PocketBook Sense – první zahraniční dojmy

PocketBook Sense – první zahraniční dojmy

O novince jsem již informoval v článku PocketBook 630 Sense (Fashion) – čtečka se senzorem okolního světla a Kenzo krytem. Zahraniční média však mají lepší možnosti a autorům německého serveru allesebook.de se již dostala čtečka PocketBook Sense do rukou.

Pojďme si zrekapitulovat důležité informace a shrnout první dojmy ze čtečky elektronických knih PocketBook Sense:

  • Sense je velmi malá a sympatická. Zmenšení rozměrů mohlo být dosaženo mj. odstraněním tlačítek pod displejem. Hmotnost nakonec není avizovaných 175 gramů, ale jen 155. Váha konkurenčních čteček s 6″ E-Ink displejem s nasvícením se přitom pohybuje okolo 200 gramů. Sense se tak řadí mezi neřku-li ultrapřenosné ebook čtečky. S dodávaným pouzdrem váží cca 226 g.
  • Čtečka PocketBook Sense není tlačítek prosta, ale krom tlačítka on/off jsou na čtečce pouze dvě další tlačítka. Po vzoru PocketBooku Ultra, viz recenze, jsou zezadu po stranách a slouží k otáčení stránek. Prošly však drobnou evolucí a měly by jít mačkat snadněji a přirozeněji i z více úhlů. Odstranění tlačítek  jedna skupina uživatelů uvítá, druhá odsoudí. Někomu přijde otáčení stránek přes dotykový displej horší, bojí se upatlání displeje, apod. Pokud se vám z tohoto důvodu nelíbí Sense, sáhněte po PocketBook Touch Lux 2, což je velmi podobná čtečka s tlačítky pod displejem.PocketBook 630 Sense
  • Pouzdro, byť černé a designové, je z vnitřní strany nezajímavé, nudné a ještě k tomu světlé. Letos však na čtečku PocketBook Sense bez krytu od módní značky Kenzo můžeme zapomenout. Zatím se bude dodávat čtečka v balení s pouzdrem.
  • PocketBook Sense používá nové uživatelské rozhraní, které bylo poprvé použito ve čtečce PocketBook Ultra. Chystá se i pro starší čtečku PocketBook Touch Lux 2. Podívat se můžete na snímky nového rozhraní, majitelé zmíněné PB Touch Lux 2 mohou rovnou vyzkoušet betaverzi. Nové rozhraní jsem probral v druhé části recenze na PB Ultra. Hodnotím jej pozitivně a Sense bude pravděpodobně velmi slušet. Odezva systému je prý lepší než u Ultry. Což může, ale nemusí souviset s případnými rozdíly mezi testovanými verzemi firmwaru. Přeci jen se jedná o novinku a předpokládám, že ještě PocketBook zapracuje na optimalizaci celého prostředí.
  • 6″ E-Ink Pearl displej s rozlišením 1024×758 bodů a jemností 212ppi je stejný, jaký je používán u PocketBooku Touch Lux 2. Stejné je i nasvícení. Ve výsledku je tak čtečka velmi konkurenceschopná, co se týče kontrastu a rovnoměrnosti nasvícení.
  • Zato senzor jasu nevypadá až tak dobře, údajně je trochu nervózní :-) Při testování se intenzita nasvícení několikrát relativně brzy za sebou změnila, což zbytečně ruší. Nicméně tato funkce jde samozřejmě vypnout a třeba bude i vylepšena, jedná se o softwarovou záležitost. Kindle Voyage na tom s chováním automatického nasvícení bude pravděpodobně lépe, první dojmy z konkurenční čtečky můžete načerpat z výtahu informací z první zahraniční recenze Kindle Voyage.

PocketBook Sense s Kenzo krytem můžete zakoupit zde.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 207 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 1 komentář

Jak nainstalovat české předčítání do čtečky C-Tech Lexis

Aktualizace 12/2019: Pokud hledáte čtečku e-knih s E-Ink displejem a možností doinstalovat české předčítání textu, tak pokračujte tudy. Aktualizace 7/2018: do nových čteček Lexis již není možné české předčítání nainstalovat.

Hlavní stránka 51 komentářů

Pocketbook Inkpad 3 – první pohled

Je to tady, čekali jsme a dočkali jsme se. Je půlka února a Inkpad 3 je skladem v e-shopu aXOs.cz – specialista na e-book čtečky. Původní (nevypuštěné) informace předpovídaly vydání této čtečky v

Ebook čtečky 4 komentářů

Ideální ebook čtečka pro rok 2016 – zafantazírujme si

Před několika týdny jsem byl zástupcem nejmenované společnosti vyrábějící čtečky elektronických knih osloven jakožto “vybraný ebook expert” (v uvozovkách cituji :-) s dotazy na ideální čtečku dnešní doby, respektive ideální ebook

0 komentářů

Zatím žádné komentáře!

Můžeš být první, napiš svůj komentář!

Komentuj