Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#321 Dobrý den,

zvažuji mezi Pocket Book Touch 2 Lux a eReading 4 Light případně podobnou s tím, že výrazně preferuji PB T2L.

Rád bych si koupil novou čtečku. Měl jsem eReading 1 a 3 Ligh. První jsem měl asi rok a po třetí reklamaci nám vrátili – čas od času se kousla, nefungovala spousta deklarovaných věcí. U druhé mi praskl během 14 dní display, takže jsem ji nestihl reklamovat – kousala se, několikrát se sama vybila přes noc, opět nefungovalo x věcí.

Nicméně neumím, takže chci něco s českým prostředím z výroby.

Rád bych koupil něco spolehlivého, kde bude chodit vše, co je uvedeno, a nebudu muset řešit reklamace

Mám před koupí několik dotazů:

1) Je Pocket Book spolehlivá čtečka? Koukal jsem na Vaše diskuse a Heureku a bylo tam dost negativních kritik, ale veskrze k baterii a vše ze srpna 2014, což svědčí spíš o jedné vadné sérii. Netrpí „samovybíjením“ jako eReadingy?

2) Je u nějaké čtečky deklarovaná vyšší pevnost/bytelnost?

3) Někdo v diskusi uvedl, že do PB-Touch 2 Lux lze dohrát slovník. Je to pravda? Rád bych měl v čtečce časem český výkladový slovník případně odkaz na českou Wikipedii či alespoň český slovník cizích slov.

4) Mám doma bohatou elektronickou knihovnu (asi 3000 knih). Dále bych chtěl mít v čtečce pracovní předpisy ve formátu PDF. Má čtečka rozumně řešenou organizaci knih? Je otevírání knih z SD karty (přiměřeně) rychlé?

5) Je mezi pouzdry DurableLock 557 ČERNÉ pro PocketBook 614 / 624 / 626 a C-TECH HardCover PBC-03BK nějaký zásadní rozdíl? Mají obě pouzdra dostatečně tuhou přední stranu, aby ochránila display před prasknutím, nebo mi doporučíte úplně jiné pouzdro?

6) Předpokládám správně, že pokud u Vás nyní zakoupím PB-TL2 nebude to žádný kus z oné vadné série?

Omlouvám se za tak dlouhá dotaz, ale nerad bych měl doma další hrobeček za 3 a půl tisíce. Doufám, že Vás odpověď příliš nezdrží.



Předem velice děkuji a jsem s pozdravem

Daniel
Uživatelský avatar
od tomb
#322 Pokud jste si už užil svoje a kvalita je primární požadavek, doporučil bych Vám Kindle - který však nemá menu v češtině, má slabou podporu formátů, málo funkcí, absolutně se nehodí na PDF, atd. Pocketbooky i nové eReadingy 4 jsou v běžné normě a z mých zkušeností srovnatelné.

1) Ano, jednalo se o vadné série, to si výrobce dost uškodil. Jinak jsou to ale čtečky běžné spolehlivosti. Samozřejmě reklamace jsou, jako u všeho. Není to ale nic nenormálního, v ČR je navíc celkem dobrý servis. Při vadě reklamované do 14 dnů zasílám nový kus.

2) Na českém trhu o žádné nevím. Všechny mají stejnou pevnost a bytelnost. Dva typy jsou akorát vodotěsné.

3) http://ebookexpert.cz/slovniky-pro-eboo ... ocketbook/

4) Pocketbooky mají asi nejlepší organizaci knih. Od adresářové struktury, po pohledy přes metadata, po možnost ve čtečce vytvářet "poličky". Podle toho, o jaké pracovní PDF se jedná, bych možná uvažoval spíše o Inkpadu s větším displejem - http://www.axos.cz/pocketbook-840-inkpa ... hneda-p125 Na 6" obrazovce jde PDF použít leda by šlo o beletrii. Na technické věci už to může být málo.

5) Nejsou identická, ale jsou to srovnatelná pouzdra. Běžná ochrana čtečky, rozhodně nejsou žádné pouzdra samospásné.

6) Nebude ze starých vadných sérií. O tom, jestli jsou nové vadné série mi není známo :-) A věřte, že jsem v podstatě první, kdo to ví, protože každou čtečku zapínám před odesláním zákazníkovi. Byť třeba ty problémy s baterií se projevily až časem. Prostě to co dodávám jsou relativně čerstvě vyrobené čtečky.