Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#328 Dobrý den,
velmi mě zaujal Váš e-shop, ale především Váš přístup k věci. Jelikož vážně uvažuji o pořízení čtečky knih, ale touto problematikou jsem takříkajíc nepolíben, rád si nechám poradit. Okolí používá (nejspíš bez problémů) čtečky od Amazon kindle. Bohužel však nemají CZ menu. Proto se chci zeptat, jak si stojí čtečka PocketBook Basic Touch 624 v porovnání třeba právě s Kindle 6. Zkrátka zda-li by jste mi PocketBook Basic Touch 624 mohl doporučit. Přehnané nároky nemám, od čtečky knih požaduji to, k čemu je určená především+nějaké dopňkové funkce se hodí, ale nejsou nutností.
Předem děkuji za odpověď a za radu.
S pozdravem Jiří
Uživatelský avatar
od tomb
#329 Pokud nechcete čtečku Kindle 6 (jen dotykové ovládání, anglické menu, slabá podpora formátů, v podstatě nepoužitelná na PDF), je čtečka Pocketbook 624 vhodnou alternativou. Je pro změnu pomalejší a hardwarové zpracování není tak prvotřídní, ale každá má něco.

Pokud ale nechcete lepší čtečku s vyšším rozlišením a hlavně integrovaným nasvícením, spíše bych doporučil podívat se na levnější čtečku Basic 2 od Pocketbooku - http://www.axos.cz/pocketbook-614-basic-2-sedy-p63 To že je levnější je jen slabé plus. Důležitější je, že oproti 624 není dotyková, což se příznivě projevuje na kontrastu displeje. Dotyková vrstva jej dost snižuje. Zjednodušeně řečeno se na levnějším lépe a snadněji čte. Pokud chcete jen číst a nevyužijete výhodu dotykového ovládání (např. pro zadávání poznámek, označování slov pro vyvolání slovníku, webový prohlížeče, apod.), není co řešit :-)
Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#330 Ještě pár dotazů ohledně levnější varianty.(Vypadá slušně, podpora formátů super,nedotykový displej taky fajn) Ale dočetl jsem se na recenzích, že výrobce uvádí životnost 2 roky(?) Nerad bych, aby mi čtečka po 2 letech "klekla". Také se dost často vyskytují připomínky k ovládání tlačítek(jdou ztuha) a dokonce jeden recenzent rozvýjel teorie o možném prasknutí displeje vlivem namáhání tlačítky.(?) Možná jsou to zbytečné obavy, ale přeci jen chce mít člověk jistotu.
Uživatelský avatar
od tomb
#331 Ano, pro spekulace a zvolání je internet vděčné médium :-)

Nejsem inženýr, neznám návrh čtečky, použité materiál konstrukce, apod., ale nevšiml jsem si z praxe, že by praskání displeje byl problém této čtečky. Ano, tlačítka jsou vhledem ke konstrukci tužší. Komu to vadí, má možnost používat k otáčení stránek prstenec uprostřed (ten je pro změnu tenký). Osobně si to dovedu představit lépe zpracované, ale nikdo mi tuto čtečku nevracel, takže to asi nebude pro majitele nepřekonatelný problém.

Ohledně životnosti. Spekulovalo se, že se jedná o chybu v překladu. Netuším, co by výrobce vedlo k tomu, zmiňovat v návodu životnost produktu. Ze zkušenosti odejde nejdřív baterie, která ztratí kapacitu, což je běžné u všech zařízeních. Nedávno mi tak po dvou letech a něco "odešel" mobil, který nejde v podstatě ani nabít, vybíjí se rychleji, než nabíjí. U Pocketbooku se dá vyměnit pozáručně v servisu, někteří řeší objednáním komponenty v Číně a výměnou svépomocí. Ostatní součástky nemají jak zastarat či odejít - leda morálně. Takové jsou alespoň mé dlouholeté zkušenosti. Čtečky jsou v tomto nevděčný artikl, člověk jednou koupí a nemá důvod za rok kupovat znovu :-)
Uživatelský avatar
od Abeille
#344 Dobrý den ... Vaše stránky, recenze na ně a tohle forum mi vlévají naději do žil :)
Mám moc ráda papírové knihy a po dlouhém rozvažování jsem si loni koupila ( u nejmenovaného mimozemského prodejce) čtečku ... když to shrnu - vlastníkem čtečky jsem asi 8 měsíců, z toho dva měsíce byla čtečka po reklamcích a poslední zpráva ze servisu zní - neopravitelná ( v záruce odešla základní deska) .Takže ted mě ještě čeká anabaze s vracením peněz. Předpokládám, že na vrácení peněz mají opět 30 dní - takže poslední reklamace se potáhne dobrých 60 dní.

Líbí se mi čtečka Pocketbook 614 Basic - a vidím, že ji máte v obchodě za výbornou cenu . Jde prosím v této čtečce používat slovník? Na slovníku ve čtečce netrvám, je n mě tahle možnost zaujala tady někde v diskuzi.
A ještě se zeptám ( možná blbě) - je možné že by nějaká kniha, stažená na netu ,mohla čtečku nějak poškodit?
Uživatelský avatar
od tomb
#345 Dobrý den.
Pocketbook 614 má funkci slovníku. Jen je to čtečka bez dotykového displeje, přeci jen s dotykovým displejem je zrovna používání této funkce jednodušší, výběr slova je rychlejší. Pokud hodláte slovník využívat často, spíše bych doporučil PocketBook 624 s dotykovým displejem - http://www.axos.cz/pocketbook-basic-touch-624-bily-p38

Info o slovnících zde - http://ebookexpert.cz/slovniky-pro-eboo ... ocketbook/

E-knihy čtečku poškodit nemohou.
Uživatelský avatar
od Abeille
#346
tomb píše:Dobrý den.
Pocketbook 614 má funkci slovníku. Jen je to čtečka bez dotykového displeje, přeci jen s dotykovým displejem je zrovna používání této funkce jednodušší, výběr slova je rychlejší. Pokud hodláte slovník využívat často, spíše bych doporučil PocketBook 624 s dotykovým displejem - http://www.axos.cz/pocketbook-basic-touch-624-bily-p38

Info o slovnících zde - http://ebookexpert.cz/slovniky-pro-eboo ... ocketbook/

E-knihy čtečku poškodit nemohou.


Děkuji za informace. Slovník vyžívám minimálně.
Na 99 % si koupím Pocketbook 614.