Onyx vyvíjí ebook čtečku s 13,3″ displejem

Onyx vyvíjí ebook čtečku s 13,3″ displejem

Ať už ebook čtečku máte nebo o nákupu ebook čtečky teprve uvažujete, asi jste pochytili, že většina z nich má displej o úhlopříčce šest palců (15,24 cm). Už jsem potkal mnoho lidí, kteří před nákupem první čtečky pochybovali, zda je tato úhlopříčka dostatečná pro čtení knih. Troufnu si tvrdit, že pro většinu čtenářů beletrie je tato velikost displeje dostačující až velmi vhodná – přeci jen to umožňuje mít čtečku skvěle přenosnou a lehkou.

Čteček s větším displejem není mnoho, máme tu 8″ PocketBook Inkpad (recenze Inkpadu) a tím rozumné možnosti končí. Další čtečky s velkým displejem jsou zastaralé nebo příliš drahé (a bohužel nejen to).

Vrcholem v nabídce jsou ultradrahé zařízení s 13,3″ displejem, např. PocketBook CAD (či CAD Flex) nebo Sony DigitalPaper. První je určena spíše pro architekty a stavaře a druhá není tak jednoúčelová, ale ani ta už vlastně není obyčejná čtečka…vždyť se prodává za tisíc dolarů (nyní přes 25 000 Kč). Tak si ji prohlédněte alespoň na videu:

Displej Mobius je ideální pro velké formáty, je dostatečně robusní pro nasazení a přitom velmi lehký. Stojí za ním deset let spolupráce firmy E-Ink se Sony. Také má velkou výhodu oproti pasivním displejům v nyní běžných čtečkách – je flexibilní, tedy částečně ohebný. Je rovněž „černobílý“ a stejně tak má nízké nároky na spotřebu energie.

Nejvyšší část nákladů na tyto zařízení spolkne právě displej. Panel displeje Mobius v úhlopříčce 13.3 palců stojí okolo 600 dolarů! Není to žádná láce a výrobci tak vývoj tímto směrem spíše ignorují. Prostě se to nevyplatí.

V říjnu roku 2015 se však dočkáme další čtečky s obrovským displejem, bude od výrobce čteček Onyx, který chce představit své zařízení s E-Ink displejem s úhlopříčkou 13,3″. Koncová cena by se měla pohybovat okolo 750 dolarů, rozlišení můžeme očekávat 1600×1200 bodů (150 ppi). Ideální čtečka na časopisy, plány, PDF dokumenty, manga a komixy? Pokud nemáte hluboko do peněženky, tak možná. Jak je u této značky časté, bude čtečka vybavena operačním systém Android (spekuluje se o 4.4 KitKat).

Firma Onyx má zkušenosti s většími čtečkami, vyrábí čtečky s úhlopříčkou displeje nejen klasických 6″ (Onyx Boox AfterGlow 2), ale také 6,8″ (Onyx Boox Lynx), 8″ (i86ML) a 9,7″ (M96).

PS. Mimochodem Möbiovu pásku znáte?

O autorovi

Tomáš
Tomáš 199 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 0 komentářů

EbookExpert.cz má vylepšené diskuzní fórum!

Na adrese http://www.ebookexpert.cz/forum naleznete novou vylepšenou verzi diskuzního fóra pro všechny majitele ebook čteček a fandy čtení elektronických knih. Pojďme spolu vytvořit nejlepší komunitu majitelů čteček elektronických knih! Sdílejme své vědomosti s

Novinky na trhu ebook čteček 10 komentářů

Novinky ze světa e-book čteček #1

Vítejte u prvního nepravidelného (snad) seriálu, který shrnuje některé novinky ze světa elektronického čtení a převážně e-book čteček. Jde zde vše, co mi připadá zajímavé a co si u mě nezaslouží

Hlavní stránka 4 komentářů

První dojmy z e-book čtečky PocketBook Touch Lux 3 626 (2)

Chtěli jste si koupit čtečku elektronických knih PocketBook Touch Lux 2 (626) a než jste ji objednali, zjistili jste, že se chystá nový model, respektive „omlazení“ Lux dvojky? Neuběhl ani

1 komentář

Komentuj