PocketBook svolává čtečky Touch LUX 2 z důvodu možných problémů s baterií

PocketBook svolává čtečky Touch LUX 2 z důvodu možných problémů s baterií

Specializovaný výrobce čteček PocketBook si zakládá na kvalitě svých produktů. Čtečky od tohoto výrobce celkem pravidelně vyhrávají různé testy, stejně jako získávají různé ocenění (např. PB Lux 2 dostal ocenění Red Dot). Nikdo však není neomylný a výrobce teď přiznal, že některé šarže čtečky PocketBook Touch Lux 2 626 mohou mít vadnou baterii. Podobně jako u automobilů, tak PocketBook “svolává” tyto čtečky do servisu, aby byla závada odstraněna a zákazník tak měl bezvadný produkt. Stejný problém s nutností výměny baterie postihl např. majitele iPhonu 5. Na stránkách PocketBooku si můžete zadáním sériového čísla vaší čtečky ověřit, zda se nárok na výměnu baterie týká i vaší čtečky. Doporučuji prověřit, zda nepatříte mezi “šťastlivce”, na první pohled se totiž čtečka může tvářit normálně. Osobně jsem majitelem takové čtečky. Funguje bezvadně již několik měsíců, přesto dle výrobce potřebuje baterii vyměnit.

pocketbook_touch_lux_2_626_front_back

Sériové číslo zjistíte z hlavního menu čtečky PocketBook 626 následovně: Nastavení -> O přístroji -> Model zařízení.

Tato záruční výměna probíhá stejně jako ostatní záruční či pozáruční úkony v autorizovaném servisu Český servis. Čtečku NEPOSÍLEJTE na výměnu baterie ke svému prodejci! U čteček zakoupených na aXOs.cz máte možnost využít bezplatný svoz reklamované čtečky do servisu (vyberte svoz do pobočky Praha), čtečka bude také po opravě zdarma zaslána zpět na vaši adresu. Pro výměnu baterie respektive bližší informace můžete využít linku 800 111 155. Dle informací ze stránek výrobce zabere výměna baterie maximálně dva týdny.

Pro zákazníky a majitele čtečky PocketBook 626 toto není na jednu stranu pěkné zjištění, na druhou stranu se k celé záležitosti postavil výrobce čelem a zajišťuje pro své zákazníky co nejméně bolestné řešení. Takže určitě není třeba na PocketBook a čtečku Touch Lux 2 zanevřít, naopak. Vidíte, že výrobce nejen pracuje na softwarovém vylepšování (viz Chystá se převratná aktualizace FW pro PocketBook Touch Lux 2), ale že je na něj spoleh i po stránce servisu. Své zákazníky, kteří nakoupili zmíněnou čtečku v mém e-shopu aXOs.cz – specialista na ebook čtečky jsem již s touto informací kontaktoval emailem.

Chcete si ebook čtečku PocketBook Touch Lux 2 teprve pořídit? Na aXOs.cz – e-shop specialisty na ebook čtečky již v tuto chvíli prodávám jen čtečky, kterých se výměna baterie netýká. Pro Vaši 100% jistotu můžete v poznámce objednávky na aXOs.cz uvést, že chcete čtečku ověřit podle sériového čísla. Čtečku pak zkontroluji před odesláním. Navíc na tyto čtečky se vztahuje garance nula vadných bodů na displeji, kterou exkluzivně nabízím.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 207 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 1 komentář

Jakou e-book čtečku na Vánoce 2016

Letos článek o výběru e-book čtečky pod stromeček píšu s dostatečným předstihem, aby výběr e-book čtečky měli ulehčený i ti, kteří dárky shánějí dostatečně dopředu :-) Vím dokonce o čtečce

Novinky 1 komentář

První zkušenosti s 8″ čtečkou Bookeen Cybook Ocean

Do rukou se mi dostala čtečka Bookeen Cybook Ocean, kterou jsem tak mohl alespoň krátce otestovat. Abych se přiznal, nebyl jsem zrovna v očekávání. Čtečka Ocean totiž byla avizována již

Ebook čtečky 0 komentářů

Onyx InkBOOK – nová čtečka s Androidem a E-Ink Carta

Onyx představil novou čtečku elektronických knih s názvem InkBOOK. Jedná se o čtečku vyšší třídy a jak je u novinek z podobné cenové relace zvykem, pyšní se Carta displejem. Ten

22 komentářů

 1. Kája
  Srpen 09, 09:16 Odpovědět

  Ahoj. A už jsi čtečku poslal? Jak dlouho to trvá a jak to zvládli? Čtečka nepoškozená? A co s tou baterií vlastně je, je nějak nebezpečná? A když mi ji vymění a já si zkontroluji seriové číslo na jejich webu, bude tam už napsané že je OK, nebo stále že mám čtečku ze špatné série? Díky :)

 2. Tomáš
  Srpen 09, 09:47 Odpovědět

  Ahoj. Výměnu baterie jsem ještě neřešil…čtečka funguje a prostě se mi to teď řešit, čtečku potřebuju :-) Co se týče nepoškození, řešil jsem již několik čteček se servisem a vždy samozřejmě přišly nepoškozené. Předpokládám, že baterie není nijak nebezpečná zdraví či životu, to by byl průser. Co vím, tak se to projevuje tak, že se baterie nafoukne a šasi čtečky se tak rozpadne na dva kusy. Předpokládám, že na webu sériové číslo zůstane i po opravě čtečky. K opravě však dostaneš protokol, kde bude oprava/výměna zaznamenána – např. pokud bys chtěla čtečku v budoucnu prodat, máš důkaz o výměně baterie.

  • Kája
   Září 04, 14:33 Odpovědět

   Ahoj, potvrzuji, po návratu ze servisu a výměně baterie, podpora výrobce po kontrole dle ser. čísla, stále hlásí, že je baterii třeba vyměnit. Ještě si to zkontroluji třeba za týden. (Že baterii vyměnili musím věřit, procento vybití před a po je celkem podobné ;-))

 3. Kája
  Srpen 09, 10:07 Odpovědět

  Děkuji za vyčerpávající informace. Jsem si koupil svoji první čtečku a hned takový dáreček. Ještě s ní ani neumím, asi ji pošlu hned a pak se budu učit už v novém rozhraní firmware. Překvapilo mě, že je v ruce docela těžká (na to se zvykne, knihy bývají těžší, jde jen i první dojem). Co je na té čteče vlatně to hmotné? Baterie nebo displej?

 4. Daniel
  Srpen 12, 06:25 Odpovědět

  Tak jsem též “postižený”.
  Dva týdny není málo ale ujde to.
  Necháváte si tam veškerý obsah a nebo ji pošlete v defaultním stavu ?
  A nové firmware už je i pro Touch Lux 2 ? (na wifi jsem se připojil asi jen 2x – není to má oblíbená funkce) Zlepšilo se něco zásadně ?

 5. atti
  Srpen 14, 17:55 Odpovědět

  Neviem, ako to funguje s ceskyservis.cz, ale so slovenským servisom to vyzerá tak, že sme kúpili (cca pred mesiacom) do firmy Touch Lux 2, sériové číslo bohužial na zozname na výmenu batérie. Prvý telefonický kontakt so servisom (Elektroservisne Centrum v Bratislave) vyzeral tak, že o ničom nevedeli. Rozčúlene som kontaktoval podporu (Zpětná vazba na stránke podpory, tá česká), po ich intervencii servis zrazu pochopil, o čo sa jedná, a teda čítačku som zaslal 17.júla.
  Po 2 týždňoch som sa informoval, povedali, že prípad je vo fáze čakania na súčiastku (=batéria, predpokladám), žiadny termín riešenia nevedia povedať, vraj sa to objednáva z Ukrajiny.
  Po ďalšom týždni odpoveď detto.
  V pondelok uplynie mesačná lehota na riešenie reklamácie, už sa neviem dočkať, čo povedia.
  Takže na Slovensku na dva týdny…. ZABUDNITE.

  • atti
   Srpen 15, 09:12 Odpovědět

   Pokračovanie č.2 môjho príbehu so sťahovaním PB Touch Lux 2 na Slovensku:
   Dnes mi servis oznámil, že mi čítačku poslali naspäť v pôvodnom stave s pôvodnou baterkou, prípad ukončili ako “neopraviteľný” v dôsledku “nedostupnosti náhradného diela”.
   Keď som sa spýtal, že podľa nich ako ďalej, povedali, že to mám riešiť s predajcom.
   Takže naše nádeje vkladáme do predajcu a výmenu čítačky za iný (s baterkou mimo čiernej listiny) a to BEZ ĎALŠIEHO ČAKANIA na nejaké reklamačné lehoty.
   Takže Slováci… PocketBook do servisu NEPOSIELAJTE, ledaže by servis potvrdil, že batérie majú na sklade (ja hlupák som sa na to nepýtal), a Vy by ste tomu aj verili…..

   • atti
    Srpen 28, 07:31 Odpovědět

    Pokračovanie č.3:
    Predajca vracia peniaze, čítačku vymeniť na bezvadný kus nevedel.
    Dotazy u dvoch ďalších predajcov skončili s výsledkom, že NEVEDIA dodať prístroj mimo tej čiernej listiny vadných batérií.
    PB 626 Touch Lux definitívne prestalo byť mojou voľbou, kúpim si rozhodne inú čítačku.

    • riso
     Září 01, 21:48 Odpovědět

     ja som dnes kupil tuto citacku v shark v poluse,na moju jasnu otazku,ci je tento konkretny kus na zozname,mi odpovedali,ze urcite nie.
     doma som si to skntroloval,samozrejme,ze na zozname je.momentalne rozmyslam,ci ju zajtra tych dvoch sasov predavacov nenecham rozkusat.

     • Tomáš
      Září 01, 21:50

      Nakopat do…
      A nenakupovat v…

     • atti
      Září 02, 09:42

      Jeden z tych “ďalších predajcov” keď som sa pokúšal dostať sa ku OK čítačke, bol prave shark.sk. Aj mne tvrdili,. ze maju to OK, ale dodali vadny, okmažite som to vratil.
      Druhy pokus som urobil u alza.sk, tam na otázku “je možné, že všetky kusy na Vašom sklade su na tej listine ?” celkom poctivo odpovedali “je to mozne…”, a ze nové výrobca “dodáva veľmi sporadicky”. Za co im patri pochvala, ušetrili ma toho cirkusu…

    • Tomáš
     Září 01, 21:49 Odpovědět

     Asi budu muset na axos.cz začít zasílat i na Slovensko :-)

     • riso
      Září 01, 22:52

      no ma zamrzelo,ked som si u Teba chcel objednat a nedalo sa;-).

     • atti
      Září 03, 11:42

      to by som privítal. Pridaná hodnota zo strany predajcov, s ktorými som mal do činenia v tomto prípade, je skôr záporná…. a hlavne by sa zišiel aj niečo ako ceskyservis.sk

 6. Tomáš
  Srpen 14, 19:18 Odpovědět

  Děkujeme za zkušenost ze SR. Doporučuji vždy předem volat do servisu – určitě tam je někdo, kdo je schopen říci, jak to u nich aktuálně vypadá. Z pozice prodejce jsem řešil čtečky, kterým byla vyměněna baterie velmi rychle, i jsem řešil případ, kdy si čtečku servis po měsíci “nechal”, protože baterie nebyly (zákazníkovi jsem posílal čtečku novou). Baterie je prostě díl a na díly se někdy čeká :-(

 7. Adam
  Srpen 14, 20:12 Odpovědět

  Připojím mou čerstvou zkušenost s výměnou baterie. Byl jsem taky jedním ze “šťastlivců”, kdo měl PocketBook z vadné série. Čtečku jsem do pražské pobočky Českého servisu v Modřanech donesl osobně v úterý odpoledne (mám to štěstí, že to mám z práce cca 20 minut) a k mému údivu už dnes (čtvrtek) byla výměna hotová. Celkem to tedy trvalo neuvěřitelné 2 dny! Nevím, možná jsem měl zrovna štěstí.
  Čtečku jsem donesl bez jakékoli předchozí komunikace se servisem. Ponechal jsem v ní všechny knihy, moje fonty, slovníky atd. Po výměně baterie jsem jenom musel nastavit datum/čas a pár drobností v nastavení. Jinak vše zůstalo jako před výměnou. Myslím, že jde udělat přímo ve čtečce záloha nastavení a pak obnovit ze zálohy.
  Před výměnou baterie jsem žádný problém s baterií neměl. Možná by se to projevilo až časem. Novou baterii jsem ještě nenabíjel (ze servisu měla 80% kapacity), jen subjektivně se mi zdá, že se reakce čtečky nepatrně zrychlily.

  • Pavel Poštulka
   Srpen 15, 08:43 Odpovědět

   Potvrzuji, přesné časy i místo. Do servisu v Modřanech 12.8.14, vydáno 14.8.14. Měl jsem tam navíc problém s překreslováním, každou cca 10tou stránku se text nepřekreslil ať jsem nastavoval, co jsem nastavoval. Závadu prý identifikovali odstranili instalací tzv. servisního SW.. zatím šlape, uvidíme. Display se zdá homogenější než dříve…ale důležité je, jestli opravdu potíže s překreslením vymiizely
   P.S. Když jsem do servisu volal, říkali, ať se připravím na měsíc, protože na UK jsou problémy a tudíž i potíže s náhr. díly. Nakonec asi přivezli “kamion baterií”, :-) protože v Modřanech to šlape…

 8. Daniel
  Září 30, 08:11 Odpovědět

  Tak jsem to poslal a vrátilo se mi to přesně za týden a bezplatně přes svoz “český servis” .
  Knihy zůstali v čečce jak byli. Jen se vyresetovala “rozečtenost”.

 9. Nerv
  Listopad 13, 19:39 Odpovědět

  URL uvedene v clanku odkazujici na web PocketBooku nefunguje. Nevite prosim, kde se overit, zda je nutne baterii vymenit?

  • Tomáš
   Listopad 13, 19:44 Odpovědět

   Fungovalo, teď už nefunguje, co k tomu říct. Zkuste kontaktovat servis nebo technickou podporu výrobce.

 10. Kája
  Prosinec 06, 18:27 Odpovědět

  Tak, pan Tomáš mě inspiroval, takže jsem se zeptal na důvod absence formuláře seriového čísla čtečky za účelem kontroly případné vadné serie baterií přímo u zdroje. Snad nevadí, že informaci vkládám pod starý, již 40. článek nazpět. Tedy ta odpověď:

  Dobrý den.
  Děkujeme za dotaz. Ano, znamená to, že všechny již byly opraveny a zkontrolovány.

  S pozdravem
  Nina Buňkivska
  Specialista kontaktního centra.
  pocketbook-int.com

Komentuj