Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#296 Dobrý den,

dovoluji si Vás touto cestou požádat o pomoc s výběrem čtečky. Zvažuji mezi Amazon Kindle Paper White 2 a PocketBook 626 Lux 2.

V této souvislosti jsem se chtěla zeptat, zda i PocketBook obsahuje (stejně jako Kindle) prográmek ke studiu cizího jazyka (konkrétně angličtiny), a to pomocí přidávání slovíček do slovníku a jejich následné opakování? Poku ano, pak je i PocketBook schopen si pamatovat kontext, v jakém jsem se setkala s konkrétním slovíčkem?

Se čtečkami nemám žádné zkušenosti, a proto se Vás dovoluji rovněž touto cestou dotázat na to, v čem spočívá výhoda Kindle? Tedy, jak je možné díky němu využívat možností nabízené amozone.com? Kindle si zaregistruji na stránkách amazone.com a následně mohu využívat nějaké eknihy zdarma, anebo mám nějaké slevy na nákup těchto e-knih?

Celkově vy sám byste doporučil jaký typ čtečky?

Předem děkuji za odpověď. S přátelským pozdravem. Daniella
Uživatelský avatar
od tomb
#297 Pocketbook 626 funkci procvičování slovíček nemá. I přístup k funkci slovníku je mírně pomalejší. Tato čtečka má oproti čtečkám Kindle české menu, bohatou podporu formátů, použitelné prohlížení PDF dokumentů, větší možnosti nastavení a personifikace, je bez reklam, nabízí více funkcí (rss čtečka, hry, ...), má hardwarové tlačítka pro otáčení stránek, podporu microSD karet,... Netroufám si říci, zda Vy konkrétně něco z toho budete potřebovat a doceníte.

Pokud umíte anglicky a nebojíte se anglického menu ve čtečkách Kindle a anglických stránek Amazonu, oceníte lepší funkci slovníků, bude pro Vás Kindle Paperwhite 2 lepší čtečou než Pocketbook 626. Má mírně lepší displej a zpracování. (PocketBook 626 patří v oblasti displeje a nasvícení ke špičce, ale Kindle je ještě lepší)

Co konkrétně lze využívat po registraci, to je spíše otázka na výrobce a jeho podporu. Nemohu znát všechno, takže možná něco chybí: vytváření kolekcí (virtuální adresáře), napojení na cloud - mj. automatická záloha určitých dokumentů na serveru Amazonu, možnost zasílat do čtečky soubory přes wi-fi (přes email) s možností konverze (velmi omezená funkce řekl bych, např. neumí ePub), možnost zasílat periodika (iDnes.cz, apod.) a jednoduše z počítače také články (služby Send to Kindle, apod.). Po registraci se u verze "special offers" začnou zobrazovat reklamy (při uspané čtečce a v hlavním menu). Jestli tam jsou nabízeny či e-knihy zdarma - to první možná, na druhé bych nesázel. Obojí nemám ověřeno, služeb Amazonu nevyužívám, jsou tam defakto jen cizojazyčné e-knihy.

Z informací, jež jste poskytla, se mi pro Vás zdá lepší volbou Amazon Kindle Paperwhite 2 - http://www.axos.cz/amazon-kindle-paperw ... a-4gb-p234