Nejen valentýnský dárek pro ženu

Nejen valentýnský dárek pro ženu

Máte partnerku, která ráda čte? Sháníte pro ní vhodný dárek, ať už na Valentýna, Vánoce, narozeniny, výročí či jen tak pro radost a jako důkaz vaší lásky? Poradím vám, co zakoupit, abyste potěšili její čtenářské choutky a byli za toho nejlepšího partnera :-)

ebook_ctecka_zena_kava

Čtečka knih vhodná pro ženu

Aniž bych se chtěl dotknout vaší partnerky, je nutné použít stereotyp, že ženy a technika si moc nerozumí. Pokud jí tedy hodláte potěšit ebook čtečkou, měla by mít jednoduchou obsluhu a často i české menu. S jednoduchou obsluhou souvisí podpora formátů – ženy vesměs neholdují technice a počítačům a tak je pro ně konverze mezi formáty něco nepříjemného a těžkého. Ze všech zjednodušujících pohledů jsou vhodné čtečky PocketBook, které mají české menu, jednoduchou obsluhu a podporují až šestnáct ebook formátů.

Pro ženy bych doporučil tyto ebook čtečky:

  • PocketBook Mini 515 – opravdu miniaturní čtečka, která zabere minimum místa a je ultra lehká. Tohoto kolibříka si každá žena zamiluje. Čtečku může mít neustále s sebou, aniž by pociťovala nový přírůstek v kabelce :-)
  • PocketBook Touch Lux 2 – to nejlepší, co můžete své ženě pořídit. Mezi výhody patří HD displej, vynikající nasvícení displeje, které umožňuje pohodlné čtení i v noci a také jednoduchá obsluha přes dotykový displej.

Vám zbývá z těchto dvou vybrat tu, která odpovídá vašim finančním představám a vybrat barvu (bílá/šedá). Pokud máte specifické požadavky, podívejte se na celou nabídku čteček v e-shopu specialisty na ebook čtečky. Kvalitní čtečky jsou rovněž čtečky Amazon Kindle (byť bohužel nemají tak bohatou podporu formátů, což může být problém).

Nákupem čtečky to však nekončí. Pokud znáte vkus své přítelkyně, určitě přikupte rovnou i pouzdro, které čtečku nejen doplňuje, ale také chrání. Doporučuji na pouzdru nešetřit a pořídit značkové z kvalitních materiálu a ukázkového zpracování, např. od pouzdra anglické firmy Tuff-Luv. No-name pouzdrem všelijaké kvality parádu neuděláte, naopak by Vaše láska mohla nabít dojmu, že jste jí odbyli. Pokud si však nejste jisti jejím vkusem, raději nechte výběr pouzdra na partnerce.

E-knihy pro ženy

Čtečka elektronických knih je krásný a hodnotný dárek. Přesto je to dárek poloviční, pokud bude čtečka prázdná – bez knih. Ženy berou techniku jako prostředek, prázdná čtečka je tak dárkem polovičním. Při nákupu čtečky elektronických knih na aXOs.cz dostanete bonusové DVD s 3000 e-knihami. Pokud však chcete dopřát své drahé polovičce nějakou novinku, přikupte ji a nahrejte do čtečky. Přidávám tipy pro knihy pro ženy:

  • Manželka, která utekla – Kate Forrestová má pocit, jako by byla neviditelná. Svého manžela Neda má opravdu ráda, ale on si snad ani neuvědomuje, že je živá. Z roztomilých dětí vyrostli hádaví puberťáci, kteří ji většinu času ignorují. Práce, která pro ni kdysi tolik znamenala, je už pouze zdrojem stresu. A matka? Ta nesundává telefon z ucha, jen aby mohla vznášet další a další požadavky… Jak se Kate přibližuje ke svým čtyřicátým narozeninám, sílí v ní pocit, že buď něco od základu změní – anebo se zblázní. A k bláznovství má už očividně blízko, protože jednoho rána v náhlém popudu nevysedne z taxíku v centru Londýna, kde pracuje, ale dojede až na letiště. A když si v letištní hale vzpomene na svou dávnou kamarádku, která nyní žije v Římě, rozhodne se vyrazit za ní. Ano, vypláče se Julii na rameno a třeba při tom najde způsob, jak začít nový život!
  • Žítkovské bohyně – Vysoko v kopcích Bílých Karpat žily odedávna ženy obdařené výjimečnými schopnostmi. Uměly léčit a pomáhat s kdejakým trápením, uměly poradit v nesnázích a také prý viděly do budoucnosti. Říkalo se jim bohyně a své umění si předávaly z generace na generaci. Dora Idesová patří k posledním z rodu žítkovských bohyní. Jejich umění se však nenaučila, vystudovala etnografii a rozhodla se napsat o nich rozsáhlou vědeckou studii. Na konci devadesátých let objeví v pardubickém archivu ministerstva vnitra operativní svazek StB vedený na vnitřního nepřítele — její tetu, bohyni Surmenu. Dora rozplétá osudy žítkovských žen a s překvapením zjišťuje, že ačkoli se sama bohyní nestala, je i ona nedílnou součástí tajemné tradice…
  • Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel – Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí – a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti – v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět.
  • Ďábel nosí Pradu – V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o to, jak vypadají. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestlyové, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, jímž musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání – učinit z tohoto magazínu módní bibli New Yorku, a tudíž současně celého světa – nepřipustí, aby jí cokoli stálo v cestě. Což se týče i dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to zaměstnání, ve kterém nemůže vydržet nikdo, komu zbyla alespoň špetka sebeúcty – ale zároveň místo, pro něž by byly miliony mladých Newyorčanek ochotny zabíjet.
  • Soukromá potěšení – Nora zjistí, že ji zamýšlí opustit manžel. Přítelkyně jí poradí kabelový program zvaný Kanál, jako útěchu. Nora se tak ocitá ve virtuálním světě, kde se jí splní každé přání, a prožívá úžasné erotické fantazie. Manžel ji však hodlá připravit o majetek a ona se nalézá v neřešitelné situaci. Požádá tedy správce Kanálu, aby mohla ve světě fantazií zůstat déle. Ten jí vyhoví a Nora slíbí, že mu laskavost jednou oplatí. Nora se tak na dva měsíce přemístí do Kanálu, kde se oddává svým potěšením. Poté správce Noře nabídne, že ji manžela zbaví a zajistí jí všechno, po čem kdy toužila, pokud za něj převezme správu Kanálu a bude v něm pracovat i po své smrti. Nora nabídku přijímá, i když ví, že výměnou za manželovu smrt zaprodala duši Ďáblu.

Vemte prosím na vědomí, že odkazy na knihy vedou na knihkupectví, které nemusí podporovat formát vhodný pro PocketBooky. Další e-shopy s e-knihami naleznete zde. Pro PocketBook jsou vhodné e-knihy formátu ePub, čtečky Kindle zvládají formát Mobi.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 206 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Knihy (ebooky) 0 komentářů

Nejprodávanější e-knihy v ČR za září 2015

Vždy za uplynulý měsíc zveřejňuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů desítku nejlépe prodávaných titulů, které jsou dostupné v elektronickém formátu. Hledáte-li k přečtení něco, co teď frčí, můžete se inspirovat :-)

Nejprodávanější ebooky v ČR za březen 2014

Svaz českých knihkupců a nakladatelů měsíčně zveřejňuje statistiku nejlépe prodávaných titulů v elektronické podobě, tzv. bestsellerů. Březnový měsíc ovládl JO Nesbo, jehož detektivní román Červenka se stal nejprodávanější e-knihou u

Hlavní stránka 2 komentářů

PocketBook Touch Lux 3 s E-Ink Carta – neoficiální představení

Na konci března jsem v článku Čeká nás v dubnu PocketBook Touch Lux 3? poprvé zmínil novou čtečku PocketBook Touch Lux 3. Oficiálně zatím stále nebyla představena, ale vzhledem k tomu,

0 komentářů

Zatím žádné komentáře!

Můžeš být první, napiš svůj komentář!

Komentuj