Nová základní čtečka Amazon Kindle

Nová základní čtečka Amazon Kindle

Dnes byla veřejně představena nová čtečka Kindle. Novinku mimo jiné výrobce avizoval emailem na své zákazníky a ode dneška ji najdete také např. na „americké“ stránce Amazonu. Nový Kindle lze již objednat, ale první kusy budou expedovány až 7. července 2016. Čtečka elektronických knih Kindle 6 Touch má tedy nástupce a v krátkém čase proběhne doprodej, stejně tak jako čeká výprodej kategorie pouzdra pro Kindle 6 Touch.

V podstatě jediný viditelný a avizovaný rozdíl mezi novou a starou verzí nejlevnějšího Kindlu je štíhlejší a lehčí tělo. Přiznejme si, že v těch rozměrech byla minulá generace dobrý propadák (velké tlusté lehké tělo, jako by uvnitř nic nebylo a čtečka byla zbytečně „dutá“). Nový Kindle je na tom o něco lépe.

Váha Výška Šířka Hloubka
Kindle 6 Touch 191g 169 mm 119 mm 10,2 mm
Nový Kindle 161g 160 mm 115 mm 9.1 mm

Kindle 7 Touch

Bohužel se nezměnilo rozlišení (167ppi), ani typ displeje (starší E-Ink Pearl). Samozřejmě chybí nasvícení.

Méně inzerovanou funkcí je VoiceView, který (jak jsem snad správně pochopil), umožňuje text-to-speech přes propojení s bluetooth reproduktory/sluchátky.

K dispozici mají být dvě barevné varianty Kindlu, černá a bílá. Cena v USA je nastavena na $79.99 (cca 1964 Kč).

Bohužel nový základní Kindle není rozhodně žádný zázrak. Pokud zůstaneme u nenasvícených e-book čteček, doporučil bych spíše Bookeen Cybook Muse Essential, která má kontrastnější displej E-Ink Carta s HD rozlišením. Jinak v dnešní době doporučuji čtečky s nasvícením displejem, tyto low-end čtečky s archaickým rozlišením a bez nasvícení displeje nemá smysl kupovat (funkční ani ekonomický).

O autorovi

Tomáš
Tomáš 188 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Tipy/Triky/Návody

Jakou e-book čtečku na Vánoce 2016

Letos článek o výběru e-book čtečky pod stromeček píšu s dostatečným předstihem, aby výběr e-book čtečky měli ulehčený i ti, kteří dárky shánějí dostatečně dopředu :-) Vím dokonce o čtečce

Ebook čtečky

Amazon Kindle 6 – otázky a odpovědi

Již zanedlouho budu mít Amazon Kindle 6 v rukou. Pokud se chcete o této nové ebook čtečce něco dozvědět, ptejte se ve fóru – v tématu zkušenosti s Amazon Kindle

Hlavní stránka

Pocketbook Inkpad 2

Byl oficiálně zveřejněn Pocketbook Inkpad 2. Vypadá jako původní Inkpad, ale v trošku jiném těle. Není tedy o čem moc psát, protože rozdílů je velmi málo. Připomenu, že před skoro dvěma roky