Ideální ebook čtečka pro rok 2016 – zafantazírujme si

Ideální ebook čtečka pro rok 2016 – zafantazírujme si

Před několika týdny jsem byl zástupcem nejmenované společnosti vyrábějící čtečky elektronických knih osloven jakožto „vybraný ebook expert“ (v uvozovkách cituji :-) s dotazy na ideální čtečku dnešní doby, respektive ideální ebook čtečku pro rok 2016. Nedostal jsem však povolení se s vámi podělit o to, co jsem do dotazníku uvedl. Přesto si myslím, že by toto téma nemělo zapadnout. Příspěvek jsem výrazně zkrátil a ořezal o podrobnosti. Myslím, že tak se vlk nažere a koza zůstane celá :-) Níže si můžete přečíst můj názor na společensky žádanou ebook čtečku a v diskuzi pod článkem uvést, jaká e-book čtečka by byla ideální pro vás. Co od čtečky chcete, co se má ve čtečkách zlepšit, co by se vám ve čtečkách líbilo? Jedná se o výhled na příští rok, proto se držte spíše při zemi a respektujte evoluční vývoj ;-)

1) Design – styl, rozměry, váha, ovládací prvky, materiály, barvy…

Moderní design (ať to je a bude cokoliv :-) – nové čtečky na trhu jsou OK – Amazon Voyage a Pocketbook Sense.  Nesmí být na úkor praktičnosti (ne lesklé plochy, ne plochy co řežou do dlaní). Menší rozměry, ale ať se dobře drží, lehké. Dobré zpracování – lícování, nevrzání. Dotykový displej + (klasická) TLAČÍTKA listování vpravo a vlevo od displeje (na přední straně). Barvy klasické (především tedy tmavá, nelesklá). Rychlé přístupné nastavení podsvícení.

2) Hardware – paměť, sensory, technologie

Hardware je jedno, hlavně, ať je to ve výsledku plynulé a rychlé. Spíš jít cestou optimalizace, než nabušeného hardwaru, který má za následek menší výdrž. Pokud tam výrobci nacpou nějaký senzor navíc, musí být hlavně funkční a tedy použitelný alespoň pro někoho (a ne nepoužitelný pro všechny). Dle mého nejsou žádné vychytávky nutné (tj. ne senzor jasu, ne acelometr, atd.). Poptávka je po čtečkách s audio výstupem + poptávka po českém hlase do TTS (viz článek ebook čtečka s českým předčítáním textu?).

3) Software – funkce, které chcete a vyžadujete. Chcete nějaké nové, chcete něco změnit?

Kvalitní software a podpora jsou velmi důležité. Software bez chyb, rychlá oprava bugů, otevřený systém pro reportování chyb. Jako velký bonus možnost vydání API a budou se dít věci – zadarmo a bez nutnosti výzkumu trhu a programování, jim vše dodělají fanoušci.

Ideální čtečka není přeplácaná čtečka

Vykašlat se na nějaké hardwarové vychytávky + blbiny. Přinést na trh čtečku se zvládnutým nasazením Carta displeje + odpovídající nasvícení a ničím to neposr….

Jak by podle Vás vypadala ideální čtečka? Klidně zajděte do větších podrobností. Uveďte také, co používáte za čtečku nyní!
Připomínám, že o čtečkách elektronických knih můžete diskutovat také na specializovaném fóru.

O autorovi

Tomáš
Tomáš 188 Článků

Fanda do čtení a čteček elektronických knih. První moje čtečka byla Kindle 3 Keyboard dovezená z USA a od té doby se "vezu". Za několik let používání ebook čteček mi jich prošlo rukama dost :-) Píšu o ebook čtečkách, recenzuji je a také vedu internetový obchod specializovaný na ebook čtečky.

Další zajímavé články

Hlavní stránka

PocketBook Aqua – vodotěsná ebook čtečka

Vodotěsná zařízení nejsou žádnou novinkou, máme tu vodotěsné mobilní telefony, tablety, apod. Na vodotěsnost čteček, které často bereme s sebou na dovolenou, k přehradě, do bazénu či na pláž, výrobci

Ebook čtečky

Onyx Boox AfterGlow 2 – nadějné spojení ebook čtečky a tabletu

Na tomto blogu, stejně jako v e-shopu, se zabývám jen pravými ebook čtečkami, tedy čtečkami elektronických knih s displejem na bázi elektronického inkoustu (E-Ink). Počas let, kterým se čtečkám věnuji,

Recenze čteček

PocketBook Sense – exkluzivní česká recenze

Do rukou se mi dostala čtečka PocketBook Sense 630. Ta o které jsem psal loni v září v článku PocketBook 630 Sense (Fashion) – čtečka se senzorem okolního světla a