Nové uživatelské rozhraní pro PocketBook Inkpad 840 – update firmware

Nové uživatelské rozhraní pro PocketBook Inkpad 840 – update firmware

Na oficiálních českých stránkách PocketBooku se v sekci podpora pro ebook čtečku PocketBook Inkpad objevil nový firmware s označením 5.4. Stalo se tedy to, o čem jsem spekuloval v článku První zkušenosti s PocketBook Inkpad 840 před recenzí. Oproti původní verzi, která je distribuována ve čtečce (verze 4.x), nejsou obsahem nového firmwaru větší či menší předělávky, ale hlavně zcela nové uživatelské prostředí, které známe ze čtečky PocketBook Ultra. Galerii screenshotů si můžete prohlédnout zde. Inkpad je tak po PocketBooku Ultra druhou čtečkou, která má oficiálně toto nové rozhraní. Třetí čtečkou pravděpodobně bude buď starší PocketBook Touch Lux 2 (zatím v betaverzi) nebo jeho nová sestřička PocketBook Sense.

PocketBook Inkpad - nové uživatelské rozhraní

V současnosti Inkpad při automatické on-line updatu nepozná, že je k dispozici nový firmware. Ten je tak třeba ručně stáhnout, nahrát do čtečky a inicializovat kontrolu a následně aktualizaci nového firmware.

Při zakoupení PocketBooku Inkpad v mém e-shopu aXOs.cz můžete objednat rovněž aktualizaci na nejnovější firmware.

A pro nerozhodnuté zájemce o Inkpad tato informace o novém UI znamená, že si na recenzi na PocketBook Inkpad o to déle počkáte…

…ale už teď si můžete pustit aktualizovanou verzi videa se čtečkou PocketBook Inkpad s novým uživatelským rozhraním.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 192 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Ebook čtečky 17 komentářů

PocketBook Ultra 650 – otázky a odpovědi k nové ebook čtečce

Již zítra (8. 8. 2014) bude v e-shopu aXOs.cz – specialista na ebook čtečky skladem nová čtečka PocketBook Ultra. Čtečka elektronických knih s několika nevídanými či nezvyklými parametry (první čtečka

Ebook čtečky 1 komentář

Vyhrajte skin na ebook čtečku!

V dnešní době už jste se skiny určitě setkali…ehm, tak jinak a lépe :-) Určitě jste si již kolem sebe všimli, že někteří lidé svou přenosnou elektroniku přizpůsobují svému uměleckému

Nezařazeno 1 komentář

Magnetická ebook čtečka PocketBook Ultra 650

Připravil jsem krátké video s představením nové funkce čtečky PocketBook Ultra 650 + návrh na další využití této ebook čtečky (vtípek)… PocketBook Ultra podporuje funkci Sleep Co si uvědomuji, tak

4 komentářů

 1. Vladimír
  Leden 16, 18:56 Odpovědět

  Po aktualizaci firmwaru-14.1.2016 u čtečky Pocket Book Inkpad840 se zlepšilo ovládání a čtení knih,rychlejší a lepší čeština.Co je ale problém – po opětovném zapnutí mi čtečka neukazuje poslední čtenou stránku – pouze poslední knihu.Po kliknutí na knihu mi najede čtečka na stránku která byla aktivně poslední před aktualizací.
  Pak se mi nelíbí,že čtečka najíždí po zapnutí na nastavení bezdrátového připojení,pak na synchronizaci času,pak na Adobe DRM až pak se dostanu na Poslední knihy.
  Před aktualizací jsem čtečku zapnul a rovnou se mi zobrazila poslední stránka poslední čtené knihy- a to bych chtěl aby zase fungovalo.
  Nevíte co s tím?

  • Peto
   Únor 12, 22:07 Odpovědět

   Sprava sa to rovnako aj u mna. Asi treba pockat na dalsi firmware ;)

   • Peto
    Únor 13, 11:57 Odpovědět

    Este sa trochu poopravim – Vyzera ze to robi iba obcas u mna. Ked sa sama uspi tak je vsetko ok ale ked ju sam vypnem tak neukaze poslednu citanu stranu… Je to trosku cudne.

  • Tomáš
   Únor 13, 13:49 Odpovědět

   Po zapnutí – nastavení wi-fi, synchronizace času, apod., to by měla dělat jen po PRVNÍM zapnutí. Pokud to dělá pořád, je něco špatně – zkuste downgrade, formát, reklamaci.

Komentuj