Uživatelský avatar
od DreamR
#749 Dobrý den, mám problém se svojí rok a něco starou čtečkou. Knihy do ní nahrávám prostřednictvím manažeru Calibre. Jednou se mi stalo, že po odeslání více knih do čtečky, v ní byly viditelné jenom některé. Od té doby mi nejdou žádné další odeslat. Calibre je údajně odešle a poté je zobrazuje jako nahrané ve čtečce ale tam se mi nezobrazují. Ve čtečce má poslední FW a zkoušel jsem ji spoustu různých verzí Calibre a dokonce i jiný počítač a kabel ale je to stále stejné. Ve čtečce mám cca 2,6 GB volného místa a už nemůžu přidávat knihy. Hard reset se mi zatím dělat nechce protože tam mám pracně vytvořenou knihovnu. Děkuji za případné rady.
Uživatelský avatar
od MILA1977
#1058 dobrý den, jak zjistím správný formát kindle pocketbook e-mail, moc se mi nedaří zasílání knih, někdy se zadaří, ale po strastiplných procedurách. Teď jsem zakoupila 4 knihy, z toho 2 už jsou ve čtečce a 2 ne???
Amazon Kindle 3 2016 bílý
objednávka č 9447 ze dne 18.12.2016
Uživatelský avatar
od tomasb
#1059 Dobrý den,

pro zaslání e-knih využíváte svůj email (tzn. pošlete sama sobě email, např. ze Seznamu na Kindle) nebo přímo nějakou službu, která to podporuje napřímo? (např. obchod s e-booky pošle e-knihu do vaší čtečky)?
Uživatelský avatar
od MILA1977
#1060 Dobrý den, např. Kosmas mně po zaplacení pošle na můj mail v seznamu soubor, odtud to stahuji do čtečky přes kabel, potvrdim stáhnout a teď je tam na výběr e pub, mobi, pdf,. Teď jsem vyzkoušela všechny 3 a nejde to.

Pamatuji si, že úplně na začátku mně odešla kniha sama do čtečky i bez kabelu.
Pěkně v tom plavu.
Uživatelský avatar
od MILA1977
#1061
tomasb píše:Dobrý den,

pro zaslání e-knih využíváte svůj email (tzn. pošlete sama sobě email, např. ze Seznamu na Kindle) nebo přímo nějakou službu, která to podporuje napřímo? (např. obchod s e-booky pošle e-knihu do vaší čtečky)?


Prosím, jaká služba posílá knihu rovnou do čtečky? Díky
Uživatelský avatar
od tomasb
#1062 Pokud máte k dispozici soubor s e-knihou a "plavete v tom", tak pro Vás bude nejjednodušší soubor (e-knihu) do čtečky nahrát USB kabelem. Tím kterým čtečku předpokládám nabíjíte a který byl v balení (nebo jakýkoliv jiný vhodný).

Pravděpodobně si pletete "stáhnout" z emailu s tím, co vlastně potřebujete udělat. Pokud jste na počítači, dáte v emailové schránce "stáhnout" e-knihu, tak se Vám stáhne do počítače (ne do čtečky) soubor s e-knihou, tudíž jej musíte nějakým způsobem z počítače do čtečky dostat.

a) Soubor z počítače do čtečky nahrajete kabelem. U čteček Kindle MUSÍ BÝT NAHRANÝ DO SLOŽKY "Documents" a nikde jinde. Formát souboru podporuje MOBI. Operaci můžete provést v Průzkumníku ve Windows, není třeba žádné speciální vybavení a programy.

b) Nahráním přes email. Čtečku musíte mít zaregistrovanou, musíte tedy mít "Kindle email". Pak si můžete ze své soukromé emailové schránky (Seznam, Centrum, atd.) poslat daný soubor na adresu "Kindle email" (např. mojectecka@kindle.com)
Zprovoznění a nastavení je celé anglicky na stránkách Amazonu, tudíž předpokládám, že bude vhodnější, pokud se pro tuto cestu rozhodnete, si někoho se znalostí angličtiny přizvat k ruce.
Zmiňujete Kosmas, ten to má popsané zde - https://www.kosmas.cz/info/kindle-mail/