Proč?

Proč?

Drtivá většina elektroniky se vyrábí v Číně, ať už je pak na výrobku logo americké (Amazon), čínské (Onyx Boox) kanadské (Kobo) nebo ukrajinské (Pocketbook) firmy. Žijeme v konzumní době a už se prostě nevyrábí kvalitní elektronika, která by vydržela “věky” a která by byly bezproblémová. V ČR máme alespoň dvouletou záruku, která rozhodně není standardem, ale docela vysokým nadstandardem, který neznají ani v USA, kde je záruka jednoletá. Byť jsme alespoň na dva roky “chráněni”, reklamace není příjemná pro nikoho a každý z nás by chtěl výrobek, který bude sloužit dlouho a ani v záruční době se neporouchá. A teď si představte, že si objednáte ebook čtečku, strašně se na svou první čtečku těšíte a vyskytne se u ní nějaký problém hned po vybalení. Jistě se zeptáte “Proč … zrovna já?”

A pro změnu si situaci představte z pozice prodejce čteček, kterému po uvedení nového výrobku nejmenované značky na trh začnou “drnčet telefony” a chodit mu nové čtečky od zákazníků na reklamaci. Velmi brzy odhalí problém, proklepne nové čtečky a zjistí, že 20% z nich se nikdy nesmí dostat k zákazníkovi…protože první věc, co by nový majitel udělal (hned po zklamání) by byla reklamace. I specializovaný prodejce se tedy ptá “Proč?!” a to je ta slušná verze :-) Mimochodem fotografie u článku je autentická a pochází z mé nečekané “brigády”.

Takto už poskytuji garanci nula vadných bodů na displej u čteček s nasvíceným displejem, automaticky nahrávám do určitých čteček nový firmware (protože ten od výroby stojí za prd a zákazníci se o novém firmware většinou ani nedozvědí, protože čtečka se tváří jako aktuální), takhle jsem paní nahrával do čtečky pro jejího dědečka neoficiální program, protože jsme zjistili, že pro něj je prostě jediný použitelný. Proto jsem prošel celou várku nových čteček a v rámci odhalení chyb do nich nahrál nový firmware.  Protože na aXOs.cz je a vždy bude péče a odbornost nesrovnatelně větší než … všude jinde, ať už se e-shop jmenuje ebook čtečky nebo má jako maskota všudypřítomného ukřičeného zeleného mimozemšťana :-)

PROČ tedy vůbec musíme tohle řešit? Nejsem žádný insider (zasvěcenec), ale za vším asi můžeme v prvé řadě hledat peníze. Byť vnitřně to nepochopím nikdy, dokážu si představit, že v dnešní době “až tak moc neřešit zmetky”, je ve výsledku pro výrobce (značku) mnohem levnější, než vyrábět zařízení bez jediné chybičky a … jak divně to zní… plně funkční. Druhým problémem může být odlišná kultura a mentalita opravdových výrobců (pracovníků fabriky). Do té můžete nahlédnout na blogu Rudolfa Havlíka, jenž se čte jedním dechem (doporučuji začít od nejstaršího příspěvku na jeho blogu).

A pokud se ptáte “Proč … není na blogu více článků”, je to prostě tím, že mi to výrobci čteček ztěžují. Pro blaho svých zákazníků supluji výstupní kontrolu výrobce a nezbývá mi čas. A fakt mě to někdy štve. Za chvilku budu snad ty ebook čtečky i sám vyrábět :-)

PS. Byť píšu o ebook čtečkách, nedělejme, že ostatní výrobky jsou bezproblémové. Např. můj notebook je křivý (krásně to vynikne po položení na rovnou plochu) a hned po vybalení nešel napojit na monitor stejné značky. Já vám byl tak “nadšený” :-) Externí nabíječka, kterou jsem si pořídil na hory, mi mobil nenabíjela…mobily ostatních však ano. Než jsem přišel na speciální “taneček”, který jsem musel uskutečnit, abych ty mé dvě zařízení donutil spolupracovat. Jako kdyby si už dnes člověk nemohl nic koupit. Nebo jsem prokletý ten já a na co šáhnu, to…? :-)O autorovi

Tomáš
Tomáš 200 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 5 komentářů

PocketBook Ultra – uniklé informace o ebook čtečce s foťákem a OCR!

Ukrajinsko-švýcarská firma PocketBook letos zjevně chystá další žně nových čteček. Po uniklých informacích o vodotěsné čtečce PocketBook Aqua, které byly po několika dnech potvrzeny oficiální tiskovou zprávou, zde máme další

Hlavní stránka 1 komentář

Kobo Glo HD – další ebook čtečka s E-Ink Carta a 300ppi

Včera unikly informace o nově chystané čtečce od kanadsko-japonské firmy Kobo. Teda již z minulosti bylo známo, že Kobo chystá další modely a jeden z nich se z kódového označení

Hlavní stránka 0 komentářů

Opět ohebný E-Ink displej?

Nejznámější (a nejschopnější) výrobce displejů na bázi elektronického inkoustu, E-Ink, představil před pár dny na výstavě SID Display Week novinky a demoverze produktů využívající nové displeje. Nové zobrazovače mě přes

2 komentáře

 1. Ondra
  Květen 13, 16:32 Odpovědět

  Dobrý den.Když jsem si pročetl Váš článek nedalo mi to,abych nereagoval.
  V dnešní uspěchané době kdy se vše vyrábí na kvantitu a nehledí na kvalitu a čínský medvěd je toho
  jasným příkladem.člověk než si něco koupí aby si pozval do obchodu servisního technika,který vše ozkouší
  nebo aspoň zprovozní.nebo se modlí,aby nemusel reklamovat výrobek ihned při koupi.
  Já podobné zážitky měl při propojení tabletu a externího hdd.Takovou anabázi bych nepřál ani nejhoršímu nepříteli!!!!
  Proto obdivuji Vás ve vašem podnikání kdy nechcete zklamat požadavky zákazníků a ceníte si svého dobrého renomé a jména.Držím Vám palce co nejméně problémových čteček aby jste si nemusel říkat Proč …. !!!

Komentuj