Musíme si pomáhat – výpomoc pro Mall.cz

Musíme si pomáhat – výpomoc pro Mall.cz

Něco jako otevřený dopis…

Vážený obchodní dome Mall.cz, jeho emailové automaty a pracovníci…dne 13. 2. 2015 v 23:58 hod. jste mi emailem potvrdili přijetí požadavku skrze formulář na vašem e-shopu. O dvě minuty později jsem byl informován o přijetí ticketu s tím, že se co nejdříve ozvete, maximálně do dvou pracovních dní. Je úterý 17. kolem 18. hodiny a odpověď jsem nedostal.

Mall ticket

Potvrzení přijetí požadavku

Abych Vás znovu uvedl do problému, ozval jsem se vám skrze nedovolené použití mé fotografie. Jedná se o tuto fotografii, kterou jsem si vyfotil pro účely recenze na čtečku eReading.cz 4 Touch Light.

Původní fotografie čtečky eReading.cz

Původní mnou vytvořená fotografie

U vás pak fotografie vypadá takto:

Ukradena fotografie - erading. / mall

Moji fotku použili v Mall.cz! Hurá!

  • Chápu, že čtečku teď nemáte skladem a nemůžete si ji tedy nafotit sami.
  • Chápu, pokud byste neměli lidskou kapacitu na focení produktů. Vím, kolik nafocení zabere času (a nezdá se to!), protože do svého e-shopu (a na blog) si produkty sám fotím.
  • Chápu, pokud šetříte a nemáte na vybavení. Já si sice musím vystačit jen s fotoaparátem a druhou stranou nástěnného kalendáře (zde tedy s novinami, ale byl to umělecký záměr), ale fotoaparát také není zadarmo a člověk si na něj musí vydělat. Takže chápu, pokud kšefty nejdou a na foťák nemáte. Já jsem asi půl roku používal starý foťák od kamaráda (díky Zbyňo).
  • Chápu, že produkt umístěný na novinách nevypadá profesionálně a nehodí se vám lidově řečeno do krámu a proto jste museli noviny z fotky vyříznout. To že na novinách byl i vodoznak, je jistě nepodstatný detail, který s tímto nesouvisí, až se skoro stydím, že mne to vůbec napadlo.

NAPROSTO TO VŠECHNO CHÁPU! A nějak se mi vás za ty čtyři dny zželelo. A proto jsem se rozhodl, milý Mall.cz, Vám pomoci. Moje pomoc spočívá ve dvou rovinách. První je skoro hmotná výpomoc. Druhá je trocha, když to přeženu, know-how. Jelikož provozuji e-shop aXOs.cz – specialista ne ebook čtečky a navíc do toho píšu tento blog, tak bohužel nemám čas, abych prošel všechny ebook čtečky ve vaší nabídce. Ale když už jsem byl u té éridingové čtečky, řekl jsem si, že s mou pomocí její produktovou stránku ještě vylepšíte! Neděkujte, nejásejte, já být šťastný, když vy šťastní!

Po dvou pracovních dnech bez reakce je mi jasné, že o fotku opravdu stojíte a chcete ji používat i nadále. Fajn. Nicméně zdá se mi, že ty ořezané okraje knihy nevypadají úplně profesionálně. Proto jsem čtečku s knihou vyfotil znovu, nyní bez novin, abych vám usnadnil ořez. Ale ten, jak už víme, umíte, to se musí nechat. Tuto fotografii MŮŽETE POUŽÍT u detailu produktu. Zbylé z mé recenze jste nepoužili, tak se vám asi nelíbí. Nebudu se tedy zdržovat přefocováním, ale slibuji, že se polepším a snad budu mít příště u vás více želízek v ohni.

Všiml jsem si dvou vyloženě nešťastných informací, které máte uvedeny u této čtečky. Rád bych Vám pomohl vylepšit i tuto stránku prezentace. Je mi jasné, že v týmu nemůžete mít někoho, kdo zboží viděl či dokonce používal, nedejbože tomu rozuměl. Že ke čtečce se dostal nejblíže asi skladník – a ten se chudák teď dívá na prázdný regál a nepomůže. Ale nebojte, spolu to dáme dohromady, bude to rychlovka, jednoduchými úpravami vylepšíte kvalitu produktové fotografie o celé řády.

Uvádíte běžnou cenu 3 999 Kč. Zcela jistě jde pouze o nechtěnou dezinformaci, malou chybičku, která vám proklouzla mezi prsty. Vždyť čtečka se skoro všude od uvedení na trh prodává za cenu 3499 Kč. Viz třeba graf z Heureky.  Super je, že to teď můžete jednoduše opravit! Blbý sice je, že když to opravíte, návštěvník vašich stránek nebude mít pocit, že dostává něco výhodného – sleva 550 Kč je přeci jen už dobrá pobídka a teď sleva nebude. Bohužel s tím zatím pomoci neumím, ale zcela jistě vám jde o to, aby měl zákazník pravdivé údaje a nemyslel si, že jej chcete napálit. A to tímto zařídíte.

Graf ceny produktu eReading.cz 4 Touch Light poskytuje server Heureka.cz

U čtečky inzerujete přehrávání hudby. Bohužel vás nepotěším, není to pravda. Čtečka hraje asi tak jako když si pouštím vinylovou desku na propisovací tužce. Tato nesprávná informace je nešťastná o to víc, že ji vydal sám výrobce/dovozce před víc jak třemi měsíci. Vy za to samozřejmě nemůžete a asi si teď brbláte “komu se má setsakra práce věřit, než technickým specifikacím od výrobce?”. Inu někdo to zjistí hned, někdo za tři měsíce a někdo třeba vůbec. Vy šťastlivci!

Mall - špatný popisek u čtečky eReading.cz 4 Touch Light

Špatný popisek u čtečky eReading.cz 4 Touch Light

 

Snad pan Jiří P. netápe, kde do čtečky zapojit sluchátka :-(

koupil_mall

You are welcome! Ale příště už sami prosím.

PS. A děkuji. S vaší pomocí jsem si uvědomil, že bych měl také nějaké fotografie přidat na svůj e-shop. Mám u inkriminované čtečky pouze tři fotografie, to je málo. Uznávám a taktéž napravuji.O autorovi

Tomáš
Tomáš 203 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Nezařazeno 9 komentářů

Vyplatí se e-knihy? Aneb srovnání cen knih

Věčné debaty a otázky: jsou e-knihy levnější než tištěné, proč nejsou levnější o více, vyplatí se e-knihy, vyplatí se nákup ebook čtečky? Debata dle mého nekonečná, ale zkusme si udělat

Nezařazeno 4 komentáře

Nové uživatelské rozhraní pro PocketBook Inkpad 840 – update firmware

Na oficiálních českých stránkách PocketBooku se v sekci podpora pro ebook čtečku PocketBook Inkpad objevil nový firmware s označením 5.4. Stalo se tedy to, o čem jsem spekuloval v článku

Nezařazeno 1 komentář

Magnetická ebook čtečka PocketBook Ultra 650

Připravil jsem krátké video s představením nové funkce čtečky PocketBook Ultra 650 + návrh na další využití této ebook čtečky (vtípek)… PocketBook Ultra podporuje funkci Sleep Co si uvědomuji, tak

1 komentář

Komentuj