od blackmagicman
#9 Čaute, mám dotaz zda jde úplně vypnout podsvcíení displeje u Paperwhite 2? Vždyť to musí brát baterku ne?
Uživatelský avatar
od tomb
#11 Ahoj, baterku to žere minimálně (na nejnižší úroveň podsvícení) a vypnout úplně to bohužel nejde, jen hodně ztlumit.
Podle mě je to něco jako marketingový trik - hele, jak je náš displej úžasně kontrastní :-)
od blackmagicman
#25 Aha díky.

Ještě mám jeden problém, přikoupil jsem pouzdro. Při delším podržení tlačítka na zapnutí se čtečka úplně nevypne, ale zobrazí okno s nabídkou "Cancel", "Restart", "Screen Off". Když dám "Screen Off" tak se displej vypne. Když ho zavřu do obalu a s obalem zahýbu, displej se zapne a po chvilce vypne. Jak ale obal otevřu displej se zapne. Jedná se o závadu, dá se čtečka úplně vypnout?
Uživatelský avatar
od tomb
#27 Pravděpodobně máš pouzdro s funkcí Sleep. Takové pouzdro funguje tak, že když pouzdro zavřeš, čtečka se uspí, když pouzdro otevřeš, čtečka se probudí do aktivního stavu. I z tohoto důvodu se čtečka Paperwhite 2 úplně vypnout prostě nedá.
od blackmagicman
#28 Díky, je to tak :-)
Jen ze zvědavosti, jak to funguje? Vždyť pouzdro není se čtečkou propojeno žádnými kontakty. Jak to pozná?
Uživatelský avatar
od tomb
#29 V desce pouzdra je skrytý magnetek, naopak v Kindlu je detektor magnetického pole.
Po přiblížení magnetku k detektoru se spustí akce, naopak při absenci magnetu taktéž. Jednoduché :-) Mají to tak myslím i tablety Apple. Je to návyková funkce, která hodně usnadňuje používání. Člověk si rychle zvykne ;-)

Pouzdra pro Kindle Paperwhite 2 http://axos.cz/pouzdra-pro-amazon-kindl ... hite-2-a11 s funkcí uspání mají v popisu uvedenou funkci Sleep/WakeUp.