Pocketbook Touch HD – vstup do nejvyššího segmentu

Pocketbook Touch HD – vstup do nejvyššího segmentu

O čem někteří ani netuší, na aXOs.cz – specialista na e-book čtečky brzo skladem :-) Uběhlo jen 14 dnů od představení vylepšeného 8″ Inkpadu a vynořila se nám nová čtečka od Pocketbooku, který konečně zareagoval na konkurenci a přináší svou první čtečku s „retina“ displejem, tedy displejem E-Ink Carta s jemností 300ppi, což činí mřížku bodů neviditelnou pro lidské oko. Novinka s názvem Pocketbook Touch HD 631 se tak zařadila po boku čteček Amazon Kindle Voyage, která boom odstartovala, Kobo Glo HD, Kindle Paperwhite 3, apod. Nejen tedy displejem, ale také cenou, ta je plus mínus stejná jako verze Kindle Paperwhite 3 2016. Aktuálně tedy příplatek cca 800 Kč oproti modelu Lux 3, který má „pouze“ HD displej s jemností 212ppi. Pocketbook Touch Lux 3 samozřejmě dále zůstává v nabídce, uživatelé tak budou mít možnost volby, zda čtečku s vynikajícím poměrem cena/výkon nebo s nejlepším displejem za příplatek. Dle mého je Touch HD novou vlajkovou lodí Pocketbooku, byť označením 631 následuje slepou designovou větev Sense…což mi nedává sense (smysl) :-)

Pocketbook Touch HD 631

Novinka na první pohled vzhledově připomínám osvědčenou čtečku Pocketbook Touch Lux 3, liší se jen detaily. Např. jméno výrobce již není vycentrováno na střed, je vlevo. Podle fotek se zdá, že čtečka je i jinak „slepena“ a také tlačítka pod displejem doznala miniaturní úpravy. Než klasický Lux připomíná konstrukce čtečku Pocketbook Ultra – jde vidět linie nad tlačítky, která čtečku rozděluje na vrchní a spodní díl. Klasický Lux je sestaven z přední a zadní části, jak je ostatně u těchto zařízení častější.Pocketbook Touch HD 631

Kromě vylepšeného displeje zde nově najdeme audio výstup pro poslouchání hudby či audioknih ve formátu MP3, předčítání textu (TTS již klasicky ne v češtině). Zdvojnásobila se kapacita interního úložiště na 8GB, ta půjde ještě klasicky zvětšit použitím microSD karty. Co zůstalo zachováno je samozřejmě Wi-Fi (s funkcí Send to Pocketbook), české a slovenské menu, bohatá funkční výbava včetně podpory mnoha e-book formátů. Procesor tepe na 1Ghz a čtečka má k dispozici 512MB RAM. Svižnost by měla být dobrá.

Rozměry nekopírují Lux 3 a váha je menší:

výška (mm) šířka (mm) hloubka (mm) hmotnost (g)
Pocketbook Touch HD 175 113,5 9 180
Pocketbook Touch Lux 3 174,4 114,6 8,3 208
Kindle Paperwhite 3 169 117 9,1 205

Pocketbook Touch HD 631

I když novinka nemá v názvu slovíčko „Lux“, tak vzhledem k ostatním parametrům je samozřejmě vybavena integrovaným nasvícením displeje. Co se však změnilo je způsob snímání dotyků, místo kapacitního displeje bude použit infračervené snímání, což se jistě pozitivně projeví na kontrastu, který očekávám excelentní. Pokud mě paměť neklame, jde o první použití této technologie u čteček Pocketbook. Možná inspirace starými Sony čtečkami či novějšími kousky od Kobo (např. Kobo Aura H2O nebo nově ohlášená Kobo Aura One). Osobně toto řešení preferuji, protože nesnižuje kontrast displeje a „čtečky s infra“ byly vždy v tomto ohledu špičkou. Možná i proto si výrobce dovolil udělat šasi čtečky v černé barvě? :-)

Oproti jiným čtečkám této kategorie Pocketbook nabídne navíc lepší podporu formátů, podporu paměťových karet a hardwarové tlačítka pro otáčení stránek. A pro našince často důležitý aspekt – CZ menu. Já se těším a mé očekávání jsou pozitivní :-) Co vaše?

V mém e-shopu již můžete Pocketbook Touch HD předobjednat. Jakmile dojde na sklad, bude samozřejmě k vyzkoušení a porovnání v kamenné prodejně e-book čteček v Ostravě. Už trháme kalendář, je to záležitost dnů…

O autorovi

Tomáš
Tomáš 200 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 0 komentářů

EbookExpert.cz má vylepšené diskuzní fórum!

Na adrese http://www.ebookexpert.cz/forum naleznete novou vylepšenou verzi diskuzního fóra pro všechny majitele ebook čteček a fandy čtení elektronických knih. Pojďme spolu vytvořit nejlepší komunitu majitelů čteček elektronických knih! Sdílejme své vědomosti s

Hlavní stránka 2 komentářů

PocketBook InkPad 840 – ebook čtečka s 8″ displejem

PocketBook pokračuje v představování revolučních čteček elektronických knih. Po vodotěsné čtečce PocketBook Aqua a čtečce s E-Ink Carta displejem, foťákem a OCR technologií PocketBook Ultra, nyní představil ebook čtečku, kterou

Novinky 1 komentář

Kindle 6 Touch v bílé barvě – pro asijské trhy

Běžně se setkáváme s ebook čtečkami s tělem v tmavých barvách – černé či v 50 odstínech šedé :-) Snad jen čtečky od Pocketbooku jsou většinou minimálně v tmavé a

6 komentářů

 1. Pája
  Září 04, 10:03 Odpovědět

  Vypadá parádně. Mohla by být ještě lepší, kdyby měla zkosené hrany vnitřního rámečku kolem displeje. Podobně, jako to mívají některé jiné značky. Nevzniká pak na okraji displeje stín (a při nastavení zobrazení bez okraje se pohodlněji čte až ke kraji, což by v kombinaci se světle šedou (tj. skoro bílou, jako bílá displeje) barvou šasi bylo ještě lepší) a nejspíše se displej lépe čistí. Nebo co myslíte?

  • Tomáš
   Září 07, 16:06 Odpovědět

   Lepší by to bylo (těm, kteří to neocení, by to neublížilo). Ale nejsem si jist, zda to vůbec jde vzhledem k použití infračerveného snímání dotyků.

 2. marty
  Září 10, 18:30 Odpovědět

  Tady je recenze – bohužel v němčině.
  https://papierlos-lesen.de/testbericht-pocketbook-touch-hd/

  Vypadá to, že zrušili funkci „otevřít v…“. Jak jsem pochopil, tak je tam jenom AdobeViewer, FBReader zřejmě zrušili. To jestli bude pravda, tak to podělali.
  Těším se, až to odzkoušíte. Kvůli očím mě ten lepší kontrast láká.

 3. catlittle1
  Říjen 04, 19:09 Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda chystáte recenzi čtečky PB 631, a pokud ano, v jakém časovém horizontu? Děkuji za info.

  • Tomáš
   Říjen 04, 21:43 Odpovědět

   To je vždy ošemetné. Přiznám se, že teď na to vůbec nemám čas, i když bych rád. Recenze údajně bude brzy na ebooky.cz, ale tam jsou „recenze“ dost povrchní. Co chtít po týdenním zkoušení, že. Mě trvá min. týden recenzi napsat a kde je čas na zkoušení čtečky…

Komentuj