. To je více, než jsme zvyklí z běžných notebooků, avšak méně než u klasických E-Ink čteček s 6″ displejem s HD rozlišením. Např. jemnost displeje u PocketBooku Touch Lux 2 je 212 ppi.
  • K dispozici je WiFi a 3G.
  • Další informace o PocketBook CAD Reader můžete získat na webu výrobce.

Jedná se o první vlaštovku s novým druhem displeje, zatím nevíme, jak bude použitelná, ale…do budoucna se máme určitě na co těšit :-)
Máte nějakou předpověď, kam se displeje posunou? Napište do komentářů pod článkem!

O autorovi

Tomáš
Tomáš 207 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 2 komentářů

Kindle Oasis – nová vlajková loď e-book čteček od Amazonu?

Sám zakladatel Amazonu Jeff Bezos minulý týden na Twitteru informoval, že se čtenáři mohou těšit na zcela nový Kindle. Na e-book čtečku Kindle osmé generace, nový nejvyšší model výrobce. Čtečka

Hlavní stránka 3 komentářů

Jak vybírat e-book čtečku – rádce s výběrem čtečky elektronických knih (1. část)

Chcete pořídit svou první e-book čtečku a vůbec se v této problematice neorientujete? Nezoufejte, v článku vám poradím podle čeho vybírat, na co se zaměřit a na co si dát

Ebook čtečky 0 komentářů

Jakou e-book čtečku na Vánoce 2020

Vánoce se kvapem blíží a možná si říkáte, že náruživý čtenář či čtenářka z vašeho okolí, by si zasloužili pěknou čtečku elektronických knih. Pokud chcete vybrat dobře, ale nestrávit výběrem

3 komentářů

Komentuj