Nová základní čtečka Amazon Kindle

Nová základní čtečka Amazon Kindle

Dnes byla veřejně představena nová čtečka Kindle. Novinku mimo jiné výrobce avizoval emailem na své zákazníky a ode dneška ji najdete také např. na „americké“ stránce Amazonu. Nový Kindle lze již objednat, ale první kusy budou expedovány až 7. července 2016. Čtečka elektronických knih Kindle 6 Touch má tedy nástupce a v krátkém čase proběhne doprodej, stejně tak jako čeká výprodej kategorie pouzdra pro Kindle 6 Touch.

V podstatě jediný viditelný a avizovaný rozdíl mezi novou a starou verzí nejlevnějšího Kindlu je štíhlejší a lehčí tělo. Přiznejme si, že v těch rozměrech byla minulá generace dobrý propadák (velké tlusté lehké tělo, jako by uvnitř nic nebylo a čtečka byla zbytečně „dutá“). Nový Kindle je na tom o něco lépe.

Váha Výška Šířka Hloubka
Kindle 6 Touch 191g 169 mm 119 mm 10,2 mm
Nový Kindle 161g 160 mm 115 mm 9.1 mm

Kindle 7 Touch

Bohužel se nezměnilo rozlišení (167ppi), ani typ displeje (starší E-Ink Pearl). Samozřejmě chybí nasvícení.

Méně inzerovanou funkcí je VoiceView, který (jak jsem snad správně pochopil), umožňuje text-to-speech přes propojení s bluetooth reproduktory/sluchátky.

K dispozici mají být dvě barevné varianty Kindlu, černá a bílá. Cena v USA je nastavena na $79.99 (cca 1964 Kč).

Bohužel nový základní Kindle není rozhodně žádný zázrak. Pokud zůstaneme u nenasvícených e-book čteček, doporučil bych spíše Bookeen Cybook Muse Essential, která má kontrastnější displej E-Ink Carta s HD rozlišením. Jinak v dnešní době doporučuji čtečky s nasvícením displejem, tyto low-end čtečky s archaickým rozlišením a bez nasvícení displeje nemá smysl kupovat (funkční ani ekonomický).

O autorovi

Tomáš
Tomáš 189 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Ebook čtečky

PocketBook InkPad 840 – otázky a odpovědi

Pokud máte dotaz(y) na PocketBook InkPad, můžete je(j) položit na fóru v PocketBook InkPad – otázky a odpovědi. Ptejte se na cokoliv z praxe. Neptejte se na dostupnost a neptejte

Tipy/Triky/Návody

Amazon Kindle Paperwhite 2 – update firmware 5.4.5

Před pár dny vydal Amazon pro čtečku Kindle Paperwhite 2 update firmware. FW s označením 5.4.5 přináší tři nové funkce. Troufám si tvrdit, že tato aktualizace není nijak převratná či zajímavá,

Tipy/Triky/Návody

Jak nainstalovat české předčítání do čtečky C-Tech Lexis

Čtečka elektronických knih C-Tech Lexis je v současné chvíli asi jediná čtečka s displejem na bázi elektronického inkoustu (E-Ink), která umožňuje předčítání textu v češtině. Co to obnáší, jsem popsal