Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#316 Dobrý den,

chtěla bych se ještě zeptat..dnes jsem celý den vybírala čtečku až k Ereading 4 (rozhodovala jsem se ještě mezi PocketBook 626 Touch Lux 2) a až ted jsem ještě narazila na info ,že v ereadingu je systém android a v ostatních je systém uzavřený..což nevím co je :-( Chci se zeptat jestli je ve výdrži baterie potom velký rozdíl? Mám doma čtečku s LCD a novou chci hlavně kvůli výdrži baterie,tak abych s tím ereadingem na tom nebyla stejně..předem díky za odpověd.

Lenka
Uživatelský avatar
od tomb
#317 Uzavřený systém je systém ovládání, který vytvořil přímo výrobce čtečky. Jde o uživatelské rozhraní nad operačním systémem, ve kterém čtečka běží. Nejde tam (většinou) nic (moc) doinstalovat. Naproti tomu do čtečky s Androidem můžete nainstalovat další aplikace. Samozřejmě nikdo po čtečce nebude chtít, aby přehrávala filmy nebo hry, ale čtecích aplikací a programů pro distribuci e-knih a dalšího elektronického obsahu je dost, takže čtečky s displejem na bázi elektronického papíru a s Androidem, mají na trhu své místo.

I přesto, že čtečky s otevřeným Androidem mají nižší výdrž než ty s uzavřeným systémem (Pocketbook, Amazon Kindle), je hlavní žrout právě displej. Čtečka s Androidem a E-Ink displejem vydrží pořád mnohem déle, než rádobyčtečky s LCD displejem. Výrazně si tedy se čtečkou eReading.cz 4 Touch Light polepšíte. Pokud byste nevyužila možnosti Androidu, doporučil bych ten PocketBook Touch Lux 2, tam je výdrž ještě o něco delší.