Uživatelský avatar
od Petufo
#910 Nějaké info o HD 3? Nejen, kdy bude na trhu, ale hlavně jestli ho už někdo měl v ruce a jestli za to stojí? :-)
Uživatelský avatar
od tomasb
#912 Ad dostupnost: do (celé) ČR přijde za pár dnů 40ks čteček. Další kusy o týden později.
Jestli stojí za co? :-)
Uživatelský avatar
od tomasb
#922 Reakce jednoho zákazníka:

"je to par dni co mi od Vas prisla nova citacka Pocketbook Touch HD 3. Je to uz moja niekolka citacka od pocketbooku(Touch, Touch Lux, Touch HD, HD2 a teraz HD3).
Zo vsetkymi som bol/som velmi spokojny.
.....
PS: Na novej Touch HD 3 uz citam a je to super!"
Uživatelský avatar
od Martink
#927 Mám přímé srovnání s HD2, kterou má a používá přítelkyně

  • rychlost čtečky - generační rozdíl, konečně je to z mého pohledu intuitivně použitelné - z toho jsem doslova nadšený. Start čtečky + otevření poslední otevřené knihy je do cca 1 - 2s, reakce na ovládání je okamžitá.
  • displej - zobrazení - super, tady bez výhrad - už HD2 je super a HD3 na tom nic nezhoršuje.
  • displej - dotek - velký pokrok, zvolená technologie je super a reaguje i na letmý dotek - spolu s rychlostí čtečky je tohle obrovský posun v ovladatelnosti. Ovládání je přesné a citlivé i v rozích, kde na HD2 s tím bývá problém. Nemá tak vysokou hranu rámečku kolem displeje a ovládání v rozích je tak MNOHEM lepší. S výhradami se dá v seznamu knih listovat posunem, u HD2 to je spíše parodie na mobil.
  • displej - překreslování - díky rychlosti se zlepšilo i toto, je to rychlejší, méně rušivé při čtení
  • tlačítka - HD2 - no tak k těm mám spousty výhrad, HD3 jsou skvělé.
  • design - obrovský posun - HD2 vypadá plastově po všech stránkách, tlačítka ne úplně sedí, okraje jsou takové humpolácké. HD3 je na pohled skvělý kousek.

Pokud to někdo chce jako první čtečku, rozhodně ANO. Pokud to někdo chce jako upgrade jiné čtečky, také ANO, já bych to jednoznačně volil i jako upgrade z HD2.
Uživatelský avatar
od Petufo
#928 Díky za ohlasy. Nakonec jsem do ní šel a rozhodně nelituji. Těžko mohu srovnávat, když jsem měl v ruce jen nějaké kousky v obchodech, ale nic jsem pořádně nevyzkoušel. Vlastně jediné, co mi vadí je divně fungující RSS - prostě pak zobrazuje HTML kód a ne nějaký smysluplný seznam nových zpráv. Nevím jestli něco nedělám špatně, ale prozatím jsem na to nepřišel.
Druhá věc jsou slovníky. Ten anglicko-český, co v čtečce byl, je vcelku OK. Horší je to s jinými jazyky. Uvítal bych německo-český, ale v čtečce je jen německo-anglický ještě s dost omezenou zásobou. Ještě prošmejdím fórum ohledně této věci, tak se zatím nebudu ptát, jestli nevíte, kde sehnat obstojný německo-český slovník, ale možná se s tím dotazem vrátím :-)