Musíme si pomáhat – výpomoc pro Mall.cz

Musíme si pomáhat – výpomoc pro Mall.cz

Něco jako otevřený dopis…

Vážený obchodní dome Mall.cz, jeho emailové automaty a pracovníci…dne 13. 2. 2015 v 23:58 hod. jste mi emailem potvrdili přijetí požadavku skrze formulář na vašem e-shopu. O dvě minuty později jsem byl informován o přijetí ticketu s tím, že se co nejdříve ozvete, maximálně do dvou pracovních dní. Je úterý 17. kolem 18. hodiny a odpověď jsem nedostal.

Mall ticket

Potvrzení přijetí požadavku

Abych Vás znovu uvedl do problému, ozval jsem se vám skrze nedovolené použití mé fotografie. Jedná se o tuto fotografii, kterou jsem si vyfotil pro účely recenze na čtečku eReading.cz 4 Touch Light.

Původní fotografie čtečky eReading.cz

Původní mnou vytvořená fotografie

U vás pak fotografie vypadá takto:

Ukradena fotografie - erading. / mall

Moji fotku použili v Mall.cz! Hurá!

  • Chápu, že čtečku teď nemáte skladem a nemůžete si ji tedy nafotit sami.
  • Chápu, pokud byste neměli lidskou kapacitu na focení produktů. Vím, kolik nafocení zabere času (a nezdá se to!), protože do svého e-shopu (a na blog) si produkty sám fotím.
  • Chápu, pokud šetříte a nemáte na vybavení. Já si sice musím vystačit jen s fotoaparátem a druhou stranou nástěnného kalendáře (zde tedy s novinami, ale byl to umělecký záměr), ale fotoaparát také není zadarmo a člověk si na něj musí vydělat. Takže chápu, pokud kšefty nejdou a na foťák nemáte. Já jsem asi půl roku používal starý foťák od kamaráda (díky Zbyňo).
  • Chápu, že produkt umístěný na novinách nevypadá profesionálně a nehodí se vám lidově řečeno do krámu a proto jste museli noviny z fotky vyříznout. To že na novinách byl i vodoznak, je jistě nepodstatný detail, který s tímto nesouvisí, až se skoro stydím, že mne to vůbec napadlo.

NAPROSTO TO VŠECHNO CHÁPU! A nějak se mi vás za ty čtyři dny zželelo. A proto jsem se rozhodl, milý Mall.cz, Vám pomoci. Moje pomoc spočívá ve dvou rovinách. První je skoro hmotná výpomoc. Druhá je trocha, když to přeženu, know-how. Jelikož provozuji e-shop aXOs.cz – specialista ne ebook čtečky a navíc do toho píšu tento blog, tak bohužel nemám čas, abych prošel všechny ebook čtečky ve vaší nabídce. Ale když už jsem byl u té éridingové čtečky, řekl jsem si, že s mou pomocí její produktovou stránku ještě vylepšíte! Neděkujte, nejásejte, já být šťastný, když vy šťastní!

Po dvou pracovních dnech bez reakce je mi jasné, že o fotku opravdu stojíte a chcete ji používat i nadále. Fajn. Nicméně zdá se mi, že ty ořezané okraje knihy nevypadají úplně profesionálně. Proto jsem čtečku s knihou vyfotil znovu, nyní bez novin, abych vám usnadnil ořez. Ale ten, jak už víme, umíte, to se musí nechat. Tuto fotografii MŮŽETE POUŽÍT u detailu produktu. Zbylé z mé recenze jste nepoužili, tak se vám asi nelíbí. Nebudu se tedy zdržovat přefocováním, ale slibuji, že se polepším a snad budu mít příště u vás více želízek v ohni.

Všiml jsem si dvou vyloženě nešťastných informací, které máte uvedeny u této čtečky. Rád bych Vám pomohl vylepšit i tuto stránku prezentace. Je mi jasné, že v týmu nemůžete mít někoho, kdo zboží viděl či dokonce používal, nedejbože tomu rozuměl. Že ke čtečce se dostal nejblíže asi skladník – a ten se chudák teď dívá na prázdný regál a nepomůže. Ale nebojte, spolu to dáme dohromady, bude to rychlovka, jednoduchými úpravami vylepšíte kvalitu produktové fotografie o celé řády.

Uvádíte běžnou cenu 3 999 Kč. Zcela jistě jde pouze o nechtěnou dezinformaci, malou chybičku, která vám proklouzla mezi prsty. Vždyť čtečka se skoro všude od uvedení na trh prodává za cenu 3499 Kč. Viz třeba graf z Heureky.  Super je, že to teď můžete jednoduše opravit! Blbý sice je, že když to opravíte, návštěvník vašich stránek nebude mít pocit, že dostává něco výhodného – sleva 550 Kč je přeci jen už dobrá pobídka a teď sleva nebude. Bohužel s tím zatím pomoci neumím, ale zcela jistě vám jde o to, aby měl zákazník pravdivé údaje a nemyslel si, že jej chcete napálit. A to tímto zařídíte.

Graf ceny produktu eReading.cz 4 Touch Light poskytuje server Heureka.cz

U čtečky inzerujete přehrávání hudby. Bohužel vás nepotěším, není to pravda. Čtečka hraje asi tak jako když si pouštím vinylovou desku na propisovací tužce. Tato nesprávná informace je nešťastná o to víc, že ji vydal sám výrobce/dovozce před víc jak třemi měsíci. Vy za to samozřejmě nemůžete a asi si teď brbláte „komu se má setsakra práce věřit, než technickým specifikacím od výrobce?“. Inu někdo to zjistí hned, někdo za tři měsíce a někdo třeba vůbec. Vy šťastlivci!

Mall - špatný popisek u čtečky eReading.cz 4 Touch Light

Špatný popisek u čtečky eReading.cz 4 Touch Light

 

Snad pan Jiří P. netápe, kde do čtečky zapojit sluchátka :-(

koupil_mall

You are welcome! Ale příště už sami prosím.

PS. A děkuji. S vaší pomocí jsem si uvědomil, že bych měl také nějaké fotografie přidat na svůj e-shop. Mám u inkriminované čtečky pouze tři fotografie, to je málo. Uznávám a taktéž napravuji.O autorovi

Tomáš
Tomáš 199 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Nezařazeno 13 komentářů

PocketBook 630 Sense (Fashion) – čtečka se senzorem okolního světla a Kenzo krytem

Letošní (na poměry čteček elektronických knih) smršť nových modelů od PocketBooku ještě neskončila. Brzy tento 4. největší výrobce ebook čteček na světě, představí další novou čtečku elektronických knih. Po představení

Nezařazeno 9 komentářů

Vyplatí se e-knihy? Aneb srovnání cen knih

Věčné debaty a otázky: jsou e-knihy levnější než tištěné, proč nejsou levnější o více, vyplatí se e-knihy, vyplatí se nákup ebook čtečky? Debata dle mého nekonečná, ale zkusme si udělat

Nezařazeno 1 komentář

Magnetická ebook čtečka PocketBook Ultra 650

Připravil jsem krátké video s představením nové funkce čtečky PocketBook Ultra 650 + návrh na další využití této ebook čtečky (vtípek)… PocketBook Ultra podporuje funkci Sleep Co si uvědomuji, tak

1 komentář

Komentuj