Onyx Boox AfterGlow 2 – nadějné spojení ebook čtečky a tabletu

Onyx Boox AfterGlow 2 – nadějné spojení ebook čtečky a tabletu

Na tomto blogu, stejně jako v e-shopu, se zabývám jen pravými ebook čtečkami, tedy čtečkami elektronických knih s displejem na bázi elektronického inkoustu (E-Ink). Počas let, kterým se čtečkám věnuji, jsem slyšel roztodivné požadavky na funkce ebook čteček – např. „umí to Skype?“. Čtečky jsou jednoúčelové zařízení sloužící pro čtení e-knih. Není to tablet, který je multimediální a použitelný od komunikace, přes přehrávání videí a hraní her. Výhody pravých ebook čteček oproti tabletům jsou jasné – dlouhá výdrž na jedno nabití, přirozený zážitek ze čtení, displej, který nekazí oči a netrpí odlesky. Tedy skvělé zařízení pro náhradu běžných knih. Mezi nevýhody patří ona jednoúčelovost a uzavřenost. Výrobce vytvoří prostředí a to je mantinelem, ba přímo hradbou. Nejen Amazon se svými čtečkami Kindle bojuje proti úpravám a rozšířením na jimi vyrobených zařízeních. Nalijme si čistého vína, pro mnoho lidí může být toto zjednodušení uživatelského prostředí přímo požehnáním, i když si to mnozí neuvědomují a nejsou to schopni ocenit :-) Existuje však skupina uživatelů, kteří by chtěli více ovlivnit, jakým způsobem bude čtečka fungovat a kteří hledají sofistikovanější funkce nebo aplikaci, na kterou jsou zvyklí z jiných přístrojů. Krom recenzované čtečky eReading.cz 4 Touch Light, může být pro tyto čtenáře velmi zajímavý Onyx Boox AfterGlow 2 – je to pořád hlavně čtečka, ale osobně bych ji charakterizoval jako spojení toho nejlepšího z tabletů a čteček. Má E-Ink displej vhodný pro časté čtení a má Android s napojením na Google Play (což zmiňované konkurenci chybí),  takže můžete instalovat aplikace a využívat tak ty, které vám pro (nejen) čtení vyhovují přímo z Android marketu. Tato čtečka není pro začátečníky, ale mnoho pokročilejších uživatelů zajásá, protože podobné zařízení na českém trhu zatím není.

onyx_boox_afterglow_2_ctecka_elektronickych_knih_ebook_android_google_play

 • Displej má úhlopříčku 6″, HD rozlišení 1024×758 bodů (jemnost 212 dpi) a jedná se o starý známý E-Ink Pearl, který je např. ve čtečkách PocketBook Touch Lux 2. Je dotykový a má integrované nasvícení.
 • Rychlé reakce a zvládnutí aplikací slibuje dvoujádrový procesor Cortex A9 s frekvencí 1,2 GHz. Operační paměť má nadstandardní velikost 512 MB.
 • Operační systém je Android 4.2., čtečka má anglické menu.
 • Po stranách čtečky, tedy v ideální pozici, jsou hardwarové tlačítka pro otáčení stránek.
 • K dispozici je vnitřní paměť 4GB a možnost rozšíření microSD kartou až do velikosti 32GB včetně.
 • Baterie má kapacitu 1700 mAh a výrobce uvádí, že na jedno nabití zvládne až 10 000 otočení stránek, což je velmi dobrá (byť papírová) hodnota.
 • Nativně zvládne ePubPDF (včetně režimu PDF reflow), oboje i s DRM ochranou. Také Mobi, TXT, RTF, HTML, DOC, FB2, DjVu. Samozřejmě tím výčet formátů nekončí, ale začíná – záleží jen, jakou aplikaci se vám podaří do čtečky nainstalovat a co bude umět.
 • zvukový výstup, po připojení sluchátek můžete využívat přehrávání MP3 a předčítání textu (v angličtině, technologie Ivona).
 • Samozřejmě podporuje Wi-Fi (b/g/n).
 • Rozměry jsou 170 x 117 x 8.7mm a váha příjemných 184 gramů.
 • Výrobce avizuje, že čtečka Onyx Boox After Glow 2 funguje např. s těmito aplikacemi: Adobe Reader, Amazon Kindle, Google Play Books, Google Docs, Google Drive, Kobo, ComiXology, FBreader (ten je ve čtečce nainstalován od výroby), Feedly, Evernote, Pocket, MoonReader+, Flipboard, Microsoft OneDrive, Microsoft OneNote, Opera Mini, Google Chrome. Předpokládám, že na ní půjdou použít i české aplikace, např. eReading.cz, Wooky, atd.
 • Spolu s originálními pouzdry pro Onyx Boox AfterGlow 2 umí funkci Sleep – uspání po uzavření pouzdra a probuzení po otevření.

Ebook čtečku Onyx Boox AfterGlow 2 můžete zakoupit v mém e-shopu aXOs.cz – specialista na ebook čtečky. Samozřejmě včetně obvyklých bonusů. Do konce roku 2014 můžete pokládat dotazy ke čtečce zde pod článkem. Třeba se dostanu k tomu, abych ji pro vás vyzkoušel ;-)O autorovi

Tomáš
Tomáš 191 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Ebook čtečky

Recenze PocketBook Ultra 650 – 1. část

O recenzované čtečce jsem informoval na blogu již letos v březnu, kdy na svět unikly první informace o PocketBook Ultra. Ultra lákala především použitím E-Ink Carta displeje s nasvícením a

Ebook čtečky

Papírovou knihu, nebo ebook čtečku?

Jistě i vy jste si všimli, že všude kolem nás, ať už v MHD, v čekárně, nebo na dovolené u moře, ubývá čtenářů s tištěnou knihou v rukou a přibývá

Hlavní stránka

Jakou e-book čtečku? Poláci radí

V polském magazínu Press 3/2016, což je měsíčník zaměřený na reklamu a marketing, vyšel neobvyklý žebříček e-book čteček. Nejedná se o test redaktorů či prosté obodování papírových vlastností čteček a