PocketBook Aqua – vodotěsná ebook čtečka

PocketBook Aqua – vodotěsná ebook čtečka

Vodotěsná zařízení nejsou žádnou novinkou, máme tu vodotěsné mobilní telefony, tablety, apod. Na vodotěsnost čteček, které často bereme s sebou na dovolenou, k přehradě, do bazénu či na pláž, výrobci zatím moc nemysleli. Až teď ukrajinsko-švýcarská firma, která plánuje přijít na trh se čtečkou PocketBook Aqua 640. Tato čtečka nebude mít nic společného se čtečkou PocketBook Mini 515 Aqua, která je mini čtečkou běžné odolnosti jen v brčálově zelené barvě (odtud Aqua v názvu). Bude to čtečka, kterou se nebudete bát vzít do vody – PocketBook Aqua bude vodotěsná.

PocketBook Aqua by měla mít krytí IP57 a měla by tak vydržet až jeden metr pod vodou po dobu půl hodiny, plus by měla být odolná proti prachu/písku. Potápět se čtečkou se asi nebudete, udaná vodotěsnost ale zajistí, že ji budete bez obav moci používat v blízkosti vody či ve vodě (na lehátku ve vodě, ve vaně, apod.), aniž byste se museli bát utopení čtečky a jejího nevratného poškození z důvodu zatopení vodou. Samozřejmě používání čtečky mokrýma rukama, Vás může také nechat zcela v klidu. Čtečku Aqua by výrobce měl vypustit už v březnu 2014 na veletrhu v Paříži. Uvedení na trhy by mělo proběhnout v dubnu.

Vodotěsná čtečka PocketBook Aqua

Tato čtečka nebude mít slot na paměťovou kartu – zde ze zjevných důvodů, největším problémem pro voděodolnost jsou konektory a tlačítka. Vnitřní paměť pro uložení dat bude 4GB, čtečka by měla být lehká 170 gramů a měla by mít 6″ E-Ink Pearl nenasvícený dotykový displej s rozlišením 800×600 pixelů. Půjde tedy pravděpodobně o vodotěsnou obdobu čtečky PocketBook Basic Touch. Aqua bude využívat i stejně rychlé “střeva” (1Ghz procesor a 256 MB RAM). Bude mít microUSB konektor a WiFi s podporou norem b/g/n. Rozměry by měly být 174 x 115 x 9 mm. Co se softwarové stránky týče, můžeme se těšit na klasiku, na kterou jsme u čteček PocketBook zvyklí: podpora velkého množství formátů (PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM nebo HTML), podpora slovníků včetně předinstalovaných ABBYY Lingvo slovníků, napojení na služby ReadRate, Dropbox. Mezi další funkce bude jistě patřit také podpora odeslání do PocketBook, napojení na knihkupectví, internetový prohlížeč, RSS čtečka zařízení, kalkulačka, hodiny, kalendář, jednoduché hry či prohlížeč obrázků.

PocketBook Aqua - vodotěsná ebook čtečka

Cena modelu Basic Touch, ze kterého Aqua zjevně vychází, je velice příznivá, uvidíme, jak se na ceně novinky podepíše její vodoodělnost, jak moc si ji výrobce nechá zaplatit. Cena čtečky elektronických knih PocketBook Aqua zatím nebyla stanovena, respektive zveřejněna.

AKTUALIZACE 25. března 2014 – doporučená maloobchodní cena PocketBook Aqua byla stanovena výrobcem na 3999 Kč s DPH, v e-shopu specialisty na ebook čtečky aXOs.cz by měla být dostupná již v průběhu dubna.

Osobně jsem na dovolené používal již zmíněnou PocketBook Mini, kteou jsem měl ve vodotěsném pouzdru, které zajišťovalo podobnou voděodolnost jakou slibuje čtečka PocketBook Aqua. Vzhledem k malé úhlopříčce displeje a velkému sluníčku, které panovalo, nebyl s touto kombinací problém, četlo se dobře. Rovněž otáčení stránek nebyl takový problém díky velkým tlačíkům. Pouzdro do vody však není řešením pro každého, komplikuje ovládání a negativně ovlivňuje pohled na displej. Vodotěsná pouzdra byly dosud nutnou obezličkou, vypadá to však, že by jim mohlo časem odzvonit.

Co vy, používáte svou čtečku u vody? Uvítáte vodotěsnou ebook čtečku?

O autorovi

Tomáš
Tomáš 206 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 18 komentářů

Amazon Kindle Voyage aneb Paperwhite 3 se letos nekoná

Tak a je to tady! Amazon nakonec stejně jako každý rok na podzim, představil nové modely ebook čteček Kindle.  Stalo se tak bez bombastické tiskové konference. V podstatě v tichosti

PocketBook Basic 3 zvyšuje rozlišení

Aktualizace 6. 6. 2017: “Pravá” čtečka Pocketbook Basic 3 prodávaná v ČR byla představena až v půlce roku 2017. Více informací v článku Nová čtečka Pocketbook Basic 3 nebo v

Hlavní stránka 0 komentářů

Opět ohebný E-Ink displej?

Nejznámější (a nejschopnější) výrobce displejů na bázi elektronického inkoustu, E-Ink, představil před pár dny na výstavě SID Display Week novinky a demoverze produktů využívající nové displeje. Nové zobrazovače mě přes

10 komentářů

 1. Tate
  Březen 08, 19:20 Odpovědět

  Docela by me zajimalo, jak se budou resit reklamace. Jedny hodinky mi ve vode prestaly fungovat a to jsem se nepotapel, ale jen plaval. Na usb konektor bude nejaka krytka? Nejak mi to nejde do hlavy.

 2. Jenny
  Březen 08, 19:35 Odpovědět

  Presne takovou ctecku potrebuju, k lenoseni ve vane a v lete v bazenu idealni. Snad bude cena prizniva. J.

 3. Břetislav
  Březen 12, 10:56 Odpovědět

  Slyšel jsem, že čtečka bude dosti drahá, alespoň oproti tomu Basic Touch. Nejsem ale odborník, zda si Pocketbook nechá zaplatit exkluzivitu nebo jde vážně o náklady na výrobu nebo vývoj. Každopádně by se mi líbilo, pokud by se čtečky trošku obrněly :-)

 4. […] Voděodolnost – Toto sice není vůbec standardní vlastnost, ale vězte, že již existuje první čtečka, která je vodotěsná a bez obav ji tak můžete používat mokrými rucemi, u vody či dokonce ve vodě. O vodotěsné čtečce PocketBook Aqua jsem psal zde. […]

Komentuj