Ideální ebook čtečka pro rok 2016 – zafantazírujme si

Ideální ebook čtečka pro rok 2016 – zafantazírujme si

Před několika týdny jsem byl zástupcem nejmenované společnosti vyrábějící čtečky elektronických knih osloven jakožto „vybraný ebook expert“ (v uvozovkách cituji :-) s dotazy na ideální čtečku dnešní doby, respektive ideální ebook čtečku pro rok 2016. Nedostal jsem však povolení se s vámi podělit o to, co jsem do dotazníku uvedl. Přesto si myslím, že by toto téma nemělo zapadnout. Příspěvek jsem výrazně zkrátil a ořezal o podrobnosti. Myslím, že tak se vlk nažere a koza zůstane celá :-) Níže si můžete přečíst můj názor na společensky žádanou ebook čtečku a v diskuzi pod článkem uvést, jaká e-book čtečka by byla ideální pro vás. Co od čtečky chcete, co se má ve čtečkách zlepšit, co by se vám ve čtečkách líbilo? Jedná se o výhled na příští rok, proto se držte spíše při zemi a respektujte evoluční vývoj ;-)

1) Design – styl, rozměry, váha, ovládací prvky, materiály, barvy…

Moderní design (ať to je a bude cokoliv :-) – nové čtečky na trhu jsou OK – Amazon Voyage a Pocketbook Sense.  Nesmí být na úkor praktičnosti (ne lesklé plochy, ne plochy co řežou do dlaní). Menší rozměry, ale ať se dobře drží, lehké. Dobré zpracování – lícování, nevrzání. Dotykový displej + (klasická) TLAČÍTKA listování vpravo a vlevo od displeje (na přední straně). Barvy klasické (především tedy tmavá, nelesklá). Rychlé přístupné nastavení podsvícení.

2) Hardware – paměť, sensory, technologie

Hardware je jedno, hlavně, ať je to ve výsledku plynulé a rychlé. Spíš jít cestou optimalizace, než nabušeného hardwaru, který má za následek menší výdrž. Pokud tam výrobci nacpou nějaký senzor navíc, musí být hlavně funkční a tedy použitelný alespoň pro někoho (a ne nepoužitelný pro všechny). Dle mého nejsou žádné vychytávky nutné (tj. ne senzor jasu, ne acelometr, atd.). Poptávka je po čtečkách s audio výstupem + poptávka po českém hlase do TTS (viz článek ebook čtečka s českým předčítáním textu?).

3) Software – funkce, které chcete a vyžadujete. Chcete nějaké nové, chcete něco změnit?

Kvalitní software a podpora jsou velmi důležité. Software bez chyb, rychlá oprava bugů, otevřený systém pro reportování chyb. Jako velký bonus možnost vydání API a budou se dít věci – zadarmo a bez nutnosti výzkumu trhu a programování, jim vše dodělají fanoušci.

Ideální čtečka není přeplácaná čtečka

Vykašlat se na nějaké hardwarové vychytávky + blbiny. Přinést na trh čtečku se zvládnutým nasazením Carta displeje + odpovídající nasvícení a ničím to neposr….

Jak by podle Vás vypadala ideální čtečka? Klidně zajděte do větších podrobností. Uveďte také, co používáte za čtečku nyní!
Připomínám, že o čtečkách elektronických knih můžete diskutovat také na specializovaném fóru.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 189 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Recenze čteček

Recenze PocketBook Ultra 650 – 2. část

V této části recenze se podělím se zkušenostmi se čtením na čtečce PocketBook Ultra 650 a s používáním jejich dalších funkcí. Na začátek otázka…už jste četli první část recenze na

Ebook čtečky

Amazon Kindle Voyage v rukou – první dojmy z luxusní ebook čtečky

Recenzi na Amazon Kindle Voyage zde na blogu delší dobu neuvidíte, snad v roce 2015… Podělím se však s vámi o své vlastní zkušenosti z používání této luxusní čtečky elektronických

Hlavní stránka

Jaké jsou dojmy testerů EbookExpert.cz Tour 0 z PocketBook Touch Lux 3?

V půlce dubna jsem spustil nultý ročník EbookExpert.cz Tour – jedinečná šance vyzkoušet ebook čtečku PocketBook Touch Lux 3. Už podtitul napoví o co jde, ale shrnutí ve zkratce: nabídl jsem