Porovnání rychlosti PocketBook Ultra vs PB Touch Lux 2 a Kindle Paperwhite 2

Porovnání rychlosti PocketBook Ultra vs PB Touch Lux 2 a Kindle Paperwhite 2

Rychlost čtečky, reakční doba na “povely” a doba potřebná pro otočení stránky – to vše může někoho zajímat při koupi nové čtečky elektronických knih. Jak je na tom PocketBook Ultra 650 ve srovnání s podobnými čtečkami? Odpověď vám přinesou následující videa…

PocketBook Ultra 650 vs PocketBook Touch Lux 2 (rychlost ePub a PDF reflow)

PocketBook Ultra 650 vs Amazon Kindle Paperwhite 2 (2014) – porovnání rychlosti otáčení stránek

Rychlost čteček elektronických knih

Dnes jsou dle mého názoru všechny kvalitní ebook čtečky dostatečně rychlé pro běžné použití – tj. čtení beletrie v ebook formátu (ePub, Mobi). Před pár lety tomu tak nebylo, viděl jsem čtečky u kterých i pohyb v menu byl utrpením. I když může být rozdíl v době obnovení displeje při otáčení stránek i dvojnásobný (viz videa výše), vemte na vědomí, že:

 1. Pořád jde o zlomek doby potřebné pro otočení u papírové knihy.
 2. Doba mezi povelem pro otočení stránky a otočením je konstantní. I u pomalejší čtečky si brzy nacvičíte otáčení stránek tak, že prodleva mezi nucenou pauzou ve čtení bude minimální či žádná.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 207 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Nezařazeno 13 komentářů

PocketBook 630 Sense (Fashion) – čtečka se senzorem okolního světla a Kenzo krytem

Letošní (na poměry čteček elektronických knih) smršť nových modelů od PocketBooku ještě neskončila. Brzy tento 4. největší výrobce ebook čteček na světě, představí další novou čtečku elektronických knih. Po představení

Nezařazeno 1 komentář

Musíme si pomáhat – výpomoc pro Mall.cz

Něco jako otevřený dopis… Vážený obchodní dome Mall.cz, jeho emailové automaty a pracovníci…dne 13. 2. 2015 v 23:58 hod. jste mi emailem potvrdili přijetí požadavku skrze formulář na vašem e-shopu.

Nezařazeno 0 komentářů

Jakou e-book čtečku na Vánoce 2021

Vánoce se kvapem blíží a možná jste dostali skvělý nápad – darovat čtečku elektronických knih. Pokud chcete vybrat dobře, ale nestrávit výběrem týden (nebo chcete a potřebujete se od něčeho

5 komentářů

 1. olin
  Srpen 27, 21:03 Odpovědět

  Přijde mi, že větší prodleva u přepnutí na novou stránku u Pocketbooku vs Kindle je daná delší dobou rozpoznání gesta (stisk vs dvojitý stisk) – spíš než že by byl Pocketbook o tolik pomalejší. Nebo ne?

  • Tomáš
   Srpen 27, 21:27 Odpovědět

   Přiznám se, že nechápu dotaz? Jaký dvojitý stisk? Ve stejnou chvíli se dotknu dotykového displeje u obou čteček…

   • olin
    Srpen 28, 06:43 Odpovědět

    Přijde mi to, jakoby čtečka nějakou dobu po prvním dotyku čekala, jestli nepřijde ještě něco jiného (pokračování gesta), než zpracuje dané gesto (v tomto případě obyčený dotyk, ne nějaké zvětšování nebo něco jiného). Reakce na přímý stisk tlačítka mi totiž přijde rychlejší.

    • Tomáš
     Srpen 28, 09:35 Odpovědět

     Jelikož Paperwhite 2 fyzické tlačítka na otáčení stránek nemá, zdá se mi srovnání “přes displej” férovější.

 2. […] oproti konkurenci. To vše slibuje dostatečně plynulý chod. Jak moc plynulý, to můžete vidět na videu v porovnání se čtečkami Kindlem Paperwhite 2 4GB a PocketBook Touch Lux 2. S rychlostí v menu či při otáčení stránek jsem byl spokojen. Stále však platí, že […]

Komentuj