Koncept ebook čtečky s dvěma obrazovkami – Flipbook

Koncept ebook čtečky s dvěma obrazovkami – Flipbook

Čas od času přijde na svět netradiční nápad, jak využít displeje E-Ink (elektronický inkoust). Máme už třeba mobilní telefon s E-Ink displejem, mobilní telefon se sekundárním E-Ink displejem, jakési kryty na zadní stranu telefonu (např. CoverReader od PocketBooku), které lze využít jako druhý displej na čtení textů a teď na svět přišel koncept čtečky s duální obrazovkou.

Flipbook

Ta jde doslova proti proudu snahy klasických výrobců čteček, kteří se snaží na trh uvádět menší a lehčí zařízení. Koncept Flipbook opravdu připomíná klasickou knihu. Většími rozměry, rozevírací konstrukci a dvěma stranami pro čtení. Mezi dvěma obrazovkami je pás s ovládacími tlačítky.

Jistě se najdou výhody i nevýhody takovéto koncepce. Co říkáte vy, uvítali byste takovou čtečku? A proč? Nebo zůstanete u klasické ebook čtečky?

O autorovi

Tomáš
Tomáš 194 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 0 komentářů

Sony končí s ebook čtečkami

Sony oficiálně oznámila, o čem již delší dobu spekulovali všichni ti, kteří sledovali dění okolo ebook čteček (mj. předpovězeno i zde na blogu v únorovém článku o uzavření obchodů Reader

Hlavní stránka 0 komentářů

Jak vybírat e-book čtečku – rádce s výběrem čtečky elektronických knih (1. část)

Chcete pořídit svou první e-book čtečku a vůbec se v této problematice neorientujete? Nezoufejte, v článku vám poradím podle čeho vybírat, na co se zaměřit a na co si dát

Ebook čtečky 4 komentářů

Nový low-end Kindle pro rok 2014

Aktualizace 26. 9. 2014: Amazon nakonec na svých stránkách změnil specifikaci nové čtečky Kindle, respektive specifikaci displeje. Čtečka nebude mít displej E-Ink Carta, ale starší E-Ink Pearl, který byl i

5 komentářů

 1. Peto
  Únor 11, 21:58 Odpovědět

  Prijde mi to trosku zbytocne uz len z principu fungovania citacky – druhy displej resp. podsvietenie bude minat baterku zbytocne kedze citam iba jednu stranu; nehovoriac o prenasani, skladnosti, hrubke, velkosti a hmotnosti takehoto zariadenia. Jedinu vyhodu vidim v robusnosti a dobrom zabezpeceni jedneho displeja druhym ked sa zaklapnu. Ale ako koncept preco nie? :-) V tomto pripade si ale radsej zoberiem so sebou staru dobru knihu. Ma rovnake vlastnosti…

 2. Kája
  Únor 19, 17:24 Odpovědět

  Je to milé, roztomilé a zajímavé :) Jestli to bude praktické to netuším. Potíž bude asi hmotnost. Ovšem kdyby mi ji někdo nabídl levně nebo zdarma, bral bych to :) Procesor to má asi jen jeden, jak je to s baterií a výdrží?

  • Tomáš
   Únor 19, 18:22 Odpovědět

   Je to jen koncept. Podobně jak si někdo nakreslí nové auto na papír :-) Říká se „nikdy neříkej nikdy“ a třeba za pár let, kdo ví… :-)

   • Kája
    Únor 20, 13:21 Odpovědět

    Oprava: jak to má ten koncept s konceptovou baterií a konceptovým procesorem? :D

    • Kája
     Duben 06, 13:15 Odpovědět

     hm, můj nesrozumitelný dotaz směřoval k tomu, jestli je známo, zda koncept uvažuje že každá půlka má svůj vlastní procesor a baterii, tedy dvě samostatné spárované čtečky a nebo by to řídil jeden procesor a bylo víc místa na baterie, které by byly v obou polovinách atd. to jen k dovysvětlení toho hloupého dotazu.

Komentuj