Nová základní čtečka Amazon Kindle

Nová základní čtečka Amazon Kindle

Dnes byla veřejně představena nová čtečka Kindle. Novinku mimo jiné výrobce avizoval emailem na své zákazníky a ode dneška ji najdete také např. na „americké“ stránce Amazonu. Nový Kindle lze již objednat, ale první kusy budou expedovány až 7. července 2016. Čtečka elektronických knih Kindle 6 Touch má tedy nástupce a v krátkém čase proběhne doprodej, stejně tak jako čeká výprodej kategorie pouzdra pro Kindle 6 Touch.

V podstatě jediný viditelný a avizovaný rozdíl mezi novou a starou verzí nejlevnějšího Kindlu je štíhlejší a lehčí tělo. Přiznejme si, že v těch rozměrech byla minulá generace dobrý propadák (velké tlusté lehké tělo, jako by uvnitř nic nebylo a čtečka byla zbytečně „dutá“). Nový Kindle je na tom o něco lépe.

Váha Výška Šířka Hloubka
Kindle 6 Touch 191g 169 mm 119 mm 10,2 mm
Nový Kindle 161g 160 mm 115 mm 9.1 mm

Kindle 7 Touch

Bohužel se nezměnilo rozlišení (167ppi), ani typ displeje (starší E-Ink Pearl). Samozřejmě chybí nasvícení.

Méně inzerovanou funkcí je VoiceView, který (jak jsem snad správně pochopil), umožňuje text-to-speech přes propojení s bluetooth reproduktory/sluchátky.

K dispozici mají být dvě barevné varianty Kindlu, černá a bílá. Cena v USA je nastavena na $79.99 (cca 1964 Kč).

Bohužel nový základní Kindle není rozhodně žádný zázrak. Pokud zůstaneme u nenasvícených e-book čteček, doporučil bych spíše Bookeen Cybook Muse Essential, která má kontrastnější displej E-Ink Carta s HD rozlišením. Jinak v dnešní době doporučuji čtečky s nasvícením displejem, tyto low-end čtečky s archaickým rozlišením a bez nasvícení displeje nemá smysl kupovat (funkční ani ekonomický).

O autorovi

Tomáš
Tomáš 188 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka

Lepší podsvícení u čtečky Kobo Aura One

Kobo Aura One je první e-book čtečka se skoro osmipalcovým (7,8″) E-Ink Carta displejem a navíc ještě s nejvyšším rozlišením 300 ppi. Při tak velké úhlopříčce není jiná čtečka, která by

Ebook čtečky

Onyx Boox AfterGlow 2 – nadějné spojení ebook čtečky a tabletu

Na tomto blogu, stejně jako v e-shopu, se zabývám jen pravými ebook čtečkami, tedy čtečkami elektronických knih s displejem na bázi elektronického inkoustu (E-Ink). Počas let, kterým se čtečkám věnuji,

Tipy/Triky/Návody

Ebook čtečka s českým předčítáním textu (TTS neboli text-to-speech)?

Aktualizace 10. 6. 2017 – čtečka popisovaná v článku se již nevyrábí/neprodává, její místo aktuálně zaujala čtečka C-Tech Lexis, viz článek. Pokud hledáte ebook čtečku s E-Ink displejem a funkcí