Pocketbook Ultra – mnohem více než jen čtečka elektronických knih

Pocketbook Ultra – mnohem více než jen čtečka elektronických knih

Tento blog není jen tupým přepisovačem tiskových zpráv, ale tato je napsána velmi hezky, proto nechávám v původním znění. O chystané čtečce PocketBook Ultra jste si mohli přečíst dohady již v březnu v článku PocketBook Ultra – uniklé informace o ebook čtečce s foťákem a OCR!, následující informace jsou již oficiální…

20. 5. 2014, Praha, Česká republika – PocketBook představuje jako první na světě čtečku elektronických knih s elektronickým papírem a vestavěným fotoaparátem, který otevírá nové unikátní možnosti – PocketBook Ultra.

Nová čtečka elektronických knih PocketBook Ultra boří mýty. Od začátku byla navrhována tak, aby využila všechny dostupné technologické možnosti a přitom zůstala tím, čím primárně je – čtečkou elektronických knih. Tento záměr se nadmíru podařil. Kompaktní PocketBook Ultra spojuje výhody pohodlného dotykového ovládání, fotoaparátu, možnosti převodu nafoceného textu do editovatelné podoby a nasvícení.

PocketBook Ultra spojuje osvědčenou kvalitu a komfort s novými prvky. Díky velmi tenkým okrajům a zcela novému provedení bylo při zachování velikosti displeje dosaženo kompaktních rozměrů. PocketBook Ultra je díky tomu mimořádně elegantní čtečkou elektronických knih. S vestavěným 6 palcovým displejem jsou její rozměry pouze 162,7 x 106,7 x 7,9 mm (je jen nepatrně větší, než papír formátu A5) a váží jen 175 gramů. Tlačítka pro otáčení stránky na zadním panelu umožnily efektivně využít celý povrch přístroje a dát uživateli více možností při jeho držení.

Nové uživatelské rozhraní, které je poprvé použito právě v této čtečce, bylo navrženo tak, aby použití čtečky bylo intuitivnější a čtení pohodlnější. Hlavní strana, která je načtena při zapnutí čtečky, je zároveň knihovnou. Knihy jsou logicky seřazeny tak, že jako první uvidí uživatel graficky zobrazené obálky titulů, které měl naposled otevřené a pod nimi potom knihy, které byly do čtečky staženy jako poslední. Aktivní zóny v dolní a horní části obrazovky umožňují rychlý přístup do menu.

Do zadní strany čtečky PocketBook Ultra byl vestavěn fotoaparát s LED bleskem, automatickým ostřením a rozlišením 5 MP.  Blesk umožňuje vytvářet vysoce kvalitní snímky bez ohledu na osvětlení. Pořízené obrázky lze použít buď jako spořiče obrazovky čtečky, lze je přenést do počítače a dále zpracovávat v plných barvách pro rodinný archiv. Hlavním benefitem spojení čtečky elektronických knih a fotoaparátu však je možnost vyfotit text studijních či jiných materiálů, převést ho díky předinstalovanému softwarovému vybavení do editovatelné podoby a následně číst ve čtečce jako elektronickou knihu. Tuto vlastnost ocení nejen studenti, ale také lidé, kteří chtějí pokračovat ve čtení své rozečtené papírové knihy na cestách. Možnost fotografování a rozpoznávání tištěného textu je užitečná také při práci s dokumenty. Kamera v kombinaci s předinstalovaným softwarem dokáže přečíst také čárové a QR kódy.

Další zásadní invací je použití displeje nové generace E Ink Carta™ s rozlišením HD 1024 x 758 bodů a 212 dpi. Za špatných světelných podmínek mohou čtenáři využít možnosti nasvícení displeje s pomocí LED. Úroveň nasvícení lze regulovat v novém rozhraní velmi jednoduše.

Nová čtečka je věrná tradici všech zařízení PocketBook. Podporuje více než 20 populárních textových a obrazových formátů a obsahuje řadu předinstalovaných slovníků ABBYY Lingvo®. 4 GB vnitřní paměti a slot pro microSD karty umožňují mít celou knihovnu na dosah ruky. Výkonný 1 GHz procesor s podporou 512 MB operační paměti zajišťuje hladké a rychlé otáčení stránek.

Ultra_life style

Nová čtečka PocketBook Ultra je vybavena také audio konektorem pro připojení sluchátek nebo reproduktorů. Přes něj je možné nejen poslouchat hudbu uloženou ve formátu MP3, ale také nechat čtečku s využitím nástroje Text-to-Speech předčítat elektronickou knihu. Tato funkce podporuje celou řadu jazyků. Přístup k internetu přes vestavěné Wi-Fi rozhraní otevírá široké možnosti pro přenos knih do čtečky a využití služby ReadRate na sociálních sítích. Knihy a další obsah lze nahrávat do čtečky buď po připojení k počítači kabelem, nebo také mnohem pohodlněji bezdrátově s využitím služby „Send To PocketBook“ nebo pomocí předinstalované aplikace Dropbox.

Velmi příjemná je také podpora, kterou poskytuje značka PocketBook českým uživatelům při získávání lokálního obsahu. Při vstupu do knihkupectví přímo ze čtečky se uživatelé dostanou na stránky Palmknihy.cz, na kterých mohou vybírat z tisíců knih a také přímo nakupovat lokální obsah s možností automatického stažení do čtečky (s využitím služby „Send To PocketBook“.

PocketBook Ultra bude k dispozici ve třech barvách – smaragdové, bílé a tmavě hnědé.

Čtečka PocketBook Ultra bude na trhu koncem června tohoto roku.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 201 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 0 komentářů

Nejprodávanější e-knihy v ČR za září 2016

Které knihy se nejvíce kupovaly po prázdninách? Přináším žebříček nejprodávanějších e-booků v češtině za měsíc září. Přidávám i s odkazem do e-knihkupectví a v tabulce najdete i ceny platné v době

Hlavní stránka 0 komentářů

PocketBook Sense v ruce – ptejte se

Do rukou se mi dostala ebook čtečka PocketBook Sense. Takže pokud vás něco zajímá, máte několik dnů na položení otázek k této připravované novince – otázky pokládejte pod tento článek.

Hlavní stránka 6 komentářů

PocketBook Basic 2 – nová konkurence pro Amazon Kindle 5

Bez velkých famfár uvedl PocketBook na trh novou ebook čtečku, model 614 s názvem PocketBook Basic 2. Jedná se již o třetí generaci čtečky Basic, první modely byly Basic 611, pak

7 komentářů

  1. Břetislav
    Květen 21, 11:11 Odpovědět

    To vypadá na opravdu ultimátní čtečku :-) Jsem zvědav na realitu.

  2. Jarda
    Červen 15, 09:22 Odpovědět

    byl bych raději přednost Touch Lux 3, s displejem Carta, rychlejší otáčení, užší rámečky a vylepšená tlačítka. A stála by pod 3 tisíce. Ultra bude stát určitě přes 5 tisíc.

Komentuj