Bože můj aneb něco pro zasmání(?)

Bože můj aneb něco pro zasmání(?)

“Bože můj” jsou zhruba myšlenky, které mi šly hlavou, když jsem zhlédl následující video. Původně jsem chtěl prostě video předčasně zavřít, zapomenout a nereagovat na něj. Vždyť je vytvořeno konkurencí a není dobré se do konkurence navážet, nedělá to dobrý dojem :-) Ale pak těch perel ve videu bylo nějak moc a já musím veřejně reagovat a uvést informace na pravou míru. Pokud čtečkám nerozumíte, radím Vám si video níže nepouštět. Najdete tam i zavádějící i nepravdivé informace. Pokud čtečkám rozumíte, pusťte si video a udělejte si představu o znalostech člověka, který veřejně komentuje prodávané zboží ve stylu “heleďtese, jak v Alze čtečkám rozumíme”. Možná se zděsíte, možná zasmějete. Řekl bych, že video neobsahuje dezinformace záměrně, ale pán v něm tomu prostě nerozumí a čtečky viděl tak možná z rychlíku. Podobné videa jsou super, ale jsou úplně k ničemu, když v nich zaznívají nesmyslné a nepravdivé informace. Bez řádné přípravy a znalostí (vlastně obojího) tvůrce jsou podobné videa kontraproduktivní. Ani asi ne tak pro jejich autory, jako pro lidi, kteří videa shlédnou.

Jak někdo uvádí v diskuzi pod videem, čtečky Kindle od Amazonu lze používat i bez registrace čtečky. Ve videu zazní opak. Dokonce tam zazní, že čtečku Kindle bez toho ani nezapnete. Ve skutečnosti čtečky Kindle jdou používat i bez registrace, po registraci budou akorát umět pár funkcí navíc (souvisí s využitím wi-fi ve čtečce).

Ještě více jsem však zíral, když pán ve videu řekl, že reklama ve sponzorované verzi Kindlu (tzv. special offers neboli sponzorovaná verze) se zobrazuje při čtení a že taková reklama nejde ani vypnout a že je tedy při čtení velmi rušivá. Tak to už je blbost na entou a zmíněného pána bych za pronesení této věty pověsil za uši do průvanu. Samozřejmě se reklama v průběhu čtení e-knihy nezobrazuje. Dovedete si vůbec představit, že by takovou čtečku někdo používal? :-) O reklamách v Kindlu přinesu zanedlouho samostatný článek, ale pravdivé informace v kostce naleznete např. na začátku popisu čtečky Amazon Kindle Paperwhite 3 special offers v mém e-shopu.

Za video by se měli v Alze stydět.

 

Co závěrem? Nejen zde na blogu se snažím poskytovat korektní a pravdivé informace o e-book čtečkách. Samozřejmě si můžete myslet, že si zde jen chlubím vlastní peří :-) Rozhodně se však nepovažuji za všeznalého. Čemu nerozumím, do toho se nemontuju. Když vím, poradím, když nevím, přiznám to. A “neplantám” blbosti jako pán na videu – ani do videa, ani do emailu, ani do telefonu. Takže pokud vybíráte čtečku, klidně se na mě obraťte skrze aXOs.cz – specialista na ebook čtečky.

Pokud vybíráte čtečku či hledáte informace o čtečkách elektronických knih, doporučím vám sledovat tento blog nebo zahraniční servery specializované na ebook čtečky. Ale i tam pozor, někteří redaktoři odborných serverů jsou podobní diletanti jako pán na videu. Nalezené informace tak nezbývá než ověřovat. Jak se říká – “důvěřuj, ale prověřuj” :-)

Aktualizace 5. 10. 2015: na základě zmíněného videa jsem se konečně “dokopal” k sepsání souvisejících článků a to Sponzorovanou nebo nesponzorovanou verzi čtečky Kindle?Co obnáší a přináší registrace čtečky Kindle. Tak přece jen stále platí, že všechno špatné je k něčemu dobré :-)

O autorovi

Tomáš
Tomáš 206 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 4 komentářů

Pocketbook chystá Inkpad 3

Jistě i tomu nejméně vnímavému člověku došlo, že čtečky elektronických knih jsou v drtivé většině vybaveny “pouze” 6″ displejem. Má to své důvody, tyto e-book čtečky jsou dobře přenosné, lehké,

Hlavní stránka 0 komentářů

Nejprodávanější e-knihy v ČR za květen 2017

Které tituly v podobě e-knih byly nejčastěji kupované v minulém měsíci? Podívejte se do žebříčku nejprodávanějších e-booků v České republice za květen roku 2017 a inspirujte se! V tabulce naleznete i

Novinky 1 komentář

Kdy bude PocketBook Ultra?

Avizované uvedení ebook čtečky PocketBook Ultra na český trh “na konci června 2014” bohužel již nevyjde. Jak je u novinek u PocketBooku zvykem, dočkali jsme se zklamání – posunutí termínu

3 komentářů

  1. Lynx
    Říjen 29, 12:00 Odpovědět

    No to je teda fakt síla…… anebo je to placená reklama na PocketBook… :-)

Komentuj