Nová základní čtečka od Pocketbooku – Basic Touch 2 625

Nová základní čtečka od Pocketbooku – Basic Touch 2 625

Pro někoho poněkud na poslední chvíli před Vánoci, ale je to tak – výrobci čteček se mohou přetrhnout, kdo vydá vylepšený model a urve si tak něco z předvánočního koláče. Čtečka e-knih je totiž skvělý vánoční dárek.

Po nových modelech čteček od Bookeenu se na světlo světa dostává Pocketbook Basic Touch 2 (625), což je vylepšená základní dotyková čtečka od Pocketbooku. Byť byla představena později, na náš pult (v prodejně e-book čteček v Ostravě) se pravděpodobně dostane dříve než čtečky od Bookeenu.

Zakoupit on-line je možné na následujícím odkazu:

Rozdíl mezi předešlou čtečkou Basic Touch s číselným označením 624 a novinkou Basic Touch 2 s označením 625 je použitý panel. Displej je nově E-Ink Carta místo staršího typu E-Ink Pearl. To zajišťuje lepší kontrast a o něco rychlejší překreslování displeje. Rozlišení zůstalo stejné, tj. 800 x 600 bodů (respektive obráceně). Nejsem moc příznivcem tohoto zastaralého rozlišení, byť před pár lety jsem se na takovém rozlišení načetl e-knížek až až a nestěžoval jsem si – doba ale pokročila a já si pořídil nové brýle :-) Čtečka je to levná a proto vhodná spíše pro nenáročné uživatele.

Další změnou je zdvojnásobení interní paměti, což je další běžné vylepšení u nových čteček. Čtečka 625 disponuje 8GB paměti, z toho pro obsah bude k dispozici o něco méně (odhaduji cca 7GB). To už je dle mého pro většinu uživatelů zbytečně moc, ale proč ne, když to čtečku neprodraží. V této cenové hladině je samozřejmostí absence podsvícení displeje.

Rozměry zůstaly stejné jako u předchůdce, snížila se hmotnost na příjemných 180 gramů.

Čtečka disponuje českým a slovenským menu, hardwarovými tlačítky (nejen) pro otáčení stránek a bohatou podporou formátů včetně PDF. Mezi benefity patří napojení na Dropbox, služba Send to Pocketbook (zasílání obsahu přes wi-fi), rozšíření microSD kartami a předinstalované slovníky. Funkčně mají Pocketbooky opravdu co nabídnout.
Doporučená koncová cena byla stanovena na 2499 Kč.

Hlavními rivaly e-book čtečky Basic Touch 2 jsou:

  • Kindle Touch 8 – základní čtečka od Amazonu se stejným rozlišením, horším panelem a absencí českého menu.
  • Bookeen Cybook Muse Essential – tato čtečka nabízí lepší rozlišení (a tedy ostřejší písmo), avšak menší funkční výbavu.

Pocketbook Basic Touch 2 bude asi fajn čtečka pro nenáročné uživatele, kteří získají lepší kontrast. To za drobný příplatek není málo. Pokud to však myslíte se čtením vážně, uvažujte spíše o čtečkách s nasvícením displeje (ze stejné „stáje“ Touch Lux 3, Touch HD).

O autorovi

Tomáš
Tomáš 193 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

PocketBook reader pro Apple iPhone

PocketBook, výrobce skvělých čteček elektronických knih, kterými zásobí trh od roku 2009, vytvořil novou čtecí aplikaci pro Apple iPhone. Aplikace PocketBook Reader je k dispozici na iTunes a byť je

Ebook čtečky 43 komentářů

Chystá se recenze na čtečku PocketBook Touch Lux 2 626

Do rukou se mi jako jednomu z prvních v ČR dostala čtečka elektronických knih PocketBook Touch Lux 2, kterou jsem představil ještě před uvedením na trh ve článku PocketBook Touch Lux

Ebook čtečka roku 2014

…aneb nejoblíbenější ebook čtečky v roce 2014 podle uživatelů Heureka.cz Server Heureka.cz asi znáte. Je to největší nezávislý nákupní rádce a srovnávač cen v ČR. Dnes byly zveřejněny výsledky soutěže

0 komentářů

Zatím žádné komentáře!

Můžeš být první, napiš svůj komentář!

Komentuj