Uživatelský avatar
od konika
#896 Dobrý den, sháním čtečku pro mojí 95 letou maminku, která již vidí jen na jedno oko a ještě špatně. Používá lupu 6x přibližující. Potřebuji pro ní čtečku, aby si mohla číst Bibli, která má mnoho oddílů, kapitol a dalších očíslovaných částí, aby mohla zadat třeba "Matouš 6,15" a čtečka by to našla.
nebo aby se mohla vrátit k rozečtenému tématu.
A nebo aby text mohla čtečka přečíst.
Děkuji za odpověď


Ještě prosím k předešlému příspěvku,
aby čtečka měla co nejjednodušší ovládání, nejlépe nedotykový displej a ovládání pouze tlačítky, na pravé straně pro vpravo a na levé straně pro vlevo, nevím, jestli preferovat podsvícení. Používá lupu 6x s přisvícením. Aby písmena byla velká cca 1cm a tato velikost se dala měnit.
Děkuji.
Uživatelský avatar
od tomasb
#898 Dobrý den,

informace můžete hledat v trilogii článků, zde poslední díl - http://ebookexpert.cz/e-book-ctecka-pro ... -ke-koupi/

Čtečku s předčítáním nahlas nehledejte, žádná taková aktuálně bohužel není. Ani si to nedovedu v praxi moc představit. To předčítání je OK na souvislý text, ale když si vybavením, jak je strukturovaná bible, to by asi nedělalo dobrotu (závorky, čísla, apod. to čtečka přečte, ale je to na dlouho). Každopádně pokud někomu nic jiného nezbývá a chce předčítání, tak momentálně musím doporučit tablet + vhodnou aplikaci.

Co se výběru čtečky, jakoukoliv od Pocketbooku (bude umět to vyhledávání v textu češtině) - https://www.axos.cz/ebook-ctecky:pocketbook/

Chcete čtečku s nedotykovým displejem, ale to se dost bije s požadavkem na vyhledávání. Text k vyhledávání lze samozřejmě zadat i na nedotykové čtečce, ale bude to trvat tak...o tisíc let víc :-)
Každopádně na to (dotyková/nedotyková) máme v e-shopu fiiltr, stačí jej zaškrtnout.

Čtečky budou umět zvětšit písmo i na 1cm i více. Pak je otázka, kolik se vejde zvětšeného textu na displej a tedy zda bude stačit 6" displej (úhlopříčka cca 15,24 cm) nebo větší 7.8" displej (cca 19,8 cm), který nabízí mnohem větší plochu pro obsah. To si můžete nasimulovat/nakreslit na papír.

Podsvícení umožní lépe vidět na displej i ve zhoršených podmínkách, takže za mě ano, s podsvícením displeje.