Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#382 Dobrý večer,
hned ze začátku se omlouvám za délku mého mailu. Pokud na něj neodpovíte, pochopím to. Na případnou odpověď nespěchám, nerad bych Vás zdržoval od práce.

Mám pár dotazů a přestože jsem hledal na internetu, nejsem si sám pořádně jistý, o jakou čtečku bych měl zájem. Proto jsem se rozhodl obrátit na Vás.

Jedním z hlavních kriterií je pro mě kvalita zpracování a především odolnost. Jako student budu čtečku používat často (takřka denně) na cestách. Samozřejmě počítám s koupí pouzdra, přesto bych byl rád, pokud možno, aby byla odolná.

Dále bych se chtěl zeptat, jak je to s podsvětlením displaye. Doporučil byste raději s ním, nebo bez něj a dokoupit externí lampičku? Četl jsem, že pokud display obsahuje podsvětlení, může mít horší kontrast. Předpokládám, že to byl problém především starších čteček. Jsou dnes tedy displaye s/bez osvětlení srovnatelné?

Zatím jsem koukal především na čtečky s osvětlením. Jako favorité mi zatím vyšla (předpokládám že obvyklá) dvojice a to Kindle paperwhite 2 a PocketBook 626 touch lux 2. Jaká je pro ně dostupnost knih (především v češtině)?

Jakou z nich (případně jinou?) byste doporučil? Co se ceny týče, tak čím levnější, tím lepší, ale není to hlavní podmínka. Raději si připlatím za kvalitnější, která mi déle vydrží. Anglické menu mi nevadí.

Další dotaz už se týká konkrétních kusů, které prodáváte na webu se slevou. Nedokážu si představit ony vadné body. Nenašel byste fotku (není potřeba přímo tohoto kusu/typu, pouze orientačně), jak tato vada vypadá? U kindlu v této sekci píšete české menu. Je možné jej mít v angličtině a tím zachovat výhodu registrace?

A na závěr ještě jedna otázka: Jakou čtečku používáte vy?

Omlouvám se že jsem se takto rozepsal.
S pozdravem, MA
Uživatelský avatar
od tomb
#384 Odolnost všech čteček je plus mínus stejná. Odolné čtečky neexistují (jako např. existují odolné notebooky či "obrněné" telefony), respektive první vlaštovky postupně zmizely z trhu.

Kvalitou vynikají čtečky Amazon Kindle (zvláště pak Paperwhite 2 a Voyage), reklamace je na nich minimum.

Doporučil bych čtečku s nasvíceným displejem. Ty mohou mít nižší kontrast v pasivním režimu oproti čtečkám bez nasvícení, ale naopak excelují v šeru a v noci - a na slunci je ten trošku horší kontrast v podstatě neviditelný a případně jde kdykoliv dohnat nasvícením. Za denního světla tak nasvícená čtečka poskytne lepší kontrast, aniž by bylo patrné, že je aktivováno nasvícení - displej to vybělí, kontrast je pak lepší a vypadá to stále přirozeně. S lampičkou bych se osobně už neotravoval, čtečka s integrovaným nasvícením je šikovné a kompaktní řešení.

Dostupnost nových placených i neplacených porůznu sehnaných e-knih je srovnatelná, ať už má člověk Kindle nebo Pocketbook. Kindle však nezvládá PDF a umí tak v podstatě jen Mobi. PocketBook je použitelný i na PDF a umí ePub i Mobi (a další formáty).

Ad vadný bod, viz foto. Je nad "o" ve slově "info". V podstatě je na fotce skoro celá šířka 6" displeje.
Obrázek
Špatně se takové body fotí.

Asi bych Vám doporučil Amazon Kindle Paperwhite 2 - http://axos.cz/amazon-kindle-paperwhite ... a-4gb-p234
Popř. pokud se bojíte poškození, tak co nejlevnější čtečku od Amazonu nebo Pocketbooku (vzhledem k "levné ceně" už bez nasvícení), ať pak nemáte velkou škodu. Záleží co si podstavit pod pojmem "cestování", jestli po luxusních hotelech nebo po horách :-)

Nemám stálou čtečku, já je střídám :-)