Nová základní čtečka od Pocketbooku – Basic Touch 2 625

Nová základní čtečka od Pocketbooku – Basic Touch 2 625

Pro někoho poněkud na poslední chvíli před Vánoci, ale je to tak – výrobci čteček se mohou přetrhnout, kdo vydá vylepšený model a urve si tak něco z předvánočního koláče. Čtečka e-knih je totiž skvělý vánoční dárek.

Po nových modelech čteček od Bookeenu se na světlo světa dostává Pocketbook Basic Touch 2 (625), což je vylepšená základní dotyková čtečka od Pocketbooku. Byť byla představena později, na náš pult (v prodejně e-book čteček v Ostravě) se pravděpodobně dostane dříve než čtečky od Bookeenu.

Zakoupit on-line je možné na následujícím odkazu:

Rozdíl mezi předešlou čtečkou Basic Touch s číselným označením 624 a novinkou Basic Touch 2 s označením 625 je použitý panel. Displej je nově E-Ink Carta místo staršího typu E-Ink Pearl. To zajišťuje lepší kontrast a o něco rychlejší překreslování displeje. Rozlišení zůstalo stejné, tj. 800 x 600 bodů (respektive obráceně). Nejsem moc příznivcem tohoto zastaralého rozlišení, byť před pár lety jsem se na takovém rozlišení načetl e-knížek až až a nestěžoval jsem si – doba ale pokročila a já si pořídil nové brýle :-) Čtečka je to levná a proto vhodná spíše pro nenáročné uživatele.

Další změnou je zdvojnásobení interní paměti, což je další běžné vylepšení u nových čteček. Čtečka 625 disponuje 8GB paměti, z toho pro obsah bude k dispozici o něco méně (odhaduji cca 7GB). To už je dle mého pro většinu uživatelů zbytečně moc, ale proč ne, když to čtečku neprodraží. V této cenové hladině je samozřejmostí absence podsvícení displeje.

Rozměry zůstaly stejné jako u předchůdce, snížila se hmotnost na příjemných 180 gramů.

Čtečka disponuje českým a slovenským menu, hardwarovými tlačítky (nejen) pro otáčení stránek a bohatou podporou formátů včetně PDF. Mezi benefity patří napojení na Dropbox, služba Send to Pocketbook (zasílání obsahu přes wi-fi), rozšíření microSD kartami a předinstalované slovníky. Funkčně mají Pocketbooky opravdu co nabídnout.
Doporučená koncová cena byla stanovena na 2499 Kč.

Hlavními rivaly e-book čtečky Basic Touch 2 jsou:

  • Kindle Touch 8 – základní čtečka od Amazonu se stejným rozlišením, horším panelem a absencí českého menu.
  • Bookeen Cybook Muse Essential – tato čtečka nabízí lepší rozlišení (a tedy ostřejší písmo), avšak menší funkční výbavu.

Pocketbook Basic Touch 2 bude asi fajn čtečka pro nenáročné uživatele, kteří získají lepší kontrast. To za drobný příplatek není málo. Pokud to však myslíte se čtením vážně, uvažujte spíše o čtečkách s nasvícením displeje (ze stejné „stáje“ Touch Lux 3, Touch HD).

O autorovi

Tomáš
Tomáš 192 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 4 komentářů

Pocketbook chystá Inkpad 3

Jistě i tomu nejméně vnímavému člověku došlo, že čtečky elektronických knih jsou v drtivé většině vybaveny „pouze“ 6″ displejem. Má to své důvody, tyto e-book čtečky jsou dobře přenosné, lehké,

Hlavní stránka 0 komentářů

Získejte audioknihu zdarma!

Máte rádi audioknihy? Nebo s nimi ještě nemáte žádnou zkušenost a říkáte si, že by bylo fajn to napravit? Získejte super audioknihu v hodnotě až 299 Kč zcela zdarma! Stačí

Hlavní stránka 0 komentářů

Nejprodávanější e-booky v ČR za duben 2015

Svaz českých knihkupců a nakladatelů měsíčně zveřejňuje statistiku nejlépe prodávaných titulů v elektronické podobě, tzv. bestsellerů. Nejprodávanější ebooky v dubnu 2015 byly: Autor Název Nakladatelství Jo Nesbo Policie Kniha Zlín kolektiv

0 komentářů

Zatím žádné komentáře!

Můžeš být první, napiš svůj komentář!

Komentuj