Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#465 Rozhoduji se mezi čtečkami Pocketbook Touch Lux 3 a Amazon Kindle Paperwhite 2.

Pocketbook
+české menu
+SD karty
+nepotřebuji další úcty
+podle jednoho příspěvku na fóru 'Pocketbooky mají asi nejlepší organizaci knih'
+EPUB
-pomalejší
*nevím , jak je na tom nasvícení v noci ale zde jsem našel PB626. Obrázek se ale asi týká Luxu 2.

Kindle
+možná lepší displej
-nemá SD
-bez češtiny
-Amazon účet + milion dalších

Pocketbook/Kindle
-malý výběr knih a to včetně bestsellerů (Harry Potter) a pokud budu chtít méně známe knihy (Andělé) nebo herní knihy (World of Warcraft), musím pirátit. Toto je asi jediná a největší nevýhoda čteček. Člověk leckdy ani nemůže být poctivý, pokud chce svou oblíbenou knihu.

Kniha
+obrovský výběr knih
+koupím a čtu (neřeším velikost písma, fonty, formát)
+kochání se obalem (ale o to tu přeci nejde)
-lehce se ušpiní/ohne list
-neskladná a těžká

Je to pro mě veliké dilema, ale čtečka asi vychází líp. A z nich asi nejlíp PB. Také jsem koukal na Voyager, ale platit dvojnásobek za vyšší rozlišení mi přijde zbytečné. Jaký je váš názor? Souhlasíte? Nesouhlasíte? Něco byste doplnil?
Uživatelský avatar
od tomb
#466 Já sice prodávám ebook čtečky, ale nemám důvod je Vám cpát :-) To zda si koupit ebook čtečku, nejlépe uvážíte Vy sám. Výhod je rozhodně více než nevýhod. Pro Vás možná bude důležitá nabídka e-knih. V tom Vám neporadím, jednak neznám Váš vkus a jednak neznám a nemohu znát kompletní nabídku e-knih. Každý se může podívat na internetu na nabídku e-knih a pak se rozhodnout. Starší tituly vesměs nejsou, u nových titulů je elektronické vydání snad už standardem. Obchody s e-knihami jste si asi už zjistil, ale pro jistotu, zde je seznam těch nejdůležitějších - http://www.axos.cz/kde-sehnat-elektronicke-knihy-a33

Alternativa ke Kindle Voyage je Kobo Glo HD, nedávno přidán do nabídky, fyzicky budu mít brzy - http://www.axos.cz/kobo-glo-hd-7500-e-k ... 74-kc-p308 Rozlišení je stejné, nemá možná zbytečné vychytávky navíc (senzor jasu, speciální "tlačítka") a cenově vychází o dost levněji. Když se mě někdo zeptá, zda koupit Voyage, odpovídám - "pokud vám vyhovuje a peníze nejsou problém, tak určitě pořídit". Někdo si tak drahou čtečku koupí jako rohlík a dostane nejlepší čtečku (alespoň co se týče displeje a zpracování), ne nutně nejvýhodnější. Většina se dívá po ceně...nevím, do které skupiny patříte :-)

Displeje u Paperwhite 2 a Lux 3 bych neřešil, rozdíly budou minimální. Ty ePuby u Pocketbooku poslední dobou blbnou, otázka zda to výrobce opraví. Jinak se dá souhlasit s Vaším průzkumem. Podpora SD karet je pro mnohé až zbytečná, většinou snad stačí interní paměť.

Zjevně jste si o tom lecos zjistil a provádíte uvážlivý výběr. Moc k doplnění toho k Vašim informacím nemám a rozhodnout už se musíte Vy :-) V nejhorším můžete čtečku do 14 dnů vrátit nebo později odprodat (svépomocí). Jsou rodiny, kde naopak kupují další čtečky ostatním členům, protože si je tak oblíbili. Myslím si, že pokud o čtečce uvažujete, mohly by se Vám zamlouvat a za zkoušku nic (moc) nedáte :-)