Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#306 Dobrý den,

rozhoduji se o koupi čtečky PocketBook 626 Touch Lux 2 , nebo Amazon Kindle Paperwhite 2. Mám trochu speciální požadavky, jakou čtečku by jste mi poradil :

Budu čtečku používat nejenom ke čtení knih v češtině ale hlavně i pro výuku angličtiny, chtěla bych číst i texty v němčině, chorvatštině.
Proto ocením velmi pohodlnou práci se slovníkem. Dočetla jsem se, že u PB 626 podržím prst na slovu a otevře se okýnko se slovníkem. Funguje tento princip i u Amazon KP? Je kvalita překladových slovníků lepší u PB626 nebo u Amazon KP?

Funguje u čtečky PB626 že od prvního zapnutí můžu využívat 28 slovníků, z angličtiny do jiného jazyka? U Kindle je jen výkladový AJ slovník?

Mohu do čteček nainstalovat i NJ, chorvatský slovník (dají se sehnat na fóru?) a bude se potom také při ťuknutí prstu na německé,chorvatské slovíčko otvírat okýnko s překladem? Předpokládám, že si slovníky poradí i např.s vyčasovanými slovesy, slovesy v milulém čase = Např. při ťuknutí na min.čas was, were (byl jsem) si najde a otevře okýnko slovesa v infinitivu be (být).

Jsou od výroby přednahrané knihy v několika jazycích u PB626, Amazon KP?

U Amazon KP lze zadarmo stahovat knihy i v češtině, u PB626 to nejde ?

Lze u PB626 nastavit zasílání periodik? Asi ano, např. přes Calibre.

Až si budu kupovat čtečku je u těchto typů užitečné si vyžádat u Vás firmware čtečky?

Děkuji moc za radu, Vaše zákaznice Jana
Uživatelský avatar
od tomb
#307 V případě, že seženete potřebné slovníky pro obě čtečky, asi bych ve Vašem případě zvolil Kindle Paperwhite 2. Má rychleji dostupnou funkci slovníku a má funkci procvičování slovíček.

Slovníky pro čtečky Kindle je možno obstarat např. na http://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_n_2?f ... 2941120011
Jaké se dají sehnat slovníky další, třeba neoficiální, to Vám spíše prozradí např. Google nebo http://www.uloz.to
S tím souvisí i odpověď na Vaši další otázku - zda umí vyčasované slovesa, apod., záleží jen na tvůrci slovníku.
Slovníky pro čtečky Kindle jsou ve formátu Mobi, stačí tedy "mobi" zahrnout do vyhledávání.
Info ke slovníkům do čteček PocketBook je zde.

U PocketBooku jsou přednahrané knihy v několika jazycích.
Nevím, kolik přesně je u PB k dispozici slovníků, je jich hodně, ale jen jeden je do češtiny (z angličtiny).
Kindle Paperwhite 2 má od výroby jen anglické výkladové slovníky.

Zdroje e-knih zdarma jsou v podstatě stejné pro čtečku jakéhokoliv výrobce, viz http://www.axos.cz/kde-sehnat-elektronicke-knihy-a33

PocketBook má obdobu zasílání periodik - http://ebookexpert.cz/posilejte-si-doku ... ocketbook/ Vzhledem k tomu, že snad všechny služby jsou rovnou dimenzovány na Kindly, jsou bohatší možnosti "zasílání periodik" u Kindlu.
Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#308 děkuji moc za odborné rady.

Tak jsem se věnovala hledání slovníků pro čtečky. Slovníky jsou pro mě klíčovou informací, podle které budu volit typ čtečky.

Když u PocketBook 626 Touch Lux 2 je už od výrobce nainstalován AJ-ČJ a (ČJ-AJ slovník?), předpokládám, že nebude amatérský. Nemáte s tím zkušenost, zda AJ-ČJ slovník je založen na anglickém výkladu slova a za ním je český překlad, nebo to je přímý překlad do ČJ? Výkladový anglický slovník je u PB626 také, ale solo?

Líbí se mi možnost, že u PocketBook 626 se při poklepu na slovíčko otevře slovník s překladem(nemusím slovo nikam kopírovat a přepisovat). Jak by to fungovalo u Kindle Paperwhite 2 (tam je jen anglický výkladový slovník).Pokud si někde pro tuto čtečku koupím slovník, bude se mi i u těchto doinstalovaných slovníků otvírat okýnko s překladem?

Bude se otvírat otvírat okýnko s překladem u mnou doinstalovaných(koupených nebo stažených) slovníků u PocketBook 626, u Kindle Paperwhite 2?

Ostatní vlastnosti čteček jsou také důležité, ale slovníky jsou pro mě prioritou (budu číst i cizojazyčné texty). Líbí se mi, že u čtečky PB626 od prvního zapnutí můžu využívat 28 slovníků, z angličtiny do jiného jazyka.
Uživatelský avatar
od tomb
#309 "Amatérský" slovník může být mnohem lepší, než ve čtečce od výroby. Může umět více slovíček, apod.

V Pocketbook Touch Lux 2 je anglicko-český (nikoliv i česko-anglický).

Funkce slovníku funguje ve všech čtečkách a s jakýmkoliv slovníkem stejně - otevře se okno a v něm je překlad nebo výklad slova (nebo obojí) které se označí v textu, nemusí se nic vypisovat.