13″ Onyx Boox Max – další mega čtečka pro bohaté

13″ Onyx Boox Max – další mega čtečka pro bohaté

Líbilo by se vám zařízení s E-Ink displejem a nestačí vám e-book čtečky s 6″ či 8″ úhlopříčkou? Asi jste zachytili “čtečku” Sony DPT-S1, která se u nás nikdy neprodávala a v zahraničí stála (pouze v přepočtu, bez připočtení dalších souvisejících nákladů) přes 20 000 Kč. Stejně tak cena Pocketbook CAD bude v astronomických výšinách, tedy pokud vůbec šla někdy reálně sehnat. Obě mají displej s úhlopříčkou 13,3″, což je rozměr, který je s přimhouřením očí srovnatelný s rozměry stránky formátu A4.

Mezi tyto ultra velké čtečky, či spíše zařízení s E-Ink displejem s úhlopříčkou 13,3″, by se v březnu 2016 měla připojit Onyx Boox Max, kterou jsem (pravděpodobně?) zmiňoval cca před rokem.

Zařízení je to na poměry e-book čteček doslova našlapané, posuďte sami:

  • 13.3″ plastový flexibilní E-Ink Mobius displej s rozlišením 1600×1200 ppi
  • procesor Freescale i.mx6 dual-core 1Ghz
  • dotykový displej s velkým stylusem
  • 4100 mAh baterie
  • OS Andriod 4.0.
  • dva reproduktory
  • mikrofon
  • sluchátkový výstup
  • Bluetooth
  • Wi-Fi

Onyx Boox Max bude rovněž velmi drahý, očekává se cena okolo 585 EUR bez DPH, tedy okolo 19-20 tisíc Kč sakum prdum. Troufám si říct, že toto zařízení v ČR k dostání nebude.

Onyx Boox Max na videu


Zajímavostí je, že výrobce by rád displej s vyšším rozlišením, konkrétně 2200×1650 ppi. Ale takový není dostupný pro komerční nasazení, proto byl použit stejný displej jako u zmíněné Sony DPT-S1.

Pokud máte dvacet tisíc na takové zařízení, gratuluji :-) Vzkaz pro ostatní je jasný – pokud vám nevyhovuje čtečka s 6″ displejem a potřebujete větší, spokojte se s 8″ čtečkou Pocketbook Inkpad, která je dle mého nejlepší dostupnou 8″ čtečkou a poslouží jak pro zábavu (čtení beletrie), tak pro práci či studium. Ideální čtečka na PDF za dobré peníze. Stojí čtvrtinu než zmíněný Max, rozlišení velmi dobré, funkčnost také. Kompletní info v recenzi na Pocketbook Inpad. Pokud vám nebude Inkpad dost dobrý a budete čekat na jeho nástupce, načekáte se. Dle mého od Pocketbooku minimálně letos nepřijde nic lepšího a ani oznámená konkurence nemá např. displej s tak detailním rozlišením.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 207 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 2 komentářů

PocketBook InkPad 840 – ebook čtečka s 8″ displejem

PocketBook pokračuje v představování revolučních čteček elektronických knih. Po vodotěsné čtečce PocketBook Aqua a čtečce s E-Ink Carta displejem, foťákem a OCR technologií PocketBook Ultra, nyní představil ebook čtečku, kterou

Hlavní stránka 1 komentář

Jak nainstalovat české předčítání do čtečky C-Tech Lexis

Aktualizace 12/2019: Pokud hledáte čtečku e-knih s E-Ink displejem a možností doinstalovat české předčítání textu, tak pokračujte tudy. Aktualizace 7/2018: do nových čteček Lexis již není možné české předčítání nainstalovat.

Tipy/Triky/Návody 9 komentářů

Nové uživatelské rozhraní pro čtečku PocketBook Touch Lux 2 zatím v betaverzi

Řekl bych, že šuškandu Chystá se převratná aktualizace FW pro PocketBook Touch Lux 2 můžeme považovat za potvrzenou. Ani po třech měsících od článku nebyla sice “převratná aktualizace” vydána, ale pro

0 komentářů

Zatím žádné komentáře!

Můžeš být první, napiš svůj komentář!

Komentuj