Pocketbook Inkpad 2

Pocketbook Inkpad 2

Byl oficiálně zveřejněn Pocketbook Inkpad 2. Vypadá jako původní Inkpad, ale v trošku jiném těle. Není tedy o čem moc psát, protože rozdílů je velmi málo. Připomenu, že před skoro dvěma roky jsem Inkpad recenzoval a dodneška jsem jej mohl považovat za nejlepší prodávanou 8″ čtečku. Důvod je jednoduchý – oproti jiným větším čtečkám má nejlepší rozlišení s dobrou jemností 250 ppi. Jiné 8″ čtečky nemají co nabídnout, funkčně na tom nejsou lépe a mají horší rozlišení displeje. Snad kromě čtečky inkBOOK 8, která má Android, takže lze na ní nainstalovat aplikaci pro vypůjčování e-knih z knihoven. To na Pocketbooku nejde.

Pocketbook Inkpad 2

Hardwarová specifikace novinky je stejná jako předešlý model, tedy 1Ghz procesor, 512MB operační paměti a 4GB interní paměti pro ukládání dokumentů – s možností rozšířit až 32GB kartou. Displej zůstává stejný, tj. 8″ E-Ink Pearl s jemností 250 ppi (rozlišení 1600×1200 bodů). Samozřejmě s „podsvícením“, které lze vypnout či regulovat jeho intenzitu. Z fotek se zdá, že se „ztratil“ šikovný posuvník nad displejem, kterým šel jas nasvícení regulovat, to by byla určitě škoda.

Zvukový výstup na sluchátka rovněž zůstává, takže čtečku lze použít k poslechu hudby či audioknih. Nebo k předčítání textu (funkce TTS), ale na češtinu zapomeňte.


Pocketbook Inkpad 2

Kde lze aktuálně pozorovat rozdíl je design, jen se člověk musí více soutředit :-) Byť na první pohled vypadá čtečka úplně stejně jako původní Inkpad, přeci jen jde nalézt pár rozdílů. Hardwarové tlačítka pro otáčení stránek již vypadají jako klasické tlačítka (předtím byly skryty pod gumou) a čtečka už nemá flat-design (displej v jedné rovině s rámečkem), ale z fotky je patrné, že je displej zapuštěn do okolního rámečku. Designově to vypadá jako krok zpět, výrobce ale slibuje lepší kontrast a nižší váhu (305 namísto 350 gramů). Rozdíl bych hledal v nové, byť archaicky vypadající konstrukci. Jestli to ale přinese lepší ergonomii a lepší kontrast, nemám s tím problém :-) Předpokládám, že se zlepší i dílenské zpracování, které jsem u jedničky kritizoval.

PocketBook-InkPad-2-03

Předpokládáme, že co se týče softwaru, bude na tom na chlup stejně jako předchůdce. Mj. zůstává bohatá podpora formátů, zvládne: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML.
Stejně tak je možno se těšit na ovládací prostředí v češtině a slovenštině a ranec doprovodných funkcí, např. napojení na Dropbox, funkci Send-to-Pocketbook, atp.

Pocketbook Inkpad 2 předpokládám převezme otěže svého předchůdce a bude nejlepší volbou pro drtivou většinu uživatelů, kteří budou potřebovat čtečku s větším než 6″ displejem – ať už to bude z důvodu častého prohlížení PDF souborů se složitější sazbou, nebo pro hůře vidící, pro které se bude hodit každý centimetr plochy displeje pro zvětšení písma, atp. Samozřejmě, jak jsem psal v recenzi jedničky – na velkou plochu se velmi rychle zvyká, ale není podmínkou pro fajn počtení souvislého textu. Větší čtečka se hodí převážně na (některé) PDF. Potřebujete vy osmipalcovou čtečku na čtení PDF? Přečtěte si článek Jak číst PDF na e-book čtečkách.

Hlavním konkurentem bude předpokládám nově oznámená čtečka Kobo Aura One, která má mít displej s úhlopříčkou 7,8, ale s novějším typem displeje – E-Ink Carta. Čtečka od Kobo určitě nebude levná a tak bude hrát roli nejen rozdíl cen, ale také jak Pocketbook u Inkpadu dvojky vylepší kontrast. Pokud jej vylepší na úroveň čtečky Lux 2, tak to bude bomba.

Čtečku e-knih Pocketbook Inkpad 2 můžete objednat v e-shopu aXOs.cz – specialista na e-book čtečky. Můžete ji mít s fůrou bonusů, dopravou zdarma a samozřejmě odpovídající technickou podporou, která může být k nezaplacení.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 188 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Ebook čtečky

První recenze Amazon Kindle Voyage

Prémiová ebook čtečka Kindle Voyage, kterou Amazon představil v září 2014 (viz článek na blogu zde), se dočkala první recenze. Byť se prvním americkým zákazníkům bude expedovat ze skladu Amazonu

Hlavní stránka

Nejprodávanější e-knihy v ČR za únor 2016

Hledáte-li k přečtení nové kvalitní čtivo, které frčelo v únoru, můžete se inspirovat z následujícího žebříčku nejvíce prodávaných e-knih. Přidávám i s odkazem do mého oblíbeného „e-knihkupectví“ a v tabulce

Hlavní stránka

Database update… na čtečce Pocketbook Touch Lux 3

Poměrně často se nyní setkávám s problémem „Database update…“ u čteček Pocketbook. První zákazníci měli problémy už po Vánocích. Je to problém/neproblém, který vzniká jen za určitých okolností. Ale dá se