Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#685 Dobrý den,
mám malý problém:
Mám od Vás zakoupenou čtečku, se kterou jsem velice spokojená (typ PocketBook 650), ale teď jsem si koupila knihy v Raji knih a abych si to mohla stáhnout, tak to po mě chce , abych zadala můj email, který je přiřazený k této čtečce. Zkoušela jsem vykomunikovat s nimi, že si stahuji knihy z jiných knihkupectví do PC a pak do čtečky, ale oni toto nedělají.
Nevím, jak si tento účet vytvořit, v návodu jsem to nenašla.
Prosím o pomoc, zkoušela jsem zadat svoji adresu ze seznamu, ale nepřijímá ji, prý chce tu ze čtečky.
Děkuji Johana Trnková
PS: jsem počítačový nedouk, čtečku používám na čtení a poslech, programování a nastavování mi moc nejde (ani to "intuitivní"). :-)
Uživatelský avatar
od tomb
#686 Dobrý den. Nejlépe, když zkusíte postupovat podle návodu (je na DVD), strana 74. Na této straně je popsána funkce Send-to-Pocketbook, kterou musíte zprovoznit. Tam si zvolíte novou emailovou adresu, která bude patřit Vaší čtečce a tu emailovou adresu zadáte do Rájeknih.

Kdybyste se někde "zasekla", tak napište nebo zavolejte.
Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#687 Snažila jsem se, ale nepodařilo se mi to.
Vše jsem zadala podle instrukcí, získla i emil pro čtěčku :
joh@pbsync.com, ale jinak dál nic.
Opravdu jsem nemehlo. Mám koupené čtyři knihy , na které se velice těším a nemohu se k nim jinak dostat.
Děkuji za trpělivost
Uživatelský avatar
od tomb
#688 Zkuste si zavolat na technickou podporu firmy Pocketbook s dotazem, zda služba Send to Pocketbook aktuálně funguje - http://www.pocketbook-int.com/cz/support (tel. čísla jsou dole na stránce).

Poté si zkontrolujte vlastní emailovou schránku použitou při registraci služby (ne tu PBsync, ale např. co máte na Seznamu nebo jinde), zda jste povolila příjem obsahu do čtečky z určených adres. Tj. jakmile nějaká emailová služba (v tomto případě prodejce e-knih) zašle emailem obsah na Vaší PBSync emailovou adresu (tj. e-knihu do čtečky), přijde Vám do vaší emailové schránky email v angličtině, kde musíte danou adresu odesílatele nejdříve odkliknout - povolit. Až po tomto povolení se obsah do čtečky stáhne.

Na příkladu:
- Vy máte čtečku synchronizovanou s adresou joh@pbsync.com
- Já zašlu na váš email johh@pbsync.com nějakou e-knihu přes svůj email abc@xz.cz
- Do Vaší soukromé schránky (např. na Seznamu) Vám přijde upozornění, že někdo něco poslal z emailové adresy abc@xz.cz a zda to chcete povolit. Vy povolujete, že čtečka má přijímat zprávy z mé emailové adresy. To co jsem Vám poslal se stáhne do čtečky a příště až budu něco posílat, tak už se Vás to nebude ptát.
Uživatelský avatar
od dotazyzakazniku
#689 Zkoušeli jsme několik způsobů, nic se nedařilo, takže mi z podpory zrušily registraci joha@pbsync.cz a já se zaregistrovala z jiného emilu, takže mám jiné jméno , ale ještě předtím jsem provedla v údržbě návrat k nastavení z výroby. Byly to "psí" kusy, ale hlavně že nakonec mohu stahovat knížky přímo do čtečky, protože některé obchody neposílají emailem.
Snad je to pochopitelné, jak jsem to popsala, nejsem moc na technický žargon a náš firemní IT je ze mně neš´tastný, protože se nemůžeme nikdy domluvit (nemluví totiž srozumitelně česky ale "ajťácky")