Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#387 Je lepší tato čtečka PocketBook Basic Touch 624 nebo model 614 bez dotykovéh displeje. Někde jsem četl, ře ta bez dotykového má ostřejší a lepší displej. Je to pravda? nebo kterou byste mi doporučil. Je to dárek pro manželku, její první čtečka a neumí anglicky. Mě osobně se líbí ta dražší. Děkuji
Uživatelský avatar
od tomb
#388 Obě čtečky používají stejný software a mají stejný displej. Není pravda, že by měla dotykový ostřejší displej, to možná poznají lidi s mikroskopem :-) Co je ale poznat je kontrast, který je u 614 lepší než u 624. Důvodem je právě dotyková vrstva přes displej u dražšího modelu.

Pokud jde o čtečku jen na čtení, doporučil bych z tohoto důvodu 614ku. Pokud by na čtečce někdo často využíval poznámky nebo slovník nebo další přidané funkce, je to důvod, proč koupit čtečku s dotykovým displejem, který výrazně ulehčuje vybírání slov či částí textu.

Čtečka bez kompromisů je pak PocketBook Touch Lux3 - http://www.axos.cz/pocketbook-626-2-tou ... -seda-p284
Displej s vysokým rozlišením, nasvícením (tj. skvělý kontrast kdykoliv) a dotykovým displejem, bohatou podporou formátů, český menu, jednoduchou obsluhu... Nic lepšího většina nepotřebuje a navíc má skvělý poměr cena/výkon.