Uživatelský avatar
od jokabuki
#881 Smutná zpráva pro majitele čteček Pocketbook 622 Touch. V ČR existuje pouze jeden autorizovaný servis na tyto čtečky a ten již nemá naprosto žádné náhradní díly.
Takže v případě potíží sehnat jinou starou čtečku a použít z ní potřebný díl nebo zakoupit novou.
Uživatelský avatar
od jokabuki
#886 Screenshot - Snímek obrazovky

Funguje pokud je v menu Nastavení -> Mapování kláves -> Obecné klávesy -> Stiskněte tlačítko zap/vyp - zvoleno Snímek obrazovky

Stiskněte 2x po sobě (v asi 1/2 sekundovém intervalu) vypínací tlačítko. Snímek obrazovky se uloží do adresáře (složky) /screens ve formátu .bmp.

Lze zobrazit pomocí vestavěné aplikace Fotografie nebo zkopírovat přes USB do počítače.
Uživatelský avatar
od jokabuki
#887 Vlastní obrázky na ploše při zapnutí a vypnutí čtečky

Postup:
- v aplikacích spustit fotografie
- zobrazit fotku, kterou chcete přidat
- vyvolat horní menu klikuntím na spodní část fotky a v pravém horním rohu kliknout na šipku
- v menu, které se objeví, si stačí vybrat jestli danou fotku chcete dát aby se zobrazila při startu, nebo při vypnutí

Fotku aplikace uloží v potřebném formátu z původně barevné fotografie.
Uživatelský avatar
od jokabuki
#888 Refresh (obnovení) displeje

Občas se stane, že na obrazovce zůstávají pozůstatky předchozích zobrazení - takové jemné stíny a šmouhy. Pomůže vyvolání obnovy displeje (slangově "invertování"). To se při čtení provádí automaticky po nastaveném počtu stránek. Někdy ale "po sobě neuklidí" systémové dialogy, někdy zůstávají stíny po obrázcích v textu.

Obnovu displeje lze poměrně jednoduše vyvolat vložením záložky (a ev. jejím odstraněním) - stačí klepnout při čtení prstem v pravém horním rohu. Toto funguje jen při čtení knihy.

Další způsob je vyvolání a zrušení seznamu aktivních úloh. Využívá toho, že systém vyčistí obrazovku po vyvolání a skrytí seznamu úloh. Stačí stisknout 2x po sobě ikonku dvou překrývajících se obdélníčků v pravé části spodního stavového řádku. Při čtení je třeba ještě před tím ten stavový řádek vyvolat - je z nějakého nepochopitelného důvodu překryt řádkem s číslem stránky. Stačí stisknout ikonku stříšky v pravo dole. Takže při čtení 3x stisknout v místě stříšky, jinak 2x stisknout ikonku překrývajících se obdélníčků.
Uživatelský avatar
od jokabuki
#889 Čtení souborů ODT

Formát pro čtení dokumentů - ODT jako alternativa k DOC Přepnout soubor kniha.odt na kniha.odt.epub. V některých případech se tak může otevřít v jednom z programů, které PocketBook poskytuje. (podržím prst na knížce, případně na tlačítku OK a z menu vyberiem "otevřít" a vybrat fbreader nebo epubreader nebo coolreader (je-li nainstalován)) Vychází z toho, že oba formáty, stejně jako epub jsou vlastně zipované adresáře s xml (html) soubory. Ale tam podobnost končí, takže to nefunguje vždy a všude.
Uživatelský avatar
od Aleš
#902 Nevíte někdo, zda na PB622 existuje nějaké pouzdro s osvětlením, které by za něco stálo? :) Nebo je lepší lampička?
Uživatelský avatar
od jokabuki
#909 Já jsem ještě nikdy nic podobného nezkoušel. Zatím si rozsvítím světlo. Podívej se na nějaké rady do googlu.