Uživatelský avatar
od Sparhawk
#408 Dobry den,

velice dekuji za vsechny Vase recenze, ktere pro nas delate.. hodne jsem jich dneska v praci shledl, ale i tak bych se radej zeptal na radu.

Kamarad me presvedcil, ze pro cteni knih pro me bude lepsi nez dosavadni tablet note 7 lepsi nejaka eink ctecka, ale tak nejak stale nevim jaka :) (stale me nabada do kindle paperwhite 2, ale docela se bojim te uzavrenosti)

Mam nekolik skromnych pozadavku.

- vetsinu knih mam v epub formatu (samozrejme se da pres calibre prevest, ale podpora epub by byla asi vyhodou)
- urcite potrebuju podsviceni, aby bylo mozno cist ve tme.

Nejak extra dalsi pozadavky nemam..

Co jsem se dival, tak dle vasich recenzi nejlepe asi vychazi bud Kindle Paperwhite 2 ci Pocketbook Touch Lux 3 (stale nevim, jestli jsou oba srovnatelne vykonem.. pokud by tomu opravdu tak bylo, tak podpora epubu by pro me byla lepsi, tzn vyhral by Pocketbook.. ale zase jestli sviznost systemu, podpora apod je u obou porovnatelna je pro me zahadou)
Samozjreme necham si poradit a pokud by jste doporucoval nejakou jinou ctecku, rozhodne nepohrdnu...

Druhy dotaz je o me vysnene ctecte, kde bych spojil cteni knih a mangy.. tzn eink display ale system Android. Je mi jasne, ze u techto ctecek neni tak velka vydrz baterie a cteni mangy (tj obrazku) neni stejne nejak extra, ale treba by se nasla nejaka dobra, kde by to mozne bylo)

Predem velice dekuji za Vas cas, ktery stravite nad ctenim meho elaboratu a snad za nejakou odpoved :)

Dekuji Martin
Uživatelský avatar
od tomb
#409 Dobrý den.
Ještě před pár týdny to bylo Kindle Paperwhite 2 vs PocketBook Touch Lux 2 a každý měl něco, v čem vynikal. U některých bylo rozhodování jednodušší než u druhých. Pro začátečníky jsem spíše doporučoval tu druhou čtečku, byť měla o něco horší displej a byla pomalejší. Po příchodu čtečky Touch Lux 3 je stále méně výhod na straně Kindlu a stále dost výhod na straně Pocketbooku. Displej se srovnal, stejně tak nový typ displeje u Lux 3 pomohl rychlostně, takže to v čem vynikal Kindle již tak moc neplatí - v něčem vůbec (kontrast), v něčem ne tak moc (rychlost). Vzhledem k podpoře formátů a tomu, že Pocketbook aktivně nebojuje proti úpravám svých čteček (jako Amazon), bych doporučil Lux 3 - http://www.axos.cz/pocketbook-626-2-tou ... -seda-p284 Obojí jsou to ale skvělé čtečky v poměru cena/výkon.

Jestli váš kamarád Kindl má, ať vám jej na týden půjčí :-) Vyzkoušíte si čtení z E-Ink displeje (měl byste si to zamilovat) a také budete mít představu, jak vám (ne)vyhovuje konverze formátů přes email nebo na počítači.

Manga (nebo jak se to skloňuje :-) nečtu, takže nevím, v jakém formátu jsou nebo jestli na ně musí být speciální aplikace. Klidně se ozvěte na můj email (kdo hledá, najde :) a pošlete mi nějaký ukázkový soubor. Mohu vyzkoušet na 6,8" E-Ink s Androidem - http://www.axos.cz/onyx-boox-lynx-t68-p226 a dát do placu postřehy a fotky. Čtečky s větším displejem a Androidem už ztrácí výhodnost, jak parametrů, tak ceny, proto je ani nemám v nabídce. Stejně tak nevím, zda by manga zvládl 8" Pocketbook Inkpad (bez Androidu). Klidně napište, pošlete odkazy nebo přímo soubory a mohu otestovat.
Uživatelský avatar
od Sparhawk
#410 Diky za odpoved.. co se tyce mailu, tak snad jsem vydedukoval, ze se jedna primo o mail ze stranek eshopu.. pokud jsem se spletl, tak se predem omlouvam :)
Uživatelský avatar
od Sparhawk
#428
tomb píše:Dobrý den.
Ještě před pár týdny to bylo Kindle Paperwhite 2 vs PocketBook Touch Lux 2 a každý měl něco, v čem vynikal. U některých bylo rozhodování jednodušší než u druhých. Pro začátečníky jsem spíše doporučoval tu druhou čtečku, byť měla o něco horší displej a byla pomalejší. Po příchodu čtečky Touch Lux 3 je stále méně výhod na straně Kindlu a stále dost výhod na straně Pocketbooku. Displej se srovnal, stejně tak nový typ displeje u Lux 3 pomohl rychlostně, takže to v čem vynikal Kindle již tak moc neplatí - v něčem vůbec (kontrast), v něčem ne tak moc (rychlost). Vzhledem k podpoře formátů a tomu, že Pocketbook aktivně nebojuje proti úpravám svých čteček (jako Amazon), bych doporučil Lux 3 - http://www.axos.cz/pocketbook-626-2-tou ... -seda-p284 Obojí jsou to ale skvělé čtečky v poměru cena/výkon.

Jestli váš kamarád Kindl má, ať vám jej na týden půjčí :-) Vyzkoušíte si čtení z E-Ink displeje (měl byste si to zamilovat) a také budete mít představu, jak vám (ne)vyhovuje konverze formátů přes email nebo na počítači.

Manga (nebo jak se to skloňuje :-) nečtu, takže nevím, v jakém formátu jsou nebo jestli na ně musí být speciální aplikace. Klidně se ozvěte na můj email (kdo hledá, najde :) a pošlete mi nějaký ukázkový soubor. Mohu vyzkoušet na 6,8" E-Ink s Androidem - http://www.axos.cz/onyx-boox-lynx-t68-p226 a dát do placu postřehy a fotky. Čtečky s větším displejem a Androidem už ztrácí výhodnost, jak parametrů, tak ceny, proto je ani nemám v nabídce. Stejně tak nevím, zda by manga zvládl 8" Pocketbook Inkpad (bez Androidu). Klidně napište, pošlete odkazy nebo přímo soubory a mohu otestovat.


Dobry den,

mel jsem tedy pujceny Kindle PW2 a musim rici, ze prvni dojem super.. oproti tabletu fakt parada, mohl jsem konecne cist vice jak 20 minut, bez toho, aniz by me zacaly palit ocit apod... Vcera jsem mel moznost otestovat cely den a noc PB Lux 3.. musim uznat, ze co se tyce podpory formatu, tak je to super, ale... zda se mi, ze ctecka je o dost pomalejsi.. hlavne pri otevirani knih, listovani knihovnou apod. Co se tyce displaye, zda se mi, ze je "belejsi" nez u PW2, coz ale na druhou stranu nevim, zdali povazovat za + ci -, nebot se mi zda, ze pokud je pozadi "zlutejsi" tak se lepe cerne pismo cte a oci se mene namahaji. Takze ted, kdyz jsem mel obe ctecky v ruce, stale nevim, do ceho jit.. na foru tady nekdo psal, ze Amazon by mel zpoplatnovat sve sluzby.. nevim presne co od toho ocekavat. Navic nemoznost jiz provest JB u PW2 se mi take moc nelibi... Jeste cekam, az mi zastupce firmy Energy Sistem otestuje eReader Pro+, jestli na nem pojedou ty manga ctecky, ale zase nevim, jaka muze byt vydrz u ctecky s androidem.

Jo, vybrat si prvni ctecku je opravdu tezsi, nez jsem si myslel :) Kdyby byl jeden typ, bylo by to idealni :)
Uživatelský avatar
od tomb
#429
Sparhawk píše:
tomb píše:Amazon by mel zpoplatnovat sve sluzby.. nevim presne co od toho ocekavat. Navic nemoznost jiz provest JB u PW2 se mi take moc nelibi...


To se běžného použití čteček netýká, týká se to jiných služeb od Amazonu. Jejich zpoplatnění už proběhlo, zprvu se to dotklo i čteček, ale už jdou opět normálně používat - respektive jde opět bezplatně používat služby navázané na wi-fi a ekosystém Amazonu (zasílání periodik a e-knih, konverze přes email), tak jako před zpoplatněním služeb Cloudu.