EbookExpert.cz Tour – jedinečná šance vyzkoušet ebook čtečku PocketBook Touch Lux 3

EbookExpert.cz Tour – jedinečná šance vyzkoušet ebook čtečku PocketBook Touch Lux 3

Tak trochu po vzoru Preview Tour, na které jsem narazil např. tady, jsem se rozhodl, že něco podobného zkusím zrealizovat se čtečkami elektronických knih, tj. dám jednu do placu a vytvořím tak EbookExpert.cz Tour. V nultém ročníku bude Tour se čtečkou PocketBook Touch Lux 3, která by se měla prodávat snad již v dubnu 2015. Více informací o této chystané čtečce v článku PocketBook Touch Lux 3 s E-Ink Carta – neoficiální představení.

Co to je Ebookexpert.cz Tour?

Jednoduše poskytnu přihlášeným jednu čtečku na testování. Ti mají omezený čas na otestování, po vymezené době pošlou čtečku dalšímu v pořadí. Čtečka tak procestuje republiku, budou ji moci vyzkoušet lidé různých zkušeností, znalostí a požadavků. Výměnou za možnost si čtečku otestovat, sepíší zapojení své dojmy ze čtečky a zkušenosti s ní. Krom časové flexibility se vyžaduje také nepřecenění tvůrčích schopností. Důležitý je nejen vážný zájem čtečku otestovat a udělat si na to čas v daném časovém okně, ale také odevzdat z tohoto testování report – tj. sepsání zkušeností. Tvůrčí činnost a psaní však není pro každého a kdo si nevyzkoušel, možná mu ani nedochází, že to nemusí být sranda.

“Tour” není bezplatná půjčovna, ale unikátní možnost otestovat čtečku a dát vědět svoje dojmy ostatním.

Tak co, najdu dost toužebných testerů? :-)

Pravidla EbookExpert.cz Tour

 • Účastník musí být snadno a rychle dostupný na emailu. Kvůli rychlé a bezplatné domluvě s pořadatelem a mezi účastníky. Navíc v emailu je vše takříkajíc “vše černé na bílém”.
 • Čtečka bude v držení jednoho účastníka vždy od pátku do čtvrtka, tedy maximálně jeden týden. Vždy nejpozději ve čtvrtek účastník čtečku odešle dalšímu v řadě, aby ji ten mohl v pátek převzít a už o víkendu začít testovat.
 • Čtečku účastník zasílá dalšímu v pořadí na své vlastní náklady a zodpovědnost. Trvám na zasílání službou Balík Do ruky České pošty (nebo kurýrem), dobře zabalené a pojištěné. Tyto náklady jsou zhruba ve výši 100-150 Kč a jsou to v podstatě jediné finanční náklady, které s tím budou účastníci mít. Po dohodě obou účastníků, kteří si mají čtečku předat, je možné osobní předání (např. pokud budou ze stejného města).
 • Účastník do týdne od předání čtečky napíše alespoň krátkou recenzi (ideálně i s fotografiemi) dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Cílem této “Tour” je nejen to, aby si čtečku účastníci vyzkoušeli, ale hlavně to, aby po jejím vyzkoušení sdělily své dojmy ostatním čtenářům tohoto serveru, respektive fóra. “Tour” není bezplatná půjčovna, zapojením se zavazujete, že poskytnete “výstupy”. Prostě se po vás bude vyžadovat alespoň minirecenze, popsání zkušeností s používáním čtečky, srovnání s jinými čtečkami (pokud máte možnost), apod. Délka a obsah už bude na jednotlivých účastnících, minimálně však požaduji příspěvek o délce 500 slov (např. tento článek má slov 439). Tuto Tour nedělám pro pár jedinců, kteří budou moct čtečku testovat, je dělaná pro všechny – přímé účastníky (testery), ale i ostatní nezapojené (čtenáře). Je to něco za něco – vy dostanete možnost čtečku otestovat, ale musíte se podělit s informacemi s ostatními. Pokud s tím nesouhlasíš nebo máš problém “vypotit” dojmy – text, nepřihlašuj se. Pokud jsi v jednom kole, nemáš čas a neumíš si představit napsat několik odstavců, není “Tour” pro tebe.
 • Zkušenosti budou účastníkem primárně popsány na diskuzním fóru EbookExpert.cz. Kromě toho je možné zkušenosti prezentovat i jinde (např. na blogu účastníka, jeho profilu na sociálních sítích, jiných fórech, apod.), ale jen s uvedením prokliků na e-shop aXOs.cz – specialista na ebook čtečky (nebo odkaz na čtečku v e-shopu) a server EbookExpert.cz a využitím spojení “EbookExpert.cz Tour” v nadpisu nebo článku. Celá “Tour” je akcí mé osoby, jako provozovatele obou webů. Nejedná se o akci výrobce a přijde mi fér zmínit i tyto dva projekty, které “Tour” umožňují. V článku (příspěvku) se účastník zavazuje nevkládat prokliky na jiné e-shopy nebo služby (zbožové vyhledávače, apod.). Svou přihláškou toto respektujete.
 • Účastník se zavazuje nepoužívat v přístroji nelegálně získané čtivo.
 • Účastník se zavazuje, že z recenze odstraní či opraví nepravdivé či nepřesné informace (rozhoduje o tom pořadatel). Toto nemá být cenzura toho, že přijdete na to, že ve čtečce něco nefunguje ideálně. Pokud jste četli mé recenze ebook čteček, už víte, že kritizovat se nebojím. Je to jen ochrana proti dezinformacím.
 • Osobní informace o účastnících (jména, adresy, emaily a telefonní čísla) nebudou veřejné, ale bude je znát minimálně pořadatel a je možné, že i účastníci mezi sebou (z logiky zasílání alespoň někteří, ale možná že všichni). Osobní informace si pořadatel vyžádá emailem (info@ebookexpert.cz) nebo v soukromé zprávě na fóru (uživatel tomb).
 • V případě poškození či neposlání čtečky dál, bude po účastníkovi, který čtečku rozbil, poškodil, ztratil nebo zadržel, vymáhána úhrada její prodejní ceny.  Rovněž se předpokládá, že účastník před odesláním čtečky dál, čtečku uvede do původního stavu (očistí, vymaže data).
 • Mohou se zúčastnit pouze lidé, kteří mají bydliště v České republice. Čtečku z důvodů co nejnižších nákladů budou účastníci zasílat jen po ČR. Pokud jste bratia Slováci a máte enormní zájem, dejte vědět. Pokud vás bude více, třeba vytvořím i slovenskou verzi Tour.
 • Výběr účastníků či jejich pořadí je čistě na provozovateli, nechávám si právo na to zájemce jakýmkoliv způsobem “proklepnout” či jejich účast neschválit či zrušit.
 • Budeme si tykat :-)

Pokud jsou pravidla v něčem nejasná, využijte diskuzi zde pod článkem. Pravidla mohu kdykoliv změnit, upravit nebo celou Tour odpískat. Je to koneckonců první pokus a jak už se ukázalo jinde, každý má plnou pusu řečí a když přijde na věc, skutek utek. Věřím však, že se aspoň několik schopných a férových jedinců najde. Pokud vše proběhne a navíc hladce, nemusí to být poslední Tour.

Chci se EbookExpert.cz Tour zúčastnit

Máš-li zájem se tímto způsobem se čtečkou PocketBook Touch Lux 3 seznámit a sdělit své dojmy ostatním, pokračuj prosím na diskuzním fóru EbookExpert.cz, kde probíhá registrace do EbookExpert.cz Tour se čtečkou PocketBook Touch Lux 3.

Myslíte si, že je to fajn akce, ale nemáte na ni? Nemáte na ni čas, vlohy pro psaní, bojíte se? Tak článek sdílejte, třeba máte v okolí někoho, kdo by se chtěl přihlásit!

O autorovi

Tomáš
Tomáš 201 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

E-book čtečka pro seniory (2. díl) – Jak vybírat?

V prvním dílu tohoto seriálu jsem se snažil vysvětlit výhody, které mohou e-book čtečky přinést seniorům. Pokud se mezi ně již počítáte a hledáte pro sebe e-book čtečku, nebo jste

Hlavní stránka 3 komentáře

Bože můj aneb něco pro zasmání(?)

“Bože můj” jsou zhruba myšlenky, které mi šly hlavou, když jsem zhlédl následující video. Původně jsem chtěl prostě video předčasně zavřít, zapomenout a nereagovat na něj. Vždyť je vytvořeno konkurencí

Hlavní stránka 0 komentářů

PocketBook Basic 3 zvyšuje rozlišení

Aktualizace 6. 6. 2017: “Pravá” čtečka Pocketbook Basic 3 prodávaná v ČR byla představena až v půlce roku 2017. Více informací v článku Nová čtečka Pocketbook Basic 3 nebo v

2 komentáře

Komentuj