Kindle 6 Touch v bílé barvě – pro asijské trhy

Kindle 6 Touch v bílé barvě – pro asijské trhy

Běžně se setkáváme s ebook čtečkami s tělem v tmavých barvách – černé či v 50 odstínech šedé :-) Snad jen čtečky od Pocketbooku jsou většinou minimálně v tmavé a světlé variantě a u tohoto výrobce ebook čteček se nebojí i větších výstřelků, např. modrofialová vodotěsná Aqua nebo metalicky zelená Ultra. Pokud razíte heslo „modrá je dobrá“, bude se vám líbit Onyx Boox Classic, nedotyková levná čtečka s HD displejem.

Jistá konzervativnost výrobců může být dána tím, že zákazníci černou barvu většinou preferují z důvodů praktických. Nešpiní se tolik (respektive to nejde vidět :-), nežloutne a také méně odráží sluneční záření, byť samozřejmě svoji roli hraje i to, zda jde o lesklý či matný povrch. Může za tím být také snaha výrobců ukazovat čtečky v lepším světle – E-Ink displeje nejsou úplně bílé a výrobci na to nechtějí uživatele zbytečně upozorňovat kontrastem šedého pasivního (tj. bez nasvícení!) displeje s bílým okrajem. Opačné srovnání přeci jen vypadá lépe :-) Přitom ať už srovnáváte to nebo ono, jde samozřejmě o optický klam. Výroba barevných čteček je dle mého zase ekonomický risk, lepší je vyrábět jen černou, než řešit, že růžová a zelená nejdou na odbyt a jsou jich plné sklady.

Poslední modely ebook čteček od firmy Amazon byly vždy tmavé, na rozdíl od vůbec prvních čteček značky. To se nyní mění, alespoň v Číně a Japonsku bude dostupná bílá verze čtečky Amazon Kindle 6 Touch, tedy aktuálního nejnižšího modelu. Tu můžete v černé zakoupit v  zajímavé akci.

Amazon Kindle 6 Touch white

Bílá, respektive „slonová kost“ se týká jen Kindle sedmé generace (v ČR Kindle 6 Touch), další vyráběné Amazonem, tedy Kindle Paperwhite 2 i Kindle Voyage zástávají jen v původních barvách.

Amazon Kindle 6 Touch

Pokud rozumíte „rozsypanému čaji“, můžete objednat bílou Kindle 6 zde. Osobně v dovoz bílého Kindle 6 Touch na EU trhy nebo jeho v jeho prodejní úspěch nevěřím. Je to čtečka už v černé dost „bulky“, vypadá relativně zbytečně velká a hlavně tlustá, zvlášť když ji vezmete do rukou  – je lehčí, než vypadá a z toho asi pramení onen pocit. Bílá toto musí ještě podtrhnout, navíc jsme národ konzerv :-) Ale co já vím, třeba bílou čtečku Kindle 6 Touch časem najdete i v nabídce českých e-shopů a prodejen. Každopádně výrobce asi ví, co dělá, přeci jen asijské trhy si žádají odlišný přístup a frčí tam jiné trendy. Bílý Kindl ještě nic není :-)

Pokud chcete bílou základní dobrou čtečku, na výběr určitě máte, např. nedotykový PocketBook Basic 2 nebo dotykový PocketBook Basic Touch. Např. s červeným pouzdrem vytváří bílá čtečka líbivý kontrast.

Co vy, jaká by pro vás byla ideální barva nebo vzor čtečky? Chcete něco pestrého, nezvyklého, nebo dáváte přednost klasice? Upřednostňujete vzhled nebo praktičnost?O autorovi

Tomáš
Tomáš 193 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka 15 komentářů

E-book čtečka s českým předčítáním – C-Tech Lexis

Aktualizace 7/2018: do nových čteček Lexis již není možné české předčítání nainstalovat. Pokud sháníte e-book čtečku s předčítáním textu v češtině, blýsklo se na lepší časy. Dost dlouho taková nebyla

PocketBook svolává čtečky Touch LUX 2 z důvodu možných problémů s baterií

Specializovaný výrobce čteček PocketBook si zakládá na kvalitě svých produktů. Čtečky od tohoto výrobce celkem pravidelně vyhrávají různé testy, stejně jako získávají různé ocenění (např. PB Lux 2 dostal ocenění

Nejprodávanější ebooky v ČR za červen 2014

Svaz českých knihkupců a nakladatelů měsíčně zveřejňuje statistiku nejlépe prodávaných titulů v elektronické podobě, tzv. bestsellerů. Červen ovládl  humoristický román, ale velký zářez si připsal Jo Nesbo se svými detektivkami.

1 komentář

Komentuj