Uživatelský avatar
od BJS
#1139 Zdravím všechny fandy čteček a prosím o pomoc při výběru následovníka mojí první čtečky Onyx Boox X60.
Jetuším z roku 2010, koupena loni z druhé ruky za 500 Kč na zkoušku, jestli mně ebooky chytnou. Ebooky mně tedy chytly :-). Zatím mi slouží, samotné čtení knih ve formátu ePub je bez problému, ale vadí mi její pomalost, neohrabanost ovládání a velmi omezená práce s PDF.

V podstatě se rozhoduju mezi některým z vyšších modelů PocketBook (nejspíše Touch HD3) a některou ze čteček umožňujících výpůjčky eknih (C-techLexis II nebo Onyx Poke 3).
V zásadě mi jde hlavně o samotné čtení - kvalita displeje, příjemné ovládání, rychlé reakce a o jistou "odolnost" čtečky - budu ji často někam přenášet a převážet.
Ce se týká výpůjček eknih, nemám s tím žádnou zkušenost, proto bych velmi uvítal zkušenosti ostatních přispěvatelů - stojí to za to? Myslím nutnost čtečky s Androidem - omezený výběr, pravděpodobně menší výdrž baterie a dlouhé zapínání?

Předem moc díky za jakoukoliv reakci.
Uživatelský avatar
od tomasb
#1140 X60 neznám, osobně jsem neviděl. Když se dívám na její specifikaci, tak dnešní čtečky jsou už někde jinde, jak displejem (rozlišení, kontrast, rychlost), tak rychlostí prostředí, respektive hardwarem (silnější procesor, větší RAM paměť). Každá čtečka z Vašeho výběru tedy bude nabízet lepší komfort a rychlejší reakce. Samozřejmě nečekejte zázraky, pořád je to e-book čtečka a ne "nadupaný počítač na modelování ve 3D", je potřeba k tomu přistupovat střízlivě.

Pokud Vás čtení e-knih chytlo, nevidím důvod, proč nevybírat už jen mezi nejvyššími modely nabízející nejlepší komfort (zde HD3 a Poke 3). Ten příplatek navíc oceníte pokaždé, co čtečku zapnete.
HD3 - https://www.axos.cz/pocketbook-touch-hd ... cy-cooper/
Poke 3 - https://www.axos.cz/onyx-boox-poke-3/

Ad dotaz na zkušenosti uživatelů s e-výpůjčkami. Žádné nepotřebujete. Najděte si knihovnu ve Vašem okolí, zhodnoťte její katalog s e-knihami (každá zapojená knihovna má jiné e-knihy v nabídce). Je to pro vás zajímavé? Např. z hlediska úspory za nákup e-knih? Tak si kupte čtečku, co to podporuje. Není to pro vás zajímavé? Máte více čteček na výběr a nemusíte se omezovat jen na tuto funkci.
Uživatelský avatar
od BJS
#1141 Děkuji za reakci, podívat se do katalogu zdejší knihovny mě nenapadlo. Vypadá to dobře, ve fondu mají cca 9.000 e-knih, mezi nimi zajímavé tituly. Při ceně e-knih se mi výpůjčky vyplatí. Takže trochu přišetřím a pořídím Poke 3.