Uživatelský avatar
od Petropos
#609 Koupil jsem tuto čtečku manželce, protože prý umí lépe pracovat s různými formáty než Kindle, který už máme v rodině.
Bohužel mé zkušenosti jsou takovéto :
- u valné většiny pdf knih neumí čtečka změnit velikost písma nebo přeformátovat stránky
- u formátu ePub nezobrazuje písmena s háčkama (ř, ě, ž ...), rozhodí se celé řádkování
- u kindláckého Mobi (který prý umí číst), mně u všech knih místo písmen ukazuje pouze asci kód
Může mi někdo, prosím, vysvětlit COTO JE ???
Firmware je aktuální. Nevím co s tím.
Budu vděčný za každou radu.
Předem děkuji.
Uživatelský avatar
od tomb
#610 Ad PDF - čtečka umí změnit velikost písma či přeformátovat text logicky pouze u PDF, které mají sazbu, tedy pokud se jedná o text a ne o naskenovaný dokument (což je v podstatě obrázek). Předpokládám tedy, že se pokoušíte zobrazit skenované PDF. Že by funkce reflow nefungovala korektně na dokumenty se sazbou (respektive vůbec), jsem se nesetkal.

Ad ePub - předpokládám, že jde o nekvalitní zdrojový dokument. Převeďte pomocí Calibre (z ePub na ePub) a změňte jazykovou sadu. V Look & Feel nastavit Input character encoding na jiné (vyzkoušejte např. cp1250, které je nejčastější, či další). Popř. zkuste ve čtečce zvolit jiný font.

Ad Mobi - čtečka umí pouze Mobi nechráněné DRM ochranou, tam bude předpokládám problém.