Uživatelský avatar
od Radis
#1092 Ahojte,

Nedavno som si kupil pocketbook 632 touch hd 3. A som s nou viac menej spokojny. Ale kedze je to moja prva citacka, neda mi to.

Obrazovka je dobre citatelna - ale len dovtedy kym je zapnute podsvietenie. A neustale zapnute podsvietenie zasa znizuje vydrz baterie. Obrazovka ma silnejsi nadych zltej. A vidim, ze ine citacky az taku silnu zltu nemaju. Napriek tomu si ludia tuto citacku pochvaluju.

Moja otazka: je citatelnost pri vypnutom jase na inych citackach lepsia? Podla mna je to celkom dolezita vec. Nikde som ale nenasiel nejake podrobnejsie recenzie na tuto temu. Napriklad novy PocketBook 628 Touch Lux 5 ma o poznanie svetlejsiu bielu pri vypnutom podsvieteni a cena (aj ked ma nizsie rozlisenie a menej funkcii) je nizsia. Ide ale hlavne o kvalitu obrazovky.

Dakujem za pripadnu pomoc.
Uživatelský avatar
od tomasb
#1094
Radis píše:Moja otazka: je citatelnost pri vypnutom jase na inych citackach lepsia?


Ano, je, na čtečkách se stejným displejem (E-Ink Carta) a BEZ nasvícení a BEZ dotykového displeje. Méně vrstev přes displej = lepší kontrast. Samozřejmě při dobrém okolním světle, v momentě kdy se sešeří nebo je tma, je to jaksi nanic.
Uživatelský avatar
od tetička
#1098 Zdravím ,
mám podobný problém - chci si koupit novou čtečku a když jsem porovnávala displaye , připadá mi Pocket Book 627
Touch Lux 4 moc šedý , na rozdíl od mého starého Yarvika . Plno funkcí pro mě na nic , chci čtečku na ČTENÍ , nepotřebuju
wifi atd. , ostatně jak číst jsem v manuálu našla až kdesi v polovině . Máte nějaký tip na laicky řečeno bělejší display ? Navíc
mám radši tlačítka než dotykovku , Kindly mají omezené formáty - tak nevím... . Díky za odpověď .
Uživatelský avatar
od tomasb
#1099 Řešením je čtečka s E-Ink Carta displejem, bez dotykového displeje a bez nasvícení displeje. Taková se nevyrábí, respektive nevím o tom, že by taková byla dostupná na českém trhu.

Nejlépe z těch dostupných to splňuje Pocketbook Basic Lux 2 - https://www.axos.cz/pocketbook-616-basic-lux-2-cerny/
(bez dotykové vrstvy, s nasvícením)

Nasvícení sice mírně zhoršuje kontrast samotného displeje (vzhledem k světlovodivé vrstvě přes E-Ink displej), ale pouze při jeho vypnutí - po zapnutí naopak kontrast displeje zlepšuje (při zanedbatelném zhoršení spotřeby) a samozřejmě umožňuje číst za jakýchkoliv světelných podmínek. Čtečky bez nasvícení patří už do propadliště dějin.