Uživatelský avatar
od Mark
#795 Za mě:
- co jsem zatím vyzkoumal je, že mám nastaveno pro otevírání po tapu na knihu v sekci Knihovna nebo Úložiště, jako hlavní reader Onyx Reader (zobrazí se mi pak takto otevřené knihy v rozečtených na úvodní obrazovce. Pak už dlouhým stiskem na obálku si zvolím případně tento nebo jiný reader. Ještě jsem si nastavil v Nastavení / Systém /Uživatelská nastavení, dole pod názvem Domovská stránka(Homepage).... místo zobrazení Zobrazovat nově přidané knihy, jsem si zvolil volbu Zobrazovat naposledy čtené knihy (resp.takto mám dopředu předpřipravené ty které jsem nepřečetl ale jen otevřel a teprve chci číst - některé jsou totožné s horní "Právě čtu", může jich být ale více a slouží i jako svého druhu historie otevíraných knih :)

- Na úvodní obrazovce mám díky tomu tedy nahoře co právě čtu (lze vymazat klikem v pravém horním rohu!) a v dolní polovině úvodní obrazovky mám ty knihy co jsem otevřel v poslední době = několik předpřipravených ke čtení - i když se to jmenuje "Naposledy čteno"

1. Onyx Reader - supr s cizojazyčným slovníkem, ale jak to vypadá asi neumí si pamatovat nastavení řádkování a fontů ani předčítání TTS v anglině mi u něj nejde zatímco v Neo readeru předčítání funguje (musel jsem si celou čtečku menu změnit z češtiny do angliny a doinstalovat Text to speech zdarma z Google obchodu). Pro hlasité přečtení označeného slova stačí kliknout v objeveném se rámečku ještě vpravo na "Dictionary" a objeví se další velké okno se symbolem ampliónku :)

2. OReader - složitější s cizojaz.slovníkem (po označení slova klik na objevený se symbol "očičko"), ale supr je že si pamatuje nastavení fontu (má samostatnou ikonu v sekci Aplikace), anglické předčítání v pohodě. Pro hlasité přečtení označeného slova stačí kliknout v objeveném se rámečku ještě vpravo na "Dictionary" a objeví se další velké okno se symbolem ampliónku :)

3. FB Reader - supr s cizojaz.slovníkem (jen mi vadí že označené slovo v tomto readeru najednou zbělá a zmizí z textu ale ihned se objeví v rámečku s překladem což je zase bombové :) , dokonce si i pamatuje nastavení fontu, anglické předčítání v pohodě. Pro hlasité přečtení označeného slova stačí kliknout v objeveném se rámečku ještě vpravo na "Dictionary" a objeví se další velké okno se symbolem ampliónku :)

3. Moon Reader plus - má NOČNÍ REŽIM!, mám koupenou aplikaci bez reklam, doinstalováno přes Google obchod a přesunuto na SD kartu, skvělé provázání na doinstalovanou aplikaci ColorDict (slovník s mnoha pluginy z Google obchodu zdarma), která umí i hlasitě přečíst přeložené slovo v nabídce.

- A jak to kdo máte se svými zkušenostmi při čtení v různých Readerech (i těch zde neuvedených) - co se tobě osvědčilo a líbí na kterém z nich?